Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile ćwiczeń na jedną partię


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

mentor921
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Ile ćwiczeń na jedną partię
No właśnie... dziwna sprawa. Czytając forum, zazwyczaj na jedną partię zalicza się 3-4 ćwiczenia. Pytałem ziomków na siłowni czy też tak ćwiczą. Ale chyba mnie wyśmiali :P Generalnie jeden mi powiedział że jeśli robiłby tylko 3 ćwiczenia po 3-4 serie to skończył by daną partię (np. biceps) w chwilę.... z tego co ja widziałem i słuchałem to oni robią po 10 ćwiczeń -__- i schodzi ok godziny na wszystko.... więc jak to jest?
  • 0

VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile ćwiczeń na jedną partię

No właśnie... dziwna sprawa. Czytając forum, zazwyczaj na jedną partię zalicza się 3-4 ćwiczenia. Pytałem ziomków na siłowni czy też tak ćwiczą. Ale chyba mnie wyśmiali :P Generalnie jeden mi powiedział że jeśli robiłby tylko 3 ćwiczenia po 3-4 serie to skończył by daną partię (np. biceps) w chwilę.... z tego co ja widziałem i słuchałem to oni robią po 10 ćwiczeń -__- i schodzi ok godziny na wszystko.... więc jak to jest?


10 cw :P
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika


janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile ćwiczeń na jedną partię

No właśnie... dziwna sprawa. Czytając forum, zazwyczaj na jedną partię zalicza się 3-4 ćwiczenia. Pytałem ziomków na siłowni czy też tak ćwiczą. Ale chyba mnie wyśmiali :P Generalnie jeden mi powiedział że jeśli robiłby tylko 3 ćwiczenia po 3-4 serie to skończył by daną partię (np. biceps) w chwilę.... z tego co ja widziałem i słuchałem to oni robią po 10 ćwiczeń -__- i schodzi ok godziny na wszystko.... więc jak to jest?


10 cwiczen po 4 serie to daje 40 seri :P :) ;) ;) lepiej powiedz jakie efekty maja i wszystko bedziemy wiedziec ;)
  • 0

mentor921
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile ćwiczeń na jedną partię

10 cw :P


10 i to chyba na spokojnie.... dla przykładu... ćwiczyłem z jednym kolesiem (robił biceps) i mniej więcej nakreślę co on robił.

Po rozgrzewce jechał normalnie sztangielkami po 19 kg każda (4 serie po 10-12 powt)
Potem wjechał na modlitewnik (nie wiem jaki ciężar) 4 serie... 10-12 powt...
Potem robił łamanym zwykłe podnoszenia (40 kg) 4x10
Potem usiadł na końcu ławeczki i robił normalne podnoszenia hantelkami ( nie pamiętam jaki ciężar) 4x12...
Potem poszedł na drugi modlitewnik i jechał 8 albo 6 kilowym hantlem na zmianę biceps, bez przerw po 10 razy, ale łącznie 40
Potem chwilkę odpoczął, po czym wziął 6 kg hantel, oparł go o nogę i jechał nim sobie, pompując go niesamowicie...
Potem poszedł na taką śmieszną maszynę i zginał ręce na takich rączkach aż do głowy... standardowo 4x10
No i na koniec wziął po 12 kg, usiadł na końcu ławeczki, standardowo nimi jechał i potem czuł się już zmęczony

Wszystkie ćwiczenia wykonywał dobrze technicznie... średnio go to ruszyło. powiedział tylko że ma teraz pewność że dobrze zrobił partie. Ma ogólnie zajebistą rzeźbę i siłę. A jako że zmieścił się w godzinie, 10 min. stwierdził że nie spala tych mięśni.

Mnie ogólnie wygasiło. Więc pytam dalej... jak to jest?
  • 0

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile ćwiczeń na jedną partię

10 i to chyba na spokojnie.... dla przykładu... ćwiczyłem z jednym kolesiem (robił biceps) i mniej więcej nakreślę co on robił.

