Skocz do zawartości


Zdjęcie

varjo99 - mój mały dzienniczek :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

hepatil

    Moderator na okresie próbnym

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 758 postów
  • Pomógł: 1
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:wschodnie sztuki walk , zelastwo
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:82
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)

Jakie znasz sposoby by przyspieszyć metabolizm?

zbilansowana i urozmaicona dieta + ruch - i nie mowie tu o treningu tylko aktywnym wypoczynku. Czyli np lezec przed TV z pilotem - posmigac rekreacyjnie na rowerku itp itd

Samo pozowanie to morderczy trening, kto nie robil - proponuje sprobowac, kilka minut naprezania calego ciala ( nauka zajmuje czasami sporo czasu, wydaje sie latwe a pozniej jest zdziwienie jak okazuje sie ze pol ciala nienapiete ;P )
Do tego oddychanie. Na to naprawde trzeba poswiecic troche czasu, na scenie wszystkie niedociagniecia zostana natychmiast zauwazone.
  • 0

varjo99
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
Zgadzam się co do pozowania, uczę sie tego sam a po 10 min póz obowiązkowych mam dosyć i oddycham jak po sprincie. W wakacje skontaktuje się z byłym zawodnikiem w mojej okolicy by omówić szczegóły prowadzenia i między innymi właśnie naukę pozowania. Do zawodów mam prawie 2 lata, ale wiem jak ważne i dopracowane to musi być. Nie wiem czy interesujesz się Polską sceną kulturystyki, śledzisz zawody, jeśli tak to może doradzisz bo cały czas nie mogę sie zdecydować jakie zawody i kiedy start. Niby 2015 jestem ostatni rok juniorem i mógłbym zaliczyć MPJ w październiku, ale pozostanę chyba przy Debiutach 2016 w marcu już nie jako junior tylko wtedy w kulturystyce klasycznej do 180 cm. Sylwetka wymaga jeszcze sporo pracy. Wrzucam obiecane zdjęcia póki co 2 z tego samego dnia w 2 różnych światłach. Następnym razem dodam coś w pozach i robione lepszym aparatem. 4 tydzień redukcji, wody sporo zeszło, aktualnie sam prop w tle.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

hepatil

    Moderator na okresie próbnym

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 758 postów
  • Pomógł: 1
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:wschodnie sztuki walk , zelastwo
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:82
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
Proponuje celowac w cos za 2-3 lata ale... juz startowac zeby nabierac doswiadczenia. Jak bedziesz siedziec w domu i nagle stwierdzisz ze sobie wystartujesz to szalu nie zrobisz ;)

Poswiec kilka zawodow na zebranie doswiadczenia. Samo smarowanie wcale nie jest takie proste i sam tego nie zrobisz a nawet dobor gaci bedzie wyzwaniem.

Foty postaraj sie robic w pozycjach, bedzie mozna ocenic.
  • 0

varjo99
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
Siema. Ostatnio trafiłem na nabór przyszłych zawodników do zawodów (na sfd). Wybrane osoby otrzymują szanse prowadzenia przez trenera oraz trenerkę. Zgłosiłem się wrzucając zdjęcia, nie zostałem wybrany, ale po rozmowie z trenerem podjęliśmy współpracę. Daleko do niego nie mam (ok. 100km), jestem dzisiaj po konsultacji telefonicznej, w której obgadany został temat głównie diety i mojej redukcji. Okazało się, że moja dieta redukcyjna była po prostu zła .. rzeczywiście moja waga zbyt szybko spada, fat leci woda także ale za dużo masy spada (ponad 6 kg w miesiąc). Ułożyliśmy coś takiego:

1. 8 białek, 1 żółtko, 100g owsianych, 2 plastry ananasa (można jako omlet)
2. 100 g ryżu/makaronu, 200g piersi z kurczaka/indyka/białej ryby, warzywa (czerwona papryka, ogórek zielony, brokuły, pomidory)
TRENING
3. izolat 30 g
4. 400 g ziemniaków w "skorupkach", 200 g piersi, warzywa
5. 100 g ryżu, 200 g piersi, warzywa
6. 4 białka jaj, 20 g serwatki, 100 g owsianych (omlet) lub tuńczyk w wodzie zamiast białek i serwatki
7. 150 g łososia wędzonego/40 g kazeiny, 30 g orzechów włoskich lub ziemnych


