Skocz do zawartości


Zdjęcie

potrzebne najlepsze ćwiczenia na wzrost mięśni kręgosłupa!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

marcin05
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

potrzebne najlepsze ćwiczenia na wzrost mięśni kręgosłupa!

cześć

 

mam 180 cm wzrostu i ważę 91kg, jakiś czas temu lekarz mi oznajmił że jeżeli chce jeszcze swobodnie chodzić o własnych siłach to potrzebny mi przyrost masy mieśni kręgosłupa tak aby mięśnie solidnie mi obrosły w około kręgów zwłaszcza lędżwiowych.

 

i teraz pytanie do was pytanie jakie ćwiczenia mam wykonywać aby jak najszybciej i jak najlepiej te mięśnie rozwinąć, przeciwskazania mam takie że nie mogę nic dzwigać tak aby nie obciażać kręgosłupa, nie mogę nawet zakupów nosić gdyż może to spowodować wypadnięciem kręgu lędżwiowego.

 

- jakie Cwiczenia,w jakiej ilości

- jakie środki wspomagające

 

dodam że nigdy nie byłem na siłowni, nie znam sie na fachowym nezewnictwie, diecie czy treningów, mam jedynie wykupiony już karnet na siłownie, dlatego liczę na waszą pomoc bo nie wiem co mam robić za co sie chwycić.

 

z góry dziękuje za jakiekolwiek podpowiedzi.


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebne najlepsze ćwiczenia na wzrost mięśni kręgosłupa!

Ty zadaj pytanie fizjoterapeucie a nie na forum. Nie ma tutaj chyba nikogo kto potrafi doradzić ćwiczenia siłowe osobie która nie może obciążać w ogóle kręgosłupa.


Mateusz Pawlak ;)


mateeo888
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kłodzko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:ok 3 lat z przerwami niestety:(
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :43
  • Udo [cm]:64
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:130
  • Martwy ciąg [kg]:140
  • Waga [kg]:99

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebne najlepsze ćwiczenia na wzrost mięśni kręgosłupa!

Kolego ten karnecik to na razie możesz oddać lub sprzedać koledze lub przebukować na inny miesiąc:) Jestem fizjoterapeutą więc taka moja rada: udaj się do jakiegoś ośrodka rehabilitacyjnego w Twojej okolicy znajdź dobrego fizjoterapeute opowiedz mu o swoim problemie i jak najszybciej zacznij wzmacniać mięśnie głębokie i posturalne kręgosłupa bo to One są najważniejsze i trzymają Naszą postawe. A do tego profesjonalna siłownia nie jest Ci potrzebna:) A kiedy już bóle ustąpią zapisz się znów na siłkę, naucz się jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia i kształtuj swoją sylwetkę tak jak chcesz:)


  • 0

marcin05
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebne najlepsze ćwiczenia na wzrost mięśni kręgosłupa!

Kolego ten karnecik to na razie możesz oddać lub sprzedać koledze lub przebukować na inny miesiąc:) Jestem fizjoterapeutą więc taka moja rada: udaj się do jakiegoś ośrodka rehabilitacyjnego w Twojej okolicy znajdź dobrego fizjoterapeute opowiedz mu o swoim problemie i jak najszybciej zacznij wzmacniać mięśnie głębokie i posturalne kręgosłupa bo to One są najważniejsze i trzymają Naszą postawe. A do tego profesjonalna siłownia nie jest Ci potrzebna:) A kiedy już bóle ustąpią zapisz się znów na siłkę, naucz się jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia i kształtuj swoją sylwetkę tak jak chcesz:)

 

 

No tak z tym że ja chodzę już od jakiegoś czasu na różnego rodzaju terapie, dostałem już też cztery blokady, dwie mocniejsze na sterydach, ćwicze w domu ale to za mało, już nie jeden lekarz mi powiedział że mam się zapisać na siłownie i wzmacniać mięśnie zwłaszcza lędźwiowe, tak też zrobiłem , nawet zapłaciłem za trenera osobistego, tylko że jak jestem sam na siłowni znaczy bez trenera to nie wiem od czego zacząć, które przyżądy są na kręgosłub, które mi nie zrobią krzywdy a poprawią, wzmocnią mi kręgosłub, mam na to ok 3 miesiące a jeżeli nie będzie rezultatów i będzie bolało to operacja ''słowa neurohirurga'.

 

Prosiłem jedynie o opinie i pomoc ludzi z forum którzy więdzą jak ćwiczyć, żeby mi podpowiedzieli jakie w ogóle ćwiczenia mam wykonywać na kręgosłub, żebym później na siłce nie zrobił z siebie kretyna że nie wiem co i jak. pozdrawiam


Użytkownik marcin05 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebne najlepsze ćwiczenia na wzrost mięśni kręgosłupa!

co do siłowni to nie możesz robić ćwiczeń typu martwy ciąg, przysiad, wiosłowanie w opadzie

ćwiczenia, które wykonuje się w staniu lub pochyleniu wykonywać siedząc lub leżąc

co do kręgosłupa by wzmocnik dolne plecy lepiej robić prostowania tułowania z opadu na specjalnym siedzisku by jak najmniej obciążać kregosłup o kręgi


  • 0

TKWM


marcin05
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: potrzebne najlepsze ćwiczenia na wzrost mięśni kręgosłupa!

ok dzięki, co do martwego ciągu to nie prędko coś takiego bede potrafił zrobić, gdy się pochyle do przodu to bez spinania rękami po kolanach nie dam rady sie wyprostować, ale te prostowanie wypróbuje ;)


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024