Po rozgrzewce jechał normalnie sztangielkami po 19 kg każda (4 serie po 10-12 powt)
Potem wjechał na modlitewnik (nie wiem jaki ciężar) 4 serie... 10-12 powt...
Potem robił łamanym zwykłe podnoszenia (40 kg) 4x10
Potem usiadł na końcu ławeczki i robił normalne podnoszenia hantelkami ( nie pamiętam jaki ciężar) 4x12...
Potem poszedł na drugi modlitewnik i jechał 8 albo 6 kilowym hantlem na zmianę biceps, bez przerw po 10 razy, ale łącznie 40
Potem chwilkę odpoczął, po czym wziął 6 kg hantel, oparł go o nogę i jechał nim sobie, pompując go niesamowicie...
Potem poszedł na taką śmieszną maszynę i zginał ręce na takich rączkach aż do głowy... standardowo 4x10
No i na koniec wziął 12 kg, usiadł na końcu ławeczki i właściwie się dobił na koniec.

Wszystkie ćwiczenia wykonywał dobrze technicznie... średnio go to ruszyło. powiedział tylko że ma teraz pewność że dobrze zrobił partie. Ma ogólnie zajebistą rzeźbę i siłę. A jako że zmieścił się w godzinie, 10 min. stwierdził że nie spala tych mięśni.

Mnie ogólnie wygasiło. Więc pytam dalej... jak to jest?


gdzieś czytałem że Arni też walił od wała serii na jedną partię. osobiście na mnie to nie działa tak dobrze. jak zaczynałem to ćwiczyłem 5 ćw po 6 serii (razem 30) i szczerze mówiąc, oprócz lepszej wytrzymałości, nie zauważyłem jakichś znacznych przyrostów. Może tam na siłowni na kogoś to dobrze działało swojego czasu, a reszta osób, nie mając pojęcia o znaczeniu sformułowania "trening instynktowny", po prostu tak łoiła jak ten koleś. a może tam taki mikroklimat, że wszyscy rosną od takiego treningu :P. ja jestem ogromnym zwolennikiem treningu instynktownego i lustra :P, sam musisz zobaczyć jakie bodźce najlepiej działają na twój organizm (a każdy jest wyjątkowy).
  • 0
Atlas ćwiczeń

mentor921
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile ćwiczeń na jedną partię

gdzieś czytałem że Arni też walił od wała serii na jedną partię. osobiście na mnie to nie działa tak dobrze. jak zaczynałem to ćwiczyłem 5 ćw po 6 serii (razem 30) i szczerze mówiąc, oprócz lepszej wytrzymałości, nie zauważyłem jakichś znacznych przyrostów. Może tam na siłowni na kogoś to dobrze działało swojego czasu, a reszta osób, nie mając pojęcia o znaczeniu sformułowania "trening instynktowny", po prostu tak łoiła jak ten koleś. a może tam taki mikroklimat, że wszyscy rosną od takiego treningu :P. ja jestem ogromnym zwolennikiem treningu instynktownego i lustra :P, sam musisz zobaczyć jakie bodźce najlepiej działają na twój organizm (a każdy jest wyjątkowy).



heh... czyli gwoli ścisłości... jeśli dajesz rade i daje ci to efekty to możesz tak ćwiczyć?
  • 0

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile ćwiczeń na jedną partię
kulturystyka to sport wizualny. masz lustro, miarkę, widzisz że po 35 seriach bic ma 2 razy większy przyrost niż po treningu planowanym na 12 serii, to nic nie stoi na przeszkodzie w moim mniemaniu. chyba że to ma jakieś ukryte wady zdrowotne, o czym ja nie wiem, a w co jednak wątpię :P. odp: czujesz się z tym lepiej to: tak
  • 0
Atlas ćwiczeń

LukaS
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile ćwiczeń na jedną partię
Napisz jaki masz staz .. to mniej wiecej napiszemy Ci ile powinienes robic cwiczen i serii
  • 0
Waga: 68
wzrost: 172

kark: 39
Klatka: 102
talia: 86
Ramię: 34
przedramię: 29
biodra: 84
udo: 61
łydka: 40