Z supli wrzucam okołotreningowo 10 g bcaa 10 g glutaminy i 1000 mg witaminy C. Aeroby zwiększam do 30 min po siłowym (oprócz treningu nóg) i 1h w nietreningowe. Po redukcji skupiam sie na poprawie pleców i dwugłowych, ogólnie na tyle sylwetki oczywiście nie zaniedbując przy tym reszty. Wrzucam zdjęcia przodu, boku i tyłu. Pozdro.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

hepatil

    Moderator na okresie próbnym

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 758 postów
  • Pomógł: 1
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:wschodnie sztuki walk , zelastwo
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:82
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
No ladnie, bysior z Ciebie :). Nogi moglybybyc wieksze, lapy jakby przytlaczaja sylwetke... chociaz moze to tylko tak na zdjeciu.

Co do diety to wlasnie jest ten najczestszy problem. Zamiast najpierw zbudowac diete - wtedy sam wiesz jak manipulowac skladnikami , to w trakcie robienia masy/redukcji zmienasz calosc dosc powaznie. Oby wszystko poszlo jak najlepiej.

Szkoda ze dziennika nie prowadzisz nigdzie - chetnie ym posledzil Twoje zmagania.

Pozdro
  • 0

varjo99
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
Ręce zawsze miałem spore, dlatego nie przykładam się na 100 % do ich treningu. Z kolei dwugłowy zawsze był robiony po czwórce i może dlatego odstaje .. skupie się na nim mocniej. Pomyślę nad dziennikiem, póki co najważniejsze rzeczy wypisuje tutaj bo bardzo cenię sobie Twoje rady. Co tam u Ciebie, jak forma? :)
  • 0

varjo99
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
Siema siema. Tu osłabiony coś dzisiaj varjo, choć ostatnio jest na prawdę fajnie. Forma myślę, że do przodu ale jeszcze fat siedzi. 6 tyg do końca redukcji. Powoli wchodzą róźne zabawki, zobaczymy co z tego wyjdzie. Z diety obciąłem po 10 g węgli z 2 posiłków i jest OK. No i po formie docelowej szykują się 2 świetne wyjazdy na wakacje a więc odpoczynek-roztrenowanie a następnie budujemy mase ! :) Zdjęcia z siłki po treningu :hyhy:


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

Rychu1418048785
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
Varjo konkretnie w chuj ! :hyhy:
  • 0
Powrót do formy po dłuższej przerwie.

hepatil

    Moderator na okresie próbnym

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 758 postów
  • Pomógł: 1
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:wschodnie sztuki walk , zelastwo
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:82
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
Ty koksie ;P

Nogi do poprawki. No i pozowanie jeszcze podszlifowac.

Ale generalnie, forma panie kolego... zajebista :padam:
  • 0

varjo99
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
Dzięki panowie, ale jeszcze niecałe 6 tyg ciężkiej pracy przede mną :) Postaram się wypaść jak najlepiej, szczyt formy planuję na 18-19 lipca. Wtedy też pierwsza osobista wizyta u trenera i pewnie jakieś konkretniejsze zdjęcia. Natomiast pod koniec czerwca planuję zrobić kurs trenera personalnego w mieście obok. 1500 zł, dosyć droga sprawa, ale i tak chciałem w przyszłości zrobić więc czemu nie teraz skoro jest okazja. Kurs prowadzony przez Ł. Kaźmierczaka z FUTUREBODY. Mam nadzieję, że to konkretny certyfikat a nie jakiś tam "papierek". Znacie może jakieś opinie o tym? :)
  • 0

Mikster
  • Administrator
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
Nogi pod priorytet. Ta resztka fatu jak zejdzie to okolice brzucha i lędźwi będą wyglądały naprawdę fajnie.

Jeżeli chodzi o Łukasza Kaźmierczaka, to oczywiście ma ogromną wiedzę z zakresu kulturystyki.

Do treningu personalnego będziesz potrzebował dodatkowo holistycznego podejścia z różnych rodzajów metod treningowych, a także obsługi klienta, metod sprzedaży oraz elementów psychologii.

pozdrowienia
  • 0

varjo99
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
Siemanko ! U mnie przygotowania formy pełną parą. Zostały równe 4 tygodnie i przyjdzie czas na odpoczynek i trochę luzu. Od jutra zamierzam dorzucić trochę aerobów lub interwałów z rana (dotąd ich nie robiłem na tej redukcji) + 50 g węgli dodam jeszcze chociaż na tydzień by sprawdzić reakcję.

