Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piercing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

-US-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Pomógł: 0
20
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:173
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Piercing
Piercing
Piercing (z ang., wym. pirsing; inaczej kolczykowanie, przekłuwanie) – jedna z popularnych form ozdabiania ciała. Polega na wykonywaniu przekłuć w specyficznych miejscach ciała (np. nosa) i wprowadzaniu w takie miejsca kolczyków wykonanych zwykle (w odróżnieniu od kolczyków tradycyjnie zakładanych do uszu) z tytanu lub stali chirurgicznej, do permanentnego noszenia. Ze względu na radykalny charakter
Zabieg
Przekłuwanie ciała trwa z reguły około dwóch minut. Do wykonania zabiegu używa się specjalnych szypiec do podtrzymywania fałd skórnych (z reguły wcześniej wysterylizowanych w autoklawie), oraz igły welflonowej bądź specjalnej igły iniekcyjnej. Kiedy piercer ustali z klientem które dokładnie miejsce ma zostać przekłute, łapie je szczypcami, następnie przebija je igłą w którą (lub w jej plastikową obwódke w przypadku welflonu) po przebiciu wkłada bezpośrednio kolczyk (co zmniejsza podrażnienie ciała). Czasem zamiast igły i szczypiec używa się specjalnego pistoletu do piercingu, jednak metoda ta w środowisku piercerów jest bardzo krytykowana ze względu na szkody jakie wyrządze w ciele. Do niektórych przebić (miedzy innymi tzw. tuneli) używa się skalpela.

Trendy w piercingu


Do najczęściej przekłuwanych części ciała należą: uszy, nos, wargi, język, brwi, sutki, okolice podbródka, pępek, a także narządy płciowe (w tym u kobiet – wargi sromowe i okolice łechtaczki, u mężczyzn – żołądź, prącia, moszna).

Najpopularniejsze rodzaje kolczyków używanych do piercingu to kółko zapinane kulką (tzw. CBR z ang. captive bead ring), a także "podkówka" (circular barbell), "banan" (bananabell), "sztanga" (barbell) i sztanga powierzchniowa (surface bar), nazywane tak ze względu na kształt.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Chociaż komplikacje po przekłucie występują bardzo rzadko, statystyki pokazują, że większość z nich jest spowodowana przez lekceważenie przez klienta zaleceń co do pielęgnacji.

• Umyj dokładnie ręce przed dotknięciem kolczyka lub ucha.
• Oczyść przód i tył ucha dwa razy dziennie,
Następnie obracaj kolczyki o 180 stopni w lewo i 180 stopni w prawo, tzn tylko pół obrotu, w ten sposób zapobiegniesz owinięciu się włosów wokół drutu kolczyka z tyłu płatka ucha.
W okresie pomiędzy czyszczeniem ucho powinno być SUCHE.

Lakier do włosów, szampon, mydło i inne preparaty trzymaj z dala od uszu. Po użyciu szamponu ucho powinno zostać wypłukane czysta woda, a następnie oczyszczone Płynem do Pielęgnacji Uszu STUDEX'a, jak opisano powyżej.

Okolica przekłucia powinna być OCZYSZCZONA Płynem do Pielęgnacji Uszu STUDEX'a, a następnie pozostawać SUCHA, szczególnie po pływaniu lub ćwiczeniach fizycznych.

NIE WOLNO:

Nie wyjmuj kolczyków.
Nie dotykaj ucha i kolczyków bez potrzeby.
Wyczuj ustawienie za każdym razem, gdy czyścisz ucho – to musi być wyczuwane delikatnie. To zapewnia, że kolczyk pozostaje LUŹNY w czasie okresu gojenia. To jest sprawa ZASADNICZA, gdyż zaciśnięte kolczyki mogą doprowadzić do infekcji.

Powyższy tekst tyczy sie wygojenia ucha, lecz zasada gojenia innych części ciała jest podobna.


Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.
  • 0

 

 




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024