Skocz do zawartości


Zdjęcie

ból pleców:/


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Grzesic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

ból pleców:/
gdy biegam (redukcja) to czuję po kilkunastu minutach ból w odcinku krzyzowym kręgosłupa ... jak temu zaradzić?? najciekawesze jest to żę nei boli mnie gdy biegam w dzień w którym ćwiczę plecy(martwyciag)
wogóle gdy się rozgrzewam i robię skręty tłowia to słysze i czuję jak wszystkie kręgi mi przeskakują:/??
i czemu po martwym zawsze mam zakwasy w mięśniu dwugłowy uda - jest to jedyny mięśień w którym mam zakwasy po treningu- jest tak co tydzień ;/ czy przyczyną jest zła technika?:/
  • 0

Mazuro13
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sport i inne :-)

Napisano Ponad rok temu

Re: ból pleców:/
Co do dwugłowego to być może zła technika. Co do bólu pleców to odpowiednio się rozgrzewaj i wzmocnij prostowniki. Jak ci przeskakują kręgi to dobrze nie jest jak dla mnie :-)
  • 0

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: ból pleców:/

zawsze mam zakwasy w mięśniu dwugłowy uda

moze robisz martwy na zbyt wyprostowanych nogach.

Jak ci przeskakują kręgi to dobrze nie jest jak dla mnie :-)


no dla mnie też to nie wygląda ciekawie :|
  • 0

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: ból pleców:/
przeskakiwanie kręgów moze mieć 2 przyczyna albo przeciazasz kręgosłup albo masz wrodzoną wade ( skolioza ) ze kręgi są od siebie oddalone bardziej niz u zdrowego człowieka

Grzesic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ból pleców:/
dobra to na jakiś czas nei bede robił martwego:/ jak nei rpzejdzie to pójde do lekarza :/ mam nadzieje zę to tylko przeciążęnie kręgosłupa a nic poważniejszego:/kur....
  • 0

adi9adi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:SPORT

Napisano Ponad rok temu

Re: ból pleców:/
co do tych zakwasow na dwuglowych to tez tak mam i wydje mi sie ze dosc mocno uginam nogi. Co do bolu plecow przy bieganiu tez tak mialem i mocniejsza rozgrzewka przed bieganiem pomogla. I co do przeskakiwania kregow to tez tak mam juz jakis czas, moze to byc przyczyna kifozy czy czegos w tym stylu
  • 0

Grzesic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ból pleców:/

I co do przeskakiwania kregow to tez tak mam juz jakis czas, moze to byc przyczyna kifozy czy czegos w tym stylu

ćwiczysz dalej plecy(martwy itp)?? i byłęś z tym u lekarza??



Kifoza (łac. z gr.kyphosis) jest to łukowate wygięcie kręgosłupa w stronę grzbietową. U człowieka fizjologiczna kifoza występuje w odcinku piersiowym i krzyżowym kręgosłupa. Kifoza patologiczna może powstać w wyniku gruźlicy, krzywicy, złamania, zapaleń, nowotworów i innych czynników. Leczy się ją stosując gimnastykę korekcyjną, gorsety ortopedyczne, fizykoterapię. Czasem konieczna jest operacja. Kifoza patologiczna może powodować zmiany na dużym obszarze kręgów, które są zazwyczaj późną pozostałością dystrofii wzrostowej chrzęstnych płytek granicznych, pokrywających od góry i od dołu trzony kręgów. Takie zmiany występują często w wieku 16-24 lat (bywają odstępstwa) i prowadzą do tzw. bolesnej kifozy młodzieńczej, czyli choroby Scheuermanna. Jej pozostałością są "układowe" zmiany zwyrodnieniowe kręgów środkowego odcinka piersiowego. (guzki Schmorla)

:/
  • 0

adi9adi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:SPORT

Napisano Ponad rok temu

Re: ból pleców:/
u lekarza to w sprawie kifozy (chigienistka szkolna to tak nazwala, ja bym powiedzial ze nie chodzilem wyprostowany, ale teraz sie pilnuje) czy przeskakiwania kregow ??
cwicze martwy
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024