Wieczorem będą konkretniejsze zdjęcia z siłowni obecnej formy, a wczoraj zrobiłem pare fotek po czit milu w identycznym świetle i miejscu jak rok temu pod koniec redukcji - poniżej małe porównanie co udało mi się zbudować przez ostatni rok. Myślę, że jakość poprawiona a i fatu mniej, waga na zdjęciach różni się około +3 kg. Szału nie ma, ale teraz to już walka o każdy kg mięśni :)

Co do tego kursu to w ostatniej chwili odpuściłem.. przekonał mnie znajomy. Fakt, co do wiedzy Ł. Kaźmierczaka nie ma wątpliwości, jest ogromna jednak nie jestem pewny, czy taki kurs reprezentuje wysoki poziom. To tylko 5 dni, w zasadzie by poznać wszystkie aspekty myślę, że potrzebuję więcej czasu dlatego wolę zrobić konkretniejszy kurs najlepiej związkowy PZKFITS, który trwa dłużej, do tego jest tańszy i prowadzony przez autorytet polskiej sceny kulturystyki i profesorów. Minusem jest miejsce bo aż Warszawa, ale w przyszłości na pewno się zdecyduję. Po za tym tam mam pewność co do akceptacji ministerstwa itp. a tutaj wygląda to na ładnie zareklamowany marketingowo kicz :P a 1500 zł piechotą nie chodzi ..

Dobra, daję fotki a na dniach kolejne w innym świetle i mam nadzieję w coraz lepszej formie. Pozdro !

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

Mikster
  • Administrator
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
Ładnie!

Woda dobrze schodzi.(w porównaniu z poprzednimi zdjęciami-a nie tymi z 2013;)

Odnosząc się do progresu rocznego to oczywiście świetna robota.

CO do kursu to tak jak pisałem, wiedza z kulturystyki na pewno świetna, jednak do treningów personalnych(bo zakładam że nie będziesz prowadził samych kulturstów;)
potrzeba wszechstronnego podejścia i wiedzy, a przede wszystkim na spokojnie podejmij decyzję.

ps. widoczna poprawa w pozowaniu:)
  • 0

varjo99
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
Siema. Jestem po konsultacji z trenerem. Modyfikacje w diecie, dodane lekko tłuszcze a wywalone węgle. I zmiana z 6 posiłków na 5... nie wiem jak dam rade bo ssanie mam ogromne :/ A zmiana podyktowana jest tym, że sądząc po zdjęciach tydzień temu miałem lepszą formę niż teraz, ale zacząłem SAM kombinować, dodawać węgle i cardio niepotrzebnie .. Obecnie wygląda to tak:

1. 8 białek, 1 żółtko, 100 g owsu, 150 truskawek lub 2 plastry ananasa
2. 100 g ryżu, 200 g piersi z kurczaka, papryka, pomidor, ogórek zielony
TRENING
3. 400 g młodych ziemniaków, 200g piersi z kurczaka, pomidor, papryka
4. 100 g ryżu, 200 g piersi, pomidor, papryka, ogórek, 30 g masła orzechowego (orzechy ziemne + olej lniany - masło robie sam)
5. 200 g mintaja lub morszczuka, 30 g orzechów włoskich/ziemnych/migdałów, ogórek zielony

Obecna waga 89 kg. Forma ma być kosa a fatu na brzuchu jeszcze siedzi.. Mam tak przyspieszony metabolizm, że po posiłku zjadłbym następny natychmiast. Chcę to zrobić jak należy, dać z siebie wszystko by pod koniec lipca być z siebie dumnym, że dałem rade i wiedzieć na czym stoje. 18-19 lipca planowany szczyt formy, wizyta u trenera, jego ocena szans i planów na przyszłość w tym sporcie, jakaś sesja na pewno itp. Na koniec kilka zdjęć z dzisiaj na czczo. Pozdrawiam i piszcie tu jak najwięcej. To moje pierwsze forum i mam do niego sentyment, fajnie by było je z powrotem rozkręcić :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

Mikster
  • Administrator
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
Varjo!