Rekordy:
Klatka: 90kg
Biceps sztanga: 47kg
Przysiad: 120kg
MC: 160kg

mentor921
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile ćwiczeń na jedną partię

Napisz jaki masz staz .. to mniej wiecej napiszemy Ci ile powinienes robic cwiczen i serii


No to ogólnie nie o mnie chodzi, choć nie ukrywam, że chciałbym zacząć tak ćwiczyć. Generalnie ćwicze sobie po 5 serii na większą partię

Staż : 6-7 miesięcy
wiek: 17
waga: 74 wzrost:181
cel: masa
trening: 4 razy w tygodniu
(cykl kreatynowy)

Chodziło mi tylko o to czy taka ilość ćwiczeń nie jest niezdrowa :P Bo jeśli daje efekty to też chciałbym tak trenować. Oczywiście w mniejszych partiach jak plecy czy przedramie to tam oczywiscie po 3 ćwiczenia
  • 0

VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile ćwiczeń na jedną partię

No to ogólnie nie o mnie chodzi, choć nie ukrywam, że chciałbym zacząć tak ćwiczyć. Generalnie ćwicze sobie po 5 serii na większą partię

Staż : 6-7 miesięcy
wiek: 17
waga: 74 wzrost:181
cel: masa
trening: 4 razy w tygodniu
(cykl kreatynowy)

Chodziło mi tylko o to czy taka ilość ćwiczeń nie jest niezdrowa :P Bo jeśli daje efekty to też chciałbym tak trenować. Oczywiście w mniejszych partiach jak plecy czy przedramie to tam oczywiscie po 3 ćwiczenia


ja osobiscie np trica teraz bede staral sie wylaczac - jakies 2 - 3 cw ale za to bardzo ciezkiem serie :P widze efekty :)
to zalezy od Ciebie ale 10 cw to jak dla mnie lekka przesada
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika


mentor921
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile ćwiczeń na jedną partię

ja osobiscie np trica teraz bede staral sie wylaczac - jakies 2 - 3 cw ale za to bardzo ciezkiem serie :P widze efekty :P
to zalezy od Ciebie ale 10 cw to jak dla mnie lekka przesada



Nie no 10 to delikatnie przesadziłem. Ale załóżmy 7-8, średnim ciężarem. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce
  • 0

VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile ćwiczeń na jedną partię

Nie no 10 to delikatnie przesadziłem. Ale załóżmy 7-8, średnim ciężarem. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce


co organizm inna reakcja :P tylko nie przetrenuj sie :P
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika


mentor921
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile ćwiczeń na jedną partię

co organizm inna reakcja :P tylko nie przetrenuj sie :P


No to dzięki za rady :) Jak już pisałem w innych tematach. Dieta świetna. 9 godzin snu, także pełna regeneracja mięśni. Szczerze ? Nie wiem z czego to wynika ale dla mnie 3 ćwiczenia na jedną partię to bardzo mało ;) Będę zdawał relację ;) Aktualnie jeszcze w trakcie cyklu kreatyna (micro 200) + dekstroza + witaminki.
  • 0

McCarthy
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile ćwiczeń na jedną partię
Generalnie jest tak. 3-4 ćwiczenia w zupełności wystarczą Ci jeśli zrobisz je dobrze. Robiąc masówkę rzecz jasna. Możesz robić potem inne ćwiczenia (cały czas ta sama partia), nie ma jakichś większych przeciwwskazań. Po prostu nie masz już tyle siły żeby wykonać je dobrze i dużymi ciężarami :P Czyli innymi słowy. Duża ilość ćwiczeń prawdopodobnie i tak nic nie da, a jeśli da to w małym stopniu. Ale jak już pisałem. Możesz spokojnie tak ćwiczyć.
  • 0

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile ćwiczeń na jedną partię

Duża ilość ćwiczeń prawdopodobnie i tak nic nie da, a jeśli da to w małym stopniu. Ale jak już pisałem. Możesz spokojnie tak ćwiczyć.


da sporo, ale wytrzymałości i wydolności organizmu, nie sadze jednak żeby były przyrosty objętości i masy
  • 0
Atlas ćwiczeń



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024