Skocz do zawartości


Zdjęcie

warto spróbować ćwiczyć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

ma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kung fu, siłownia

Napisano Ponad rok temu

warto spróbować ćwiczyć?
witam ponownie.nurtuje mnie ta myśl od dłuższego czasu.bardzo chciałbym zacząć trenować jakąś sztuke walki w stylu karate,kung fu itp (nic z kickboxu,MT czy JJ).mam jednak pewien problem-w wieku 10-16 lat trenowałem break dance i nabawiłem sie licznych kontuzji.na początku ćwiczyłem sam i to był mój błąd-nie rozgrzewałem sie odpowiednio tylko odrazu rozciąganie itp.teraz są skutki-gdy próbuje zagrać w piłke lub coś w tym stylu odzywają sie stare kontuzje(ból w pachwinach,blokowanie sie kolan i straszny ból temu towarzyszący).gdy te kontuzje sie pojawiały chodziłem do lekarzy ale oni leczyli "na chwile"-tzn. wracałem do normalnego trybu życia ale jak już wspomniałem gdy próbuje sie rozciągać lub grać w piłke-przypominają sie.nie wiem co robić!chciałbym trenować ale boje sie że moge sobie rozwalić te kolana do końca.jak pomyśle że w późniejszym wieku miałbym chodzić o kulach to przechodzi mi chęć na kung fu :) wypowiedźcie sie co tym sądzicie.pozdro...
  • 0

ma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kung fu, siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: warto spróbować ćwiczyć?
ps. teraz mam 20 lat na karku :)
  • 0

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: warto spróbować ćwiczyć?
gdybys byl mlodszy to bym powiedzial ze przejdzie...rowniez trenowalem breka :-) i rozniez mialem problem z pachwinami w wieku okolo 11-14 lat...dzis rowniez czasami sie odezwie...

po pierwsze ŚMIAŁO możesz iść na kung-fu...pójdź na pare treningow a zobaczysz o co mi chodzi...jezeli masz dobrą szkołę to nic nie bój...to nie jest tak kontuzjogenny sport jak np muay thai... wracajac jeszcze do tych pachwin...wiadome ze to przeszkadza mniej lub bardziej ale jezeli chcesz trenowac to musisz z tym walczyc...przedewszystkim NIGDY nie pomijaj rozgrzewki tymbardziej wykonuj ja dokladnie...to tyle co w tej chwili moge Ci poradzic...jakby co to pisz :-) pzdr
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

ma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kung fu, siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: warto spróbować ćwiczyć?

to nie jest tak kontuzjogenny sport jak np muay thai

no nie jest ale za to rozciągania baardzo dużo w tym sporcie i troche sie obawiam bo te pachwiny i kolana sie odzywają po rozciąganiu-czy sie rozgrzeje czy nie.chyba pozostało mi tylko popatrzeć... :567:
  • 0

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: warto spróbować ćwiczyć?
A może idź na boks? w końcu tam nogi nie są zbytnio obciążone.
  • 0

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: warto spróbować ćwiczyć?
też dobry pomysł...tzn praca nog jest owszem bardzo wazna ale nie rozciagasz ich tak bardzo bo w koncu nie ma kopnienc...ja jednak nadal uwazam ze mozna z tym wygrac ( nie wyeliminowac calkowicie ale zredukowac ten bol do minimum )

sam decyduj :-)
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

ma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kung fu, siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: warto spróbować ćwiczyć?
no nawet próbowałem już boksu (jak widać po innym temacie który założyłem :) ) ale to nie jest to.kręci mnie kung fu ewentualnie jakieś karate.