Nie do końca mogę się zgodzić z tym że zdjęcia z poprzedniego tygodnia są lepsze od tych(tzn forma) :)

Widać pozowanie po raz kolejny uległo poprawie.
Da się zauważyć ogrom pracy i poświecenia jaki w to wkładasz.

Fat schodzi- widać gołym okiem;)

Uwierz że dłuższy odstęp między posiłkami dodatkowo zje Ci resztki fatu, o katabolizm się nie masz co martwić:)

Nogi lepiej, ale wciąż do pracy, no i klateczka.

Z Twoim zacięciem i podejściem możesz osiągnąć świetne wyniki.

ps. Forum koniecznie rozkręcamy!

sportowe pozdrowienia
  • 0

varjo99
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
Siemanko ! Kolejny raport z redukcji. A więc jest mega ciężko z głodem .. ssanie od rana do wieczora, aż kłade się spać godzine szybciej niż zawsze by tylko nie czuć głodu :D W weekend mam konsultacje telefonicznie z trenerem, rozpisujemy ostatni tydzień (ładowanie i odwodnienie). 18 lipca jade do niego, na pewno wrzuce z tej wizyty pare zdjęć :) Jeśli chodzi o treningi to staram się trzymać intensywność a i ciężary w podstawowych ćwiczeniach lecą spore. Trzymam dużo wody, szczególnie w nogach (wczoraj je trenowałem przedostatni raz na redukcji). Liczę że gdy zejdzie będzie to wyglądało zdecydowanie lepiej. I ten fat na brzuchu .. jakby nigdy się nie mógł skończyć hehe no ale trzeba być zadowolonym z tego co jest ! Daje z siebie maxa, jest ciężko ale robie to dla siebie i kocham to. Podsyłam pare zdjęc z dziś i przedwczoraj, lecę gotować posiłki i do roboty na 2 zmiane. A właśnie - jakieś opinie o sosach/dipach walden farms? Zamówiłem dip karmelowy i chce go wrzucić na omleta zamiast owoców. Niby 0 kcal, sporo zawodników podjada ale cena odstrasza .. Pozdro !

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I ostatnie w spodenkach ciasnych na masie a teraz spadających z paskiem :D

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

Rychu1418048785
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
Brawo Varjo konkret forma jaki masz obwód pasa ?:) ja mam teraz 95 kg myślę że jakbym się redukował to pewnie bym doszedł do mniej więce takiej wagi jak Ty ja obecnie mam 87 cm w pasie ;). Z ciekawości pytam ile cm musiałbym spalić w pasie żeby podobnie brzuch "porobic" :).
  • 0
Powrót do formy po dłuższej przerwie.

varjo99
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
Dzięki Rychu. Obwód pasa sprawa indywidualna.. niestety nie należe do osób z wąską talią i bardzo tego żałuję, ale taki gen. W pasie mam około 82-83 cm na wysokości pępka obecnie. Na masie ważąc 97 kg było koło 90 cm lekko :) Nie ma co patrzeć na centymetry, jak widać kratkę to juz jest gitara. Ja bym chciał jeszcze troszke spalić w te 2 tygodnie no i liczę że jak woda zejdzie to też boczki zejdą i będzie pewnie koło 80 cm :)
  • 0

Rychu1418048785
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
Mniej więcej podobna proporcja ja planuje się rzeźbić dopiero jak setkę przebije i tak ok 95 na rzeźbie zostawić ale to melodia przyszłości ;).A i powodzenia w osiągnięciu swojego celu ! :hyhy:
  • 0
Powrót do formy po dłuższej przerwie.

varjo99
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: varjo99 - mój mały dzienniczek :)
Siemanko, krótki przegląd formy na 2 dni przed rozpoczęciem nawadniania. Cały czas trzymam się diety rozpisanej 6 postów wyżej, wywaliłem tylko owoce z 1 posiłku. Dodałem dip waldena 0 kcal na omleta. Od niedzieli cała zabawa się zacznie, wypłukanie glikogenu, odwodnienie i ładowanie. Jest mega ciężko, są dni lepsze i gorsze, ale czasem z głodu po prostu się kłade i próbuję zasnąć by nie myśleć o jedzeniu.. Ale to jasne, że dam rade ! Piątek i sobota - dni prawdy :) Pozdro !

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024