Skocz do zawartości


Zdjęcie

Leki psychotropowe a siłownia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Silny94
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pierdziszewice
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:97

Napisano Ponad rok temu

Leki psychotropowe a siłownia

Siemanderko od lat 4 choruję na Chorobę Afektywną Dwubiegunową (CHAD) zanim to się zaczęło regularnie uprawiałem sport i przez kilka lat machałem złomem icon_smile.gif Będę się starał wrócić do formy bo po lekach sporo przytyłem i zaprzestałem aktywności a przed chorobą siłka,bieganie i granie w piłkę w klubie to było całe moje życie icon_biggrin.gif Leki też zaburzają dość wyraźnie sprawność psychofizyczną zwłaszcza te stosowane w chad czyli głównie normotymiki: leki stabilizujące nastrój( leki przeciwpadaczkowe i Lit) dodatkowo w zależności od fazy choroby i jej przebiegu leki neuroleptyczne i przeciwdepresyjne.Ogólnie jestem przeciwko farmakologii i trucia się tego typu ścierwem bo ma sporo ubocznych skutków ale w mojej chorobie to leki są podstawą to niestety poważna choroba na którą się ma znikomy wpływ i trza ćpać żeby w miarę jakoś kulać przez to życie.Do rzeczy jest ktoś tutaj co ćwiczy na psychotropach zażywa suple bądź (coś mocniejszego 6.gif ) ? Jeśli tak to jak sobie z nimi radzicie,jak wpływają na masę mięśniową,wydolność,kondycję fizyczną i jak wasze efekty? Wątpie że ktoś się znajdzie co bierze coś innego niż typowe antydepresanty np. SSRI i innego Chadowca ale kto pyta nie błądzi icon_wink.gif


  • 0

koksik25
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1231 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Lokalizacja:gdansk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od poczatku
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:125
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:70
  • Przysiad [kg]:nie robie
  • Wyciskanie [kg]:120 serie kiedys wiecej choroba itp
  • Martwy ciąg [kg]:nie robie
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Leki psychotropowe a siłownia

jakie leki bierzesz...cos ala relanium?

czy twoja choroba sie chaaktyzuje?


  • 0

Maravia
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 2603 postów
  • Pomógł: 3
98
Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:168
  • Waga [kg]:53

Napisano Ponad rok temu

Re: Leki psychotropowe a siłownia

Słuchaj , a masz jaki typ ? I, II czy cyklotomia?

 

Aktywnosc fizyczna nie jest przeszkoda, tylko nie mozesz sie forsowac.Ale o tym to chyba Ci powiedziano. Mocna aktywnosc, moze spowodowac nasilone objawy maniakalne.

Chodzisz na terapie?


  • 0

Silny94
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pierdziszewice
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:97

Napisano Ponad rok temu

Re: Leki psychotropowe a siłownia

Nie chodzę ostatnio bo się zbuntowałem na farmakologie bo leki i tak nie leczą tylko łagodzą objawy,choroba jest nieuleczalna a leki trzeba szamać do końca życia.Wiem że to nie mądre ale z czasem widzę że leki robią więcej złego na dłuższą metę niż odwrotnie mają sporo skutków ubocznych co uniemożliwiają mi funkcjonowanie jak przed chorobą m.in z wyczynowym uprawianiem sportu itd.Zresztą na lekach i tak są nawroty choroby.Maravia

nie chodzę na terapię,leki odstawiam bo i tak już nie przynosiły poprawy a inne i te co biorę w większych dawkach powodują dużo dodatkowych problemów jak np. niezborność ruchów lub zaniki pamięci,kłopoty ze wzrokiem tycie itp. no masa tego jest czytać by wam się odechciało.Bardziej zależało mi na poznaniu kogoś co mimo leków jednak pakuję łapy i jak sobie radzi na lekach jak przyrosty w czym mu najbardziej przeszkadzają itp.Maravia mam typ II ale piszesz bo masz doświadczenie z ta chorobą czy to co w necie udało się znaleźć na szybkości? :) Zachorowałem w wieku 16 lat teraz mam 20.Obecnie biorę tylko Lamotrygine ale żeby mieć reemisję i nie czuć mocno objawów choroby musiałbym brać co najmniej 3 leki bądź 2 w dużych dawkach a te leki powodują sporo objawów niepożądanych z którymi się trzeba borykać i tak w koło maćka :) Jeśli znacie kogoś tutaj z podobną chorobą to dajcie cynk żeby wpadł tutaj coś napisać ;p


