Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy z żołądkiem - nowa dieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Problemy z żołądkiem - nowa dieta
Witam wszystkich ;) od wczoraj zaczałem nowy cykl masowy 8 tyg na monohydracie Vitalmaxa + sensowna dieta + 3x30gram bialka WPC Econo v2. Wczoraj zjadłem:

Śniadanie i żarcie w szkole było ale byle jakie bo dopiero od treningu zacząłem :)

14.00 obiad:
100gram schabowy + ziemniaki + salatka

15.30 trening

Po treningu:
5gram Mono + 2 banany + 30gram białko

później
100gram kury + 100gram makaronu + warzywko

Na noc 22.00
125gram twaróg chudy

Dziś rano na czczo 5 gram Mono + 30gram białka, za 10 min owsianka 40gram płatków + siemię + kukurydziane

W szkole 2 buły z kurczakiem + 3 mandarynki + jablko + 30gram białka

teraz wrócilem i zapodałem ok 16.00 spaghetti z kawałkami mielonych w sosie

I dziś w szkole myslalem ze nie wytrzymam. od rana mialem coraz bardziej powiększajace sie gazy które pod koniec pobytu w szkole były juz trudne do zniesienia. Spoko spoko nie rozsadzilem szkoly xD poprostu troche boli mnie brzuch i ciagle te gazy bez przerwy mam. Zaznaczę ze przy poprzednim cyklu jakies 3 miesiące wczesniej na samym Mono Universala tez mialem podobnie choc nie na taką skalę. czy mozna juz na tym etapie zgadnąć skąd to wynika? czy to moje złe trawienie twarogu czy chwilowa reakcja na wyraźnie inne jedzenie i białko którego nigdy dotąd nie brałem? a moze coś innego? czy to oznacza ze jakiegos produktu nie trawie do konca? kał mialem dziś sporo jasniejszej jednolitej barwy niz dzien wczesniej. Czy miał ktoś z was koledzy podobnie? :(

Użytkownik explosion95 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta
czasem problemy gastryczne pojawiaja sie bo organizm w sensie żoładek inaczej reaguje na niektore suplementy .
Poza tym masz za duzo bialka w prochu 3x30g to przesada - powinienies obliczyc ile potrzebujesz i do tego sie stosowac
  • 0

TKWM


explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta

czasem problemy gastryczne pojawiaja sie bo organizm w sensie żoładek inaczej reaguje na niektore suplementy .
Poza tym masz za duzo bialka w prochu 3x30g to przesada - powinienies obliczyc ile potrzebujesz i do tego sie stosowac


nie mam co obliczac, ważę 66kg,172cm wiec poprostu próbuję dostarczyc min, 2gram protein na 1kg ciala, to wiadome... a jestem uczniem z ograniczoną kasą więc musialem jakoś to dopiąć. co najwyzej moge zwiekszyc ilosc węgla bo moge go miec za mało w diecie, jak myslisz?
  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta
kolego ale białko jest do uzupelnienia diety a nie jako zastąpienie diety dlatego moze tak organizm tak reaguje bo za dużo prochu
rano to mozesz dać jajka albo zrobic omlet albo serek wieski
po treningu jakies mieso czy rybe ale nie ciągle bialko z prochu
zawsze lepiej jest normalne jedzenie bo jest bardziej pelnowartościowe
poza tym na bialko sporo kasy wydasz
  • 1

TKWM


explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta
Hmmm w pełni się z Tobą zgadzam ale nie czuję tego tak jakbym prochem zastępowal diete całkowicie, nie wiem moze z boku wygląda to inaczej. jednak rozumiesz, te 2g/kg ciała to minimum a nawet tego dotąd nigdy nie udalo mi się dopiąć... nie mysl ze świadomie ładuje sam proch ;/ doskonale wiem ze to nie to co normalne jedzenie, ale jednak widzisz, nie jestem w stanie finansowo tyle co dzien, co tydzien dawać na szamę... poza tym na bialko JUZ wydalem jednorazowo, mam prawie 7kg ;) wiec juz wiecej nie kupie przynajmniej narazie... hmmm dalej obstawiasz za zupelnym wykasowaniem porannego proteinowego strzała? ze względu na zdrowie, czy dietę czy zapotrzebowanie? bo co do ostatniego to ja dalej obstawiam ze dopiero dzieki odzywce sie niemalże łapię... :)

ps. dzięki za dotychczasową opinię :)
  • 0

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta
moim skromnym zdaniem to wina białka niektórzy tak reagują na białko i maja problemy z brzuchem

i Viper ma racje zabierz się za miche a nie białko na proszku za daleko nie zajedziesz

nol9.jpg

www.massagepeter.se


explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta
No pisalem wyżej ze na swoje zapotrzebowanie nie jestem w stanie dobic michą w 95% a 5% to ma byc białko... nie stac mnie TERAZ. Temu 3x30gram co dla Was jest za duzo. Wiec mam zmniejszac o polowe ilosc prochu która teraz stosuje czy co skoro duzo wiecej "kury i sera" nie ukręce? zapotrzebowania nie oszukam
  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta
a ile na bialko wydales? 7 kg z sdf to chyba jakies 30zl za 700gr czyli wydales 300 zl?w dodatku kreatyne kupiles chyba tak?
za to by bylo sporo kury,jaj,ryż,ryby czyli calkiem dobra dieta
tak naprawde nie wiele tobie brakuje by dopiąć diete bo 130-140 g bialka to latwo dostarczyc
  • 0

TKWM


pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta
nie wieże że nie stac Cie kolego na dołożenie 3 jajek, puszki tuńczyka, serka wiejskiego do jadłospisu.

Pamiętaj na 1 miejscu jest dieta a potem SUPLEMENTY = DODATKI diety

nol9.jpg

www.massagepeter.se


23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta
masz zapotrzebowania max 140 g
z tego bialka masz 90 g czyli prawie 70% zapotrzbowania a nie jak piszesz 5%
czyli za dużo stad pewnie te problemy
oblicz sobie dokladnie diete masz masz aż za duzo białka z diety i suplementacji
  • 0

TKWM


explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta
łatwo? zeby kupic to białko i kretę na ten cykl wydałem wszystko co mialem i sie zadłuzylem :) zeby wycisnąc ile sie da przy mojej sytuacji teraz na tą zime. wiedzialem ze zaczniecie wyliczac ile wydalem na bialko i zgadza się, tyle poszlo. ale liczy się TERAZ a w tym momencie kasy nie mam a od rodziców nie dostane bo nie wiedzą ze stosuje powazniejszą diete niz smazenie kurczaczka codziennie. Ja niestety nie pracuję nie mam dochodów nie stac mnie na jakies pół kilo kury codziennie. a 130-140 gram jak piszesz przy poprzednim cyklu nie ukręciłem ANI RAZU. poprostu się nie dało... DLATEGO teraz mam proch. ja naprawdę szanuje wypowiedzi wszystkie i chęć pomocy, ale czy tak trudno wam zrozumiec ze ktos fizycznie nie jest w stanie czegos zrobic..? :( problem jest faktycznie ale nie atakujcie go i mnie od tej strony ;p

Jakie rozwiązanie widzisz? przestac brac bialko o jedną porcje zalózmy? czy co? :)
  • 0

explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta

masz zapotrzebowania max 140 g
z tego bialka masz 90 g czyli prawie 70% zapotrzbowania a nie jak piszesz 5%
czyli za dużo stad pewnie te problemy
oblicz sobie dokladnie diete masz masz aż za duzo białka z diety i suplementacji

viper skąd Ci sie wzielo 90gram bialka? to WPC ma ledwo 70% w sobie, z 90gram prochu masz 63 gramy białka dopiero! reszta to zarcie codzienne, i serki ładuje jajka to samo o ile moze nie uwzglednilem powyzej :(
  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta
rozumiem Ciebie jak juz kupione:)
ale wlasciwie w tym co jesz jest dosyc bialka wystarczy je czyms uzupelnic tym bialkiem co masz,ale możliwe ,że twój organizm tak reaguje
wcale przy twojej wadze nie musisz sie skupiac tak bardzo na bialku - dużo węgli i masa bedzie szla
  • 0

TKWM


23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta
możliwe,że organizm reaguje na taka liczbe prochu i tyle w temacie bo organizm nie jest przyzwyczajonny
  • 0

TKWM


explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta
Tez mam taką nadzieję i póki co będe stosowac się do powyzszej ilosci bialka i zobaczymy :) jak juz kupilem tyle to szkoda nie uzyc. mimo wszystko uwazam ze to jeszcze nie jest tak najgorzej z tym prochem, wkręce wiecej węgla przede wszystkim :) dzieki za opinię plus dla Ciebie Viper
  • 0

n@zgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:-piłka nożna
    -Metallica
    -Siłownia
  • Staż [miesiące]:3 lata i rośnie
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:85
  • Udo [cm]:60
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta
Koledzy mają racje ja białko dostarczam tylko do śniadania zamiast jaj bo niezjem o 5 rano.Przez reszte dnia mam diete to niepotrzebuje białka z odżywek.Ewentualnie po treningu ale teraz akurat mam gainera.A co do białka z sfd to też miałem swego czasu problemy,tak samo łowickie jakieś bóle zołądka miałem.I wyleczylem sie z tanich bialek teraz wole wydac na lepsze i problemów niemam.Może się zołądek twój przyzwyczai ja z łowickim się meczyłem bo kupiłem 1.8 kg a szkoda było wyrzucić.
  • 0

explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta

Koledzy mają racje ja białko dostarczam tylko do śniadania zamiast jaj bo niezjem o 5 rano.Przez reszte dnia mam diete to niepotrzebuje białka z odżywek.Ewentualnie po treningu ale teraz akurat mam gainera.A co do białka z sfd to też miałem swego czasu problemy,tak samo łowickie jakieś bóle zołądka miałem.I wyleczylem sie z tanich bialek teraz wole wydac na lepsze i problemów niemam.Może się zołądek twój przyzwyczai ja z łowickim się meczyłem bo kupiłem 1.8 kg a szkoda było wyrzucić.


Też tak myślę, a jakie białko teraz stosujesz? myslalem nad łowickim bylo niewiele droższe, mówisz ze ta sama dosc mierna pólka? ;)
  • 0

n@zgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:-piłka nożna
    -Metallica
    -Siłownia
  • Staż [miesiące]:3 lata i rośnie
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:85
  • Udo [cm]:60
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta
No niestety z tymi białkami tak jest.Wiadomo ze nie każdego stać na drogie to kupuje się tansze.Także sfd i łowickie ci niepolecam z tej ceny to miałem fitmax pure american w smaku lepsze niż tamte.Teraz kupuje tylko sciteca izolat albo z peaka.Cena ok 150 zł .
  • 0

explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta
no ok mówisz o smaku ale smak to jedno. ale jakosc białka sie liczy. te tansze duzo odstają wzgledem przyswajalnosci&jakosci składu itd? nie chodzi mi o ilosciowy procent białka w calosci. ;)

Użytkownik explosion95 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z żołądkiem - nowa dieta
Wystarczy porównac profile aminokwasowe drogich i tańszych WPC i sam sobie odpowiesz na pytanie czy warto czy nie.

Mateusz Pawlak ;)




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024