ja jednak nadal uwazam ze mozna z tym wygrac ( nie wyeliminowac calkowicie ale zredukowac ten bol do minimum )

jak moge to zrobić?
  • 0

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: warto spróbować ćwiczyć?
no pisalem Ci...najwazniejsza jest regularnosc...codziennie sie rozciagaj nawet jezeli ma to byc na totalnym lajcie...wazne jest takze ze jezeli juz sobie nadwyrezysz to nie staraj sie wtedy na sile tylko odpocznij tyle az sie zregeneruje calkowicie...jak juz pisalem tez kiedys mialem ogromne problemy z obiema pachwinami...samo przeszlo i od dwoch lat juz mam tylko czasami ale tylko wtedy jak faktycznie przegne :-)
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: warto spróbować ćwiczyć?
powiem tobie jak powinienes zrobic ale czy tak zrobisz to twoj wybor,idz do dobrego naprawde dobrego jakiegos znajomego lekarza medycyny sportowej(jesli nie masz to szukaj)nie zrobia ci USG miejsc gdzie miales kontuzje(idz nawet prywatnie bo przynajmniej bedziesz pewien na 100% co ci jest).bo czasami sa takie kontuzje ze naprawde nie ma sensu ciagnac pewnych rzeczy.co prawda ja mam totalnie dojechane biodra ale sram na nie najwyzej beda musieli mi zrefundowac protezy:D
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

ma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kung fu, siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: warto spróbować ćwiczyć?
myślałem o tym mówi adrian88, ale jak narazie to tyle wydałem siana na zdrowie że sie w pale nie mieści! jak zaczne zarabiać to napewno pójde do prywatnego i wylecze do końca te urazy.tylko że to pewnie będzie nie prędko a ja bym chciał zacząć ćwiczyć od zaraz.najlepiej chyba będzie jak przestane o tym myśleć.została mi tylko siłownia-eh... :(
  • 0

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: warto spróbować ćwiczyć?
idz i sproboj :!:
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: warto spróbować ćwiczyć?

idz i sproboj :!:

dyndel czasami naprawde nie warto,ja cwicze(jest gorzej niz zle)bo bylem wychowany w rodzinie sportowej(nikomu nie zycze),kazdy cos po mnie oczekiwal a teraz to jak kaleka jestem jade na domiesniowych srodkach przeciwbolowych zeby zasnac bo z bolu wytrzymac nie moge
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: warto spróbować ćwiczyć?
:-( nie wiedzialem ze naprawde masz taka sytuacje...tez jestem z rodziny sportowej...ale u mnie wszyscy wiedza ze mam slomiany zapal...trenowalem juz wszystko co mozliwe :-) ale teraz juz raczej napewno zostaje przy SW...

co doma, to mysle ze sam zadecyduje co dla niego bedzie dobre...jak nie sproboje to bedzie siedzial i zalowal...TRZEBA PROBOWAC bo kto nic nie robi nic nie osiaga ...
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: warto spróbować ćwiczyć?
no oczywiscie tak lightowo moze zobaczyc co i jak a pozniej jak bedzie ok to zaczac mocniej.no u mnie jest jak jest ze niby kazdy wysokie miejsca na MP zdobywal to ja tez musze a ze mam ciezka wade stawow to juz niewazne.ale co nas nie zabije to nas wzmocni!!! :)
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

ma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kung fu, siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: warto spróbować ćwiczyć?
chyba sie zdecyduje.chciałbym jednak najpierw poćwiczyć i porozciągać sie w domu żeby spróbować czy dam rade.wole sie upewnić że mam szanse zanim wydam te 80zł miesięcznie za 2 treningi w tygodniu!czy posiada ktoś materiały do nauki kung-fu?(jakieś podstawy dla początkujących)szukałem na necie ale tam same książki i DVD o typowych formach tej walki i do tego baardzo drogie.no i jeszcze jak sie rozciągać żeby se nie poropierd... ścięgen.kiedyś (jak tańczyłem) robiłem szpagaty i inne takie ale co z tego jak teraz mam za swoje... ;)
  • 0

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: warto spróbować ćwiczyć?
przed rozciaganiem wez goraca kompiel zeby rozgrzac wlkona kolagenowe,mysle ze nie musisz uczyc sie sam tych podstaw bo jeszcze zalapiesz zlych nawykow.porozciagaj sie troche rob ogolny streching i jezeli bedzie dobrze to ruszaj do boju
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024