Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bóle kręgosłupa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Sevil
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Bóle kręgosłupa.

Witam, witam. Mam 16 lat, mam lekką nadwagę - 80kg, na wzrost 1,77m (czego nie widać okiem, ale podaje dla informacji), ćwiczę już na siłowni (takiej domowej, z własnym sprzętem), osiem miesięcy. Ostatnio robię trening pleców intensywniej i być może ból pleców jest z zbyt dużego obciążenia. Technika nie mogła zawadzić, ponieważ staram się ją w każdym calu dopracowywać, aczkolwiek nie jestem profesjonalistą. ani ekspertem, no ale nie przepadam za tym, by szarpać się z ciężarem, jak karp z haczykiem u wędki. Piszę ten temat, ponieważ nie mam pojęcia, czy mogę np. rozciągać ten kręgosłup (jeśli to fachowo dobrze nazwałem), lub po prostu wykonywać na niego ćwiczenia, by zwalczyć ten objaw, czy też dać mu odpocząć. Ból jest w części lędźwiowej, bardziej po środku pleców, występuje, gdy siedzę przy komputerze, głównie wieczorami i wtedy gdy kładę się spać. Nie robię brzuszków - na marginesie, przez krótki czas.

 

Bardzo proszę o pomoc, ból da się wytrzymać, aczkolwiek jest uprzykrzający, czuć go w kościach, nie mięśniach.


  • 0

DajaN
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Pomógł: 2
15
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia,boks,mma,bjj
  • Staż [miesiące]:41
  • Wzrost [cm]:178
  • Waga [kg]:73

Napisano Ponad rok temu

Re: Bóle kręgosłupa.

jeśli ból występuje w części lędźwiowej być może jest to spowodowane złą techniką, nie musisz szarpać za sztangi itd żeby odczuwać taki ból , wystarczy że źle się ustawisz do ćwiczenia, nie jestem lekarzem więc za dużo ci nie pomoge , na internecie można znaleźć ćwiczenia rozciągające ten odcinek pleców 


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bóle kręgosłupa.

ból pleców może mieć wiele powodów, wiec udaj sie do lekarza


  • 0

TKWM


karolus
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bóle kręgosłupa.

U mnie też coś siada kręgosłup. Może przez złe wykonywanie ćwiczeń na początku przygody z ciężarami, może przez zbyt ciężką pracę w młodości (budowa). Bóle pojawiają się co jakiś czas, czasem znikąd, czasem np. po schyleniu czy podniesieniu czegoś. Jak się zacznie, to już trzyma nawet i kilka dni. Byłem u lekarza, wyszło że mam lekką skoliozę. Zabiegi, naświetlania, nic to nie dało. Kasy tylko ubyło bo na NFZ to trzeba rok czekać. Przeszkadza mi to już bardzo. Znalazłem gdzieś ulotkę "cud produktu" na bazie podczerwieni, tylko kosztowało to chyba 4 tysiące więc dałem sobie spokój. Teraz jednak znalazłem coś podobnego, ale o niebo tańsze -  [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Myślicie że warto to sprawdzić? Może ktoś używał?


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bóle kręgosłupa.

bym radził się wybrać do dobrego neurologa bo jeśli zwykłe zabiego nie pomagają to może byc cos poważniejszego i nie bawił bym sie na jakieś opaski itp


  • 0

TKWM


jkw
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bóle kręgosłupa.

Ja polecam poduszki ortopedyczne. Miałam podobne bóle, które nasilały się przy każdym skłonie, wstawaniu itd. Wykupiłam sobie rehabilitacje, bo na rehabilitacje z kasy chorych musiałabym czekać pare miesięcy. Tam właśnie polecili mi poduszki ortopedyczne firmy SISSEL. Cena jest ok. Więcej wydałam na rehabilitacje. Są dwa rodzaje pianek, więc poduszkę trzeba dopasować do siebie. Odciąża mięśnie przykręgosłupowe w odcinku szyjnym zapewniając tym samym najodpowiedniejszą pozycję naszemu kręgosłupowi.

 

Ostrzeżenie za reklame !


Użytkownik 23Viper23 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Amadeo
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bóle kręgosłupa.

Jestem przekonany,ze to do złego sposobu wykonywania ćwiczeń. Spróbuj porozmawiać z jakimś fachowym trenerem. Jesli wszystko dobrze wykonujesz udaj się do lekarza bo może być inna przyczyna.

_____________

Piekne i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

koksik25
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1231 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Lokalizacja:gdansk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od poczatku
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:125
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:70
  • Przysiad [kg]:nie robie
  • Wyciskanie [kg]:120 serie kiedys wiecej choroba itp
  • Martwy ciąg [kg]:nie robie
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Bóle kręgosłupa.

za duze ciezary i zla technika.....sam sobie rozwalilem kregoslup.....lekaz ci poradzi tabsy itp lub operacjie hyhy ja tak mialem...ale w waszym wieku....smiech na sali.....nieforsowac sie i tyle...mlody kregoslup...chyba ze masz dyskopatie to juz problem...rezonans kosztowny a kolejki nfz dlugie..


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024