Użytkownik Silny94 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Maly Koksik

Maly Koksik
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2904 postów
  • Pomógł: 104
258
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Mazowieckie,Siedlce
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka glownie klasyczna, sporty silowe
  • Staż [miesiące]:kto by to liczyl
  • Wzrost [cm]:180cm
  • Biceps [cm] :43,5cm
  • Klatka piersiowa [cm]:118cm
  • Pas [cm]:78cm
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:nie wiem ale malo
  • Wyciskanie [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Martwy ciąg [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Waga [kg]:75 kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Leki psychotropowe a siłownia
W silowni ci to nie przeszkodzi obys sie tylko nie forsowal, tak jak pisala kolezanka wyzej. Pytales czy mozesz brac cos mocniejszego, mialem kolege ,tez bral psychotropy poloczyl to z saa i nie bede konczyl co sie stalo. Takze o dopingu to zapomnij.
  • 0
TRENING CZYNI MISTRZA, CHEMIA CZYNI CUDA!!!!!

Maravia
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 2603 postów
  • Pomógł: 3
98
Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:168
  • Waga [kg]:53

Napisano Ponad rok temu

Re: Leki psychotropowe a siłownia

Siedze w wolontariacie i temat zaburzeń psychicznych znam. Nie wolno Ci łączyc leków z dopingiem .

 

Skutki uboczne pojawiaja sie..ale nie trwaja w nieskonczonosc.


  • 0

Silny94
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pierdziszewice
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:97

Napisano Ponad rok temu

Re: Leki psychotropowe a siłownia

jakie leki bierzesz...cos ala relanium?

czy twoja choroba sie chaaktyzuje?

Nie relanium to doraźnie na spanie z tego co pamiętam,biorę stabilizatory nastroju. - looknij 2 minutki słuchania i wiesz co to jest tak ogólnikowo, jeśli nie masz Chad to mało z tego zrozumiesz ale to po medycznemu tak wygląda.Mam głównie stany mieszane a to naprawdę wykańczające choróbsko :]

 

Maravia - owszem ale nie przy każdych lekach tak jest po antydepresantach zazwyczaj przechodzą po kilku tygodniach a jak zostają to minimalne co nie przeszkadzają w funkcjonowaniu,przy lekach stosowanych w Chad to nie wygląda już tak dobrze ;p.Dzięki mały koksik za uwagę dobry odnośnik na przyszłość.
 


Użytkownik Silny94 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Maravia
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 2603 postów
  • Pomógł: 3
98
Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:168
  • Waga [kg]:53

Napisano Ponad rok temu

Re: Leki psychotropowe a siłownia

Stany mieszane to najgorsze jest co może byc. Dlatego dobrze bedzie jeśli zajmiesz sie sportem.


  • 0

lezu
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 4945 postów
  • Pomógł: 65
381
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:78
  • Martwy ciąg [kg]:4x170
  • Waga [kg]:91,5 1.06.14

Napisano Ponad rok temu

Re: Leki psychotropowe a siłownia

Mam takie pytanie może troche poza tematem, co ile występują u Ciebie objawy choroby?


  • 0

Dołączona grafika
"Mogę zaakceptować swoją porażkę, ale nie zaakceptuje tego, że nie próbowałem"
~ Michael Jordan


Silny94
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pierdziszewice
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:97

Napisano Ponad rok temu

Re: Leki psychotropowe a siłownia

Nie będzie nic w tym dziwnego jeśli odpowiem że przez cały czas,objawy można zminimalizować dużymi dawkami leków w takiej sytuacji nastrój jest równy nie ma ciągłych wychyleń i objawów depresji lub manii lub stanu mieszanego czyli kilka objawów manii i kilka depresji zależy w jakim stanie mieszanym w jednym więcej depresyjnych i kilka maniakalnych w innym więcej maniakalnych.To zależy ziom od tego jak jest prowadzone leczenie,czy dobrze jaki jest epizod czyli np.epizod depresyjny,epizod maniakalny,epizod mieszany(mój główny).Temat rzeka dodam tylko że to jest bardzo nieprzewidywalna choroba,trudna do zdiagnozowania i leczenia i choroba afektywna dwubiegunowa zajmuje szóste miejsce pośród najpoważniejszych przyczyn upośledzenia funkcjonowania i niezdolności do pracy.Spoko pytajcie ale jeśli bd miał pytanka w sprawie treningu liczę na rev :D



 


Użytkownik Silny94 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

ARRICHION
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka Nożna,Szachy
  • Staż [miesiące]:20%życia
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :48,5
  • Klatka piersiowa [cm]:130
  • Pas [cm]:94
  • Udo [cm]:70:)
  • Przysiad [kg]:200
  • Wyciskanie [kg]:195
  • Martwy ciąg [kg]:brak danych
  • Waga [kg]:112

Napisano Ponad rok temu

Re: Leki psychotropowe a siłownia

mam w rodzinie przypadek osoby ktora treanuje pomimo brania psychotropow a konkretnie "zalasta" zanim zaczal to brac wazyl 60 kg 183 wzrostu a teraz 97kg ale glownie to sam tluszcz pewnie to jest spowodowane tym ze zalasta  podnosi poziom prolaktyny, i od niedawna zaczal trenowac zeby zbic troche wage ale narazie ze srednim skutkiem. generalnie z jego wypowiedzi wnioskuje ze iezko sie na tym trenuje przez to ze ciagle jest ospaly i uposledzone lekko sa ruchy ale jak ja kiedys odstawil to choroba szybko wrocila ale nie chodzi tutaj o (CHAD) tylko  Schizofrenie.


  • 0

Silny94
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pierdziszewice
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:97

Napisano Ponad rok temu

Re: Leki psychotropowe a siłownia

mam w rodzinie przypadek osoby ktora treanuje pomimo brania psychotropow a konkretnie "zalasta" zanim zaczal to brac wazyl 60 kg 183 wzrostu a teraz 97kg ale glownie to sam tluszcz pewnie to jest spowodowane tym ze zalasta  podnosi poziom prolaktyny, i od niedawna zaczal trenowac zeby zbic troche wage ale narazie ze srednim skutkiem. generalnie z jego wypowiedzi wnioskuje ze iezko sie na tym trenuje przez to ze ciagle jest ospaly i uposledzone lekko sa ruchy ale jak ja kiedys odstawil to choroba szybko wrocila ale nie chodzi tutaj o (CHAD) tylko  Schizofrenie.


Dzięki bardzo mordo.Też brałem olanzapine (Zalasta) ważyłem 75kg po 3 miechach miałem już 94 teraz mam tyle co facet z twojej rodziny.Pamiętam jak ćwiczyłem na niej to przy robieniu klaty z głową w dół na ławeczce jak się podnosiłem to jak bym dostał obuchem w łeb :eek: bo ciśnienie waliło do głowy nawet przy wstawaniu zwykłym.No ten lek tuczy niesamowicie ale przy ćwiczeniach i tak to większość fatu jest.Dzięki za sugestie :)


Użytkownik Silny94 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Maravia
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 2603 postów
  • Pomógł: 3
98
Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:168
  • Waga [kg]:53

Napisano Ponad rok temu

Re: Leki psychotropowe a siłownia

Skutki uboczne tych wszystkich z benzodiazepin  włąsnie maja to do siebie,ze człowiek ma wzmożone łaknienie.Głowa cięzka,,,chodzi sie  jak  pijany bąk.

 

Jak dla mnie , zacznij od lekkiego treningu , na spokojnie.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024