Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomóżcie mi kaloriami.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Piotrekzf
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomóżcie mi kaloriami.
Witam. Mam problem z kaloriami. Właściwie to nie ogarniam jak to jest z kcal i z kaloriami. Słyszałem, że dorosły człowiek (mówię o przeciętnym człowieku) powinien przyjmować ok 2000 cal na dzień. Na produktach zazwyczaj podawane są kcal, a podobno 1kcal= 1000 cal. to w takim razie jeżeli jogurt naturalny ma powiedzmy w 200g, 74 kcal to wypijając to przyjmuje 74000 cal? To w takim razie nie możliwe żeby człowiek miał przyjąć 2000 cal na dzień. proszę o wyjaśnienie i co w tym chodzi i jak ma sie kcal do cal bo ja już się pogubiłem.
  • 0

GośćGuest_tmnt_*

Guest_tmnt_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie mi kaloriami.
nie czaje tego , kcal to kalorie przeciez

a poza tym kalorie masz dopasowane do roznych wag i do aktywnosci , bo kalorie to energia .

Marynarz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 3
83
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:170
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie mi kaloriami.
2000 kcal na dzień gdyż nie podaje się kalorii-cal a kilokalorie-kcal. Tak jak tmnt napisał kcal=kalorie (potocznie)
  • 0
Dołączona grafika

Piotrekzf
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie mi kaloriami.
W takim razie wikipedia mnie oszukała?
  • 0

d3x
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie mi kaloriami.
Chyba nie do końca czytałeś to co jest na Wiki:

Potoczne użycie kaloria znacznie odbiega od faktycznego znaczenia tej jednostki fizycznej. Mimo że używane jest słowo kaloria, to wartości kaloryczne produktów żywnościowych są podawane nie w kaloriach ale w kilokaloriach (skrót kcal), czyli tysiącach kalorii.


I dziennie człowiek przeciętnie ma zapotrzebowanie na 2000 kcal, a nie cal. I wtedy wszystko się zgadza ;)


Np. Oblicz sobie na tej stronie tak przykładowo ile potrzebujesz, aczkolwiek zostawmy na boku dokładność tego kalkulatora. Ważne jest co napisane jest pod koniec w wyniku. Masz tam kcal, a nie samo cal.

Po prostu ludzie mówią tak potocznie, że człowiek potrzebuje 2000 kalorii (czyli kcal).

Użytkownik d3x edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Oliwia
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Civitanova
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie mi kaloriami.
Potwierdzam. Wszystko podaje się w kcal- czyli kilokaloriach. Przedrostek "kilo" to miara matematyczna i oznacza po prostu tysiąc. A więc 1kcal= 1000 cal.
A więc wszystko wyrażone jest w kaloriach-jest to podstawowa jednostka, ale same liczby byłyby zbyt duże do ogarnięcia, stąd podaje się je stosując kilokalorie.
Wtedy nasze zapotrzebowanie wynosi np. 2000 kcal a nie 2000000 cal :P
To tak jak z wagą: nie podajemy jej w gramach (chociaż to właśnie gram jest podstawową jednostką masy), ale w kilogramach :D Ładniej wygląda, prościej zapisać, itp. :)
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie mi kaloriami.
1 kcal(kilokaloria) = 4,1868kJ
1kJ(kilodżul) = 0,239 kcal

Z pojęciem energii ściśle związane jest pojęcie kalorii : jedna kaloria to ilość energii potrzebnej do ogrzania 1g wody o temperaturze 1C.



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


Piotrekzf
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie mi kaloriami.
Dzięki, już wszystko wiem :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024