Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

fafa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport ( w szczególności piłka nożna, skoki narciarskie, biegi narciarskie, bieganie, siłownia )
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :37,5
  • Klatka piersiowa [cm]:111
  • Pas [cm]:79
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:Sporo ;p
  • Wyciskanie [kg]:90
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Jak połączyć trening na siłowni z bieganiem - powrót po pół roku
Witam! Mam 16 lat i po ponad półrocznej przerwie powracam na siłwonie ( wcześniej trenowalem regularnie ok.5 miesiecy). Mam zamiar ćwiczyć na siłowni 3x tydzień cwiczeniami ogólnorozwojowymi, ale jest jeden problem - po tym jak przestalem chodzic na silownie zaczely interesowac mnie inne sporty - w tym momencie biegam 4x w tygodniu tj. pon-śr-czw-sob i nie wiem czy mozna to polaczyc z silownia zeby byly dosc satysfakcjonujące efekty z biegania i siłowni - nie chodzi mi tu o 60cm w bicepsie i 12h nieusannego biegu - chodzi mi bardziej o to zeby biegac i poprawiac swoją kondycje a zarazem odrobine poprawić swoja sylwetkę. Proszę o jakieś porady najlepiej jak najszybciej poniewaz juz jutro z rana chcialbym pojsc cwiczyc. Z góry dzieki :).
PS. A i czy biegajac 4x w tgodniu na silowni cwiczyc nogi? czy to nie bedzie zbyt duze obciazenie? moze ograniczyc ilosc cwiczen do minimum albo w ogole ich nie robic?

Użytkownik fafa edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

-zσłzα-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:7

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć trening na siłowni z bieganiem - powrót po pół roku
Jeżeli chcesz robić masę to olej bieganie, jeśli jednak sie uprzesz to biegaj po treningu ok. 30min 1min sprint, 2min truchcik (wtedy kondycja rośnie, a masa nie powinna spadać) wtedy możesz to pogodzić z masowaniem ;)
NOGI trzeba robić na siłowni, ćwicz je!

Użytkownik -zσłzα- edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Dołączona grafika

fafa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport ( w szczególności piłka nożna, skoki narciarskie, biegi narciarskie, bieganie, siłownia )
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :37,5
  • Klatka piersiowa [cm]:111
  • Pas [cm]:79
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:Sporo ;p
  • Wyciskanie [kg]:90
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć trening na siłowni z bieganiem - powrót po pół roku
to znaczy bardziej chodzi mi o uzyskanie takiej sportowej, mocnej postawy np. takiej jaką ma większość pływaków. A i wielkie dzieki za odpowiedz i prosze o jeszcze pare rad - kazda jest dla mnie bardzo cenna i postaram sie wszystkie je połączyć żeby efekty byly jak najlepsze
  • 0

-zσłzα-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:7

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć trening na siłowni z bieganiem - powrót po pół roku
Myślę, że chodzi tutaj o trening na wytrzymałość, poczytaj na forum i na pewno znajdziesz coś o tym. Ja wyjeżdżam za granice, jak Ci sie nie chce szukać, to czekaj aż koledzy pomogą więcej.
  • 0
Dołączona grafika

bartesd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1080 postów
  • Pomógł: 1
58
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć trening na siłowni z bieganiem - powrót po pół roku
Co za gadanie, że nie można, oczywiście że można. Jeżeli nie chcesz masować jak typowy kulturysta, a zależy Ci jedynie na sportowej, atletycznej sylwetce, to jak najbardziej możesz trening ogólnorozwojowy połączyć z bieganiem. Nie widzę żadnego problemu.
Teoretycznie też możesz olać trening nóg, ale samym bieganiem ich aż tak nie wytrenujesz. Myślę że spokojnie możesz przysiady, wykroki i wspięcia na palce robić. Czy co tam się w ogólnorozwojówce robi.
Ja, na Twoim miejscu ćwiczyłbym na przemiennie - bieg-ćw wtedy na 3 dni treningów przypadną4 dni biegów.
Do tego dieta z 5-6 posiłków dziennie i ze spokojem dasz radę rosnąć.
Pytanie tylko, czy tyle wytrzymasz i o jak długi okres nam chodzi. Z doświadczenia wiem, że zapał najpewniej ustąpi na koniec wakacji - to przez miesiąc możesz tak ze spokojem popracować i sam zobaczysz, czy Ci taka forma treningu odpowiada.
  • 0

fafa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport ( w szczególności piłka nożna, skoki narciarskie, biegi narciarskie, bieganie, siłownia )
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :37,5
  • Klatka piersiowa [cm]:111
  • Pas [cm]:79
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:Sporo ;p
  • Wyciskanie [kg]:90
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć trening na siłowni z bieganiem - powrót po pół roku
dzieki. A co do długości treningów chciałbym plan który mam poćwiczyć 3 miesiące i zobaczyć jakie będą jego efekty i jak to się łączy z bieganiem. A co do zapału to nie jestem z tych co robią coś przez niecały miesiąc. Jak coś zaczne to wyznaczam sobie jakiś cel i do momentu kiedy go nie osiągne nie przestaje do niego dążyć, a na siłownie tak jak już wcześniej pisałem już kiedyś chodziłem prawie pół roku i bardzo żadko kiedy zdarzało się żeby mi się nie chciało itp. Właśnie widząc postępy jakie robiłem motywowałem się jeszcze bardziej a potem musiałem zrezygnować na pewien czas z siłowni z przyczyn osobistych (sory ale tutaj nie chce się za bardzo rozwijać;p) Ale jescze raz wielkie dzięki
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć trening na siłowni z bieganiem - powrót po pół roku
Plan weź jakiś z podwieszonych, biegać możesz, chodź w okresie budowania masy nie jest ono jakoś szczególnie polecane, ponieważ spalasz kcal, które przy budowaniu masy są potrzebne na plusie.Biegaj po te 30 minut, 3 razy w tygodniu, jeśli chcesz.
  • 0

GośćGuest_tmnt_*

Guest_tmnt_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć trening na siłowni z bieganiem - powrót po pół roku
kalorie spalasz w kazdje czynnosci , a bieganie na masie podkreca metabolizm

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połączyć trening na siłowni z bieganiem - powrót po pół roku
Tak, tylko jaki jest sens porównywać jakieś czynności do biegania przez pryzmat spalania kalorii?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024