Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1084 odpowiedzi w tym temacie

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Jeszcze jedno pytanko.
Czy mogę dawkowac w jakiś sposób monohydrat dekstrozy w czystej postaci?

Nie musisz stosować dekstrozy z kreatyną - to, że musisz jest mitem wymyślonym przez cwanych producentów supli.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Mam bcaa, kreatynę , białko i gainera kiedy to wszystko jeść i czy warto to łączyć ? ;)

BCAA na masie są zbędne, no chyba, że masz dużo aktywności fizycznej w tygodniu.

 

Białko stosuj rano po przebudzeniu, każdego dnia - natomiast gainera stosuj tylko w dni treningu siłowego i to tylko po siłowni (jakieś 30 - 60 minut po), a następnie po gainerze jak już się nie będzie odbijał zjedz normalny posiłek.

Kreatynę standardowo dawkuje się w dawce 1 g na 10 kg masy ciała, czyli 60 kg osoba powinna w dni treningowe stosować 6 g dziennie rozbite na dwie dawki (rano i bezpośrednio po treningu LUB przed treningiem i po treningu

 

JAK BRAĆ MONOHYDRAT? 

Zwyczajnie, przez 6-8 tygodni: 

0,5 grama na każde 10 kg masy ciała rano, po treningu kolejne 0,5 grama na każde 10 kg masy ciała
* W dni nietreningowe wystarczy 0,5 grama na każde 10 kg masy ciała rano. 


Drugi wariant dawkowania: 

* 0,5 grama na każde 10 kg masy ciała przed treningiem, po tr. kolejne 0,5 grama na każde 10 kg masy ciała. 
* W dni nietreningowe wystarczy 0,5 grama na każde 10 kg masy ciała rano. 

Po 2 tygodniach suplementacji można wejść na mniejszą dzienną dawkę kreatyny 0,5-0,7 g (a nawet 0,3 - 0,5 g dziennie). 

Później (po zakończeniu 6-8 tygodniowego cyklu) koniecznie ~ 1.5 - 2 miesiące przerwy w braniu jakichkolwiek produktów zawierających jakąkolwiek kreatynę (im dłuższa przerwa, tym lepiej; jest to związane z nasyceniem mięśni przez kreatynę). 

UWAGA: większa dzienna ilość kreatyny wcale nie musi przełożyć się na efekty, a małe, dzienne dawki pozwalają na kilkumiesięczną, ciągłą suplementację (wtedy bierzesz 0,03 g na kilogram masy ciała - co daje dla 100 kg osoby 3 g kreatyny dziennie). 

CZY MAM DODAWAĆ DO KREATYNY DEXTROZĘ, CARBO, GLUKOZĘ, D-RYBOZĘ, MALTODEKSTRYNY, SOK WINOGRONOWY/wpisz dowolne inne węglowodany? 

Nie ma takiej potrzeby. Kreatyna bez problemów dotrze do mięśni bez dodatkowych zabiegów, bez węglowodanów itd. Z niektórych badań wynika, że pozytywny wpływ węglowodanów -> wydzielania insuliny zachodzi jedynie przez 24 h suplementacji (badania: 7) Steenge GR, Simpson EJ, Greenhaff PL. Protein- and carbohydrate-induced augmentation of whole body creatine retention in humans. J Appl Physiol. 2000 Sep;89(3):1165-71. ) 

Z drugiej strony nadmiar węglowodanów może dać efekt w postaci ... otłuszczenia sylwetki. Węglowodany proste stosowane nie w porze treningu mogą zaburzać pracę ustroju: 

Przy umiarkowanej podaży glukozy komórki trzustki reagują prawidłowo - produkują i uwalniają insulinę. Jednak drastyczne przecukrzenie krwi zagraża zdrowiu i życiu, ponieważ komórki trzustki nie tracą czasu na wytwarzanie i powolne uwalnianie insuliny - rozpadają się i błyskawicznie wyrzucają zmagazynowane zapasy hormonu. Nadmiar glukozy niszczy komórki trzustki, które z upływem lat tracą zdolność regeneracji. Trzustka osób starszych, przekarmianych węglowodanami, zawiera jedynie 30% stanu należnego komórek wytwarzających insulinę. W tej sytuacji glukoza staje się wyjątkowo niebezpieczna dla zdrowia. Organizm przestaje ją tolerować, zespół nietolerancji glukozy, to nic innego, jak cukrzyca. 

 

ŹRÓDŁO: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 

JEŚLI MUSISZ COŚ DODAWAĆ DO PORCJI KREATYNY TO: 

ellis: By pokusić się o maksymalizację efektu szczególnie przy dawkach nie po treningu oporowym możemy rozważyć wykorzystanie przy suplementacji kreatyną dodatkowo większych dawek węglowodanów prostych i szybkowchłanialnych białek w ilości odpowiednio 50-80 g i 30-50 g do każdej porcji.

 

 

za: forum SFD, artykuł użytkownika _Knife_


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 2
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

To chyba wystarczająco wyjaśnia sprawę - RychuP dzięki za komentarz ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Daniel Lugo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 2
3
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Stosował ktoś z was taurynę ? Na jaki efekt można liczyć ? Ma ona jakieś skutki uboczne ?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Sama, czysta tauryna powoduje raczej delikatne pobudzenie, nie ma co liczyć na jakiś większy czy też mocniejszy efekt jak po AAKG czy beta-alaninie. W jakim celu chcesz stosować?


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Daniel Lugo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 2
3
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

W celach antykatabolicznych lub jako transporter do kreatyny.

Sprawdzi się ?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

To poniekąd jej główne zadanie także jak najbardziej zda egzamin ;).


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Daniel Lugo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 2
3
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Jak wyglądało by dawkowanie tauryny przy wadze 67 - 68 kg ?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Proponowałbym zacząć od porcji 1 g, najlepiej po zakończonym treningu. Dawkę można sukcesywnie zwiększać, po pewnym czasie możesz stosować nawet 3 g preparatu na dobę.

 

Więcej o taurynie tutaj - BYCZA SIŁA!


  • 2

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Salvador
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Heidelberg
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:muzyka, sport, CS:GO
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:82
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

witam chcialbym zadac pytanie odnosnie spozywania odzywki bialkowej, mam zbilansowana diete na ok 2400 kcal dziennie w tym 125 g bialka duzo wiecej wegli i mala ilosc tluszczu, bialko pije tylko ok 20 min po treningu a czy w dni nietreningowe powinienem je tez przyjmowac ? lub w treningowe wiecej niz jedna porcja  ? z gory dzieki za odp pozdrawiam. dodam ze waga 75 kg


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Odżywkę białkową może stosować zarówno w dni ćwiczeniowe jak i wolne od treningów, wszystko zależy od Twojego dobowego bilansu. Możesz stosować więcej niż jedną porcję, jeżeli pozwala Ci na to zapotrzebowanie (np. dodajesz do owsianki kosztem mniejszej ilości w innym posiłku). Niemniej jednak, polecałbym by ograniczyć proch do niezbędnego minimum.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


mosferkryszna
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Cześć z góry dzięki za pomoc.
Na fabryce siły jestem od zeszłego tygodnia.

Dieta idzie ok 1800kcal.

Treningi 3x w tyg na siłowni też spoko.

w planie suplementacji  :

 

DZIEŃ TRENINGOWY

Do I posiłku:Witaminy i minerały - pojedyncza porcja przed lub w trakcie posiłku

Przed treningiem:Spalacz tkanki tłuszczowej - stosować zgodnie z zaleceniem producenta

DZIEŃ NIETRENINGOWYSpalacz tkanki tłuszczowej - stosować zgodnie z zaleceniem producenta
Witaminy i minerały - pojedyncza porcja przed lub w trakcie posiłku

 

I teraz pytanie, ponieważ w temacie jestem laikiem (jedynie 4 lata temu brałam Thermo speed hardcore albo extreme i cos tam jeszcze i faktycznie zumba siłownia pływanie i tłuszcz się spalał mszybciej niz bez tego) Jakie witaminy i jaki spalacz tłuszczu ? Dla kobiety , bo przeglądając google jest tego tyle, że aż strach cos wybrać :) .

 

diete i cwiczenia na redukcję tkanki - ważę przy 163 cm 77 kg ;/ 15 kg za duzo. Fakt , że biust i zadek to z 5 kg ale jednak .

 

Diete i treningi mama rozpisane w abonamencie przez F.S. nie kombinuje nic sama bo po ciąży i 3 letniej przerwie nie wiem nawet od czego zacząć ;)


Użytkownik mosferkryszna edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Co do spalaczy to poleciłbym któryś z proponowanych przez Fabrykę Siły:

 

Berrator

Red Burn

Trizzer

 

Jeżeli chodzi o witaminy to zajrzyj tutaj:

 

Ranking 5 najlepszych zestawów witamin


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


mosferkryszna
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Co do spalaczy to poleciłbym któryś z proponowanych przez Fabrykę Siły:

 

Berrator

Red Burn

Trizzer

 

Jeżeli chodzi o witaminy to zajrzyj tutaj:

 

Ranking 5 najlepszych zestawów witamin

 

 

Dziękuję !

Jeszcze pytanie waga padła czy te % tak się zmieniają szybko przy diecie ćwiczeniach i nawodnieniu ?

 

1 pomiar 77.1  /  2 pomiar 75.8

tłuszcz  46.0% / 38.9%

woda 39.9 % / 47%

mięśnie 34.7% / 39.4 %

kości 2.8% / 2.8%


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Pomiary składu ciała za pomocą analizatora składu ciała Tanita bazującego na technologii BIA są niemiarodajne, tzn. dość niedokładne, o wagach elektronicznych nie wspominając.

Na Twoim miejscu nie sugerowałbym się w ogóle analizą składu ciała z wagi łazienkowej tylko sugerowałbym się pomiarami dokonanymi za pomocą centymetra krawieckiego, a także uwiecznianiem postępów na zdjęciach.

 

Pamiętaj aby pomiarów centymetrem krawieckim jak i dokumentacji zawsze dokonywać w podobnych warunkach, tzn. zawsze po załatwieniu obu potrzeb fizjologicznych i zawsze po zjedzeniu takich samych ilości jedzenia i wypiciu zbliżonych ilości płynów.

Tylko wtedy pomiary będą odzwierciedlały rzeczywiste postępy.


  • 2
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

mosferkryszna
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Pomiary składu ciała za pomocą analizatora składu ciała Tanita bazującego na technologii BIA są niemiarodajne, tzn. dość niedokładne, o wagach elektronicznych nie wspominając.

Na Twoim miejscu nie sugerowałbym się w ogóle analizą składu ciała z wagi łazienkowej tylko sugerowałbym się pomiarami dokonanymi za pomocą centymetra krawieckiego, a także uwiecznianiem postępów na zdjęciach.

 

Pamiętaj aby pomiarów centymetrem krawieckim jak i dokumentacji zawsze dokonywać w podobnych warunkach, tzn. zawsze po załatwieniu obu potrzeb fizjologicznych i zawsze po zjedzeniu takich samych ilości jedzenia i wypiciu zbliżonych ilości płynów.

Tylko wtedy pomiary będą odzwierciedlały rzeczywiste postępy.

 

 

Ok czyli analizę odpuszczam (waga łaz.) miarę w dłoń np z rana na czczo każdy pomiar.

witaminy, burner, