Skocz do zawartości


Zdjęcie

chcę zacząć od początku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Nil
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

chcę zacząć od początku
Cześć. Wszedłem dopiero wczoraj pierwszy raz na to forum i zdałem sobie sprawę, że nie mam zielonego pojęcia o ćwiczeniu na siłowni. Trochę jestem podłamany. Ćwiczę od ponad 2 lat, ostatnio tylko 3 razy w tygodniu, cały czas na masę. O wszystkie porady zawsze zwracałem się do instruktorów na siłowni. Przez cały okres mojego ćwiczenia na siłowni zrobiłem bardzo niewielkie postępy. Nie przestrzegałem ściśle żadnej diety. Teraz ułożyłem sobie mniej więcej dietę według wskazówek z tego foum, nie jestem jednak w stanie liczyć gramów przyjmowanych elementów odżywczych, nie stać mnie na przyjmowanie wszystkiego zawsze w odpowiednim czasie i odpowiedniej ilości. Nie wiem w ogóle od czego mam zacząć.
Nie mam pieniędzy na odżywki, wcale. Na półce w kuchni mam odłożoną kreatynę, ale nie jestem pewien, czy mam ją brać, bo stale muszę pić kawę, żebym nie był śpiący w ciągu dnia. Zwykle śpię wymaganą ilość czasu, ale czasami muszę się uczyć całą noc, gdyż jestem studentem, a wtedy piję duże ilości kawy. Przy okazji, nie wiem, jaką ilość kreatyny wypłukuje kofeina oraz nie wiem, czy ta kreatyna w końcu się nie zepsuje stojąc cały czas na półce. Zamiast kawy kiedyś kupiłem tabletki tauryny, ale nic mi nie pomagały. Nadal je mam. Może teraz opiszę w skrócie swój aktualny trening:

poniedizałek
klatka
biceps
+brzuch

środa
plecy
triceps
+brzuch

piątek
barki
nogi
+brzuch

Zawsze uważałem, że taki trening to za mało ćwiczeń w tygodniu i dlatego prawie nie mam efektów.

Ważę obecnie 79 kg, to trochę za dużo, zaczyna mi się robić brzuch. Na początku przygody z siłownią ważyłem zaledwie 63/64 kg. Mam 180 cm. Nie znam swojej grupy krwi.
Nie wiem, czy mam nadal ćwiczyć tak samo, starając się odżywiać wg odpowiedniej diety, czy coś zmienić w ilości ćwiczeń. Nie oczekuję od Was rozpisania całego nowego planu ćwiczeń, tylko udzielenia mi paru porad. Mam czas max ćwiczyć 4 razy w tyg.

Latem 2007 zamierzam pracować w USA, więc przez ok. 3 mies. nie będę mógł ćwiczyć. Nie wiem, co teraz robić. Czy mam się skupić na lepszej diecie, zachowując taki sam tryb ćwiczeń? Czy wtedy zacznę zauważać efekty ćwicząc zaledwie jedną partię mięśniową raz w tygodniu? Często piję kawę, czy mimo to mam brać kreatynę?

Proszę o poradę

Maciek
  • 0

MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: chcę zacząć od początku
wiesz..... napewno są jakies efekty! 3 dni w tygodniu to jest dobrze bardzo wiele osób tak cwiczy, co do krety to cianko...za duzo kawy pijesz, a dieta jak jest możliwosc to jest dobra to i dzieki niej mozesz osiagnac duzy efekt bez wydawaniak kasy na suple
  • 0
Związek to znacznie więcej niż "sie przelecieć".
To cos jak karta stałego klienta w burdelu: kiedy chcesz i jak chcesz


rzeźba jest dla pedałów. trza rosnąć, być pierdolnym, wtedy budzi sie szacunek.


a gdy nadejdzie mój czas to jeśli sądzisz że będe siedział i błagał o życie to kurewsko się mylisz


te ściery kiedyś przerobie w młynku do mięsa i posypią sie monety.


hachi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CICHA 6
  • Zainteresowania:aktualizacja 16.12.06

Napisano Ponad rok temu

Re: chcę zacząć od początku
bylo cos na temat kawy i kreatyny na forum ale nie pamietam dokladnie :P chyba za jakas 1h odstepu miedzy tym i tym :P ale nie jestem pewny :]
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: chcę zacząć od początku
jak nie masz efektow to moze zrob sobie ze 2 tygodnie przerwy lub jakis trening regeneracyjny bo nie wspomniales zebys takowy robil,nastepnie co do kreatyny ona sie nie zepsoje lezac na polce tyko musisz uwazac na czas waznosci,tauryna sama to nic nieda ale do kreatyny mozna ja brac tylko ze ta kawa to lekko niszczy cykl ;/, trening mysle warto po regeneracji tez zmienic nie tylko rozklad partii dla jakiegos urozmaicenia zeby byl nowy bodzciec ale i pare cwiczen rowniez,hmm teraz pare pytan :)
- ile dni chcialbys cwiczyc 3 czy 4?to wtedy bedziemy wiedzieli jak to rozpisac
- co do brzucha to tez go stracic czy piszac ze niemasz efektow chcesz sie masowac?
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Nil
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chcę zacząć od początku
Dzięki za odpowiedzi :] Zastanowię się nad treningiem regeneracyjnym przez 2 tyg. Jeśli mam osiągnąć lepsze efekty, to wolałbym ćwiczyć 4 razy w tyg. zamiast 3. Ale 5 to już dla mnie za dużo. Nie chcę mieć wypukłego brzucha, dlatego zmniejszę ilość przyjmowanych tłuszczy/węglowodanów, być może zacznę robić dużo aerobów, jeśli to nie wystarczy.
  • 0

Nil
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chcę zacząć od początku
Powiecie mi może, dlaczego tak to jest w moim przypadku, że po przerwie w ćwiczeniu jednej partii mięśniowej (klatki) wynoszącej trochę więcej niż tydzień (ok. 1,5 tyg.) osłabłem i zrobiłem mniej powtórzeń? Stosuję odpowiednią dietę. Nie biorę kreatyny ani niczego, tak jak napisałem już wcześniej w tym temacie. Zamiast przerwy wynoszącej 1 tydzień zrobiłem niestety trochę dłuższą i od razu osłabłem. Inni podobno tak nie mają. Na klatkę robię ostatnio takie ćwiczenia:
wyciskanie sztangi - ławka płaska 4 serie
wyciskanie hantli - ławka skośna 4 serie
wyciskanie na maszynie - 3 serie
rozpiętki na butterfly-u - 4 serie

Dlaczego osłabłem? Może powiniennem WIĘCEJ ćwiczyć w tygodniu, zawsze mam takie odczucie.

Pozdrawiam
Maciek
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: chcę zacząć od początku
a jaki trening przeprowadziles poprzedzajacy klatke?jezeli barki czy triceps to napewno bedziesz slabszy bo te miesnie maja duzy wplyw na twoje osiagi w "wyciskaniu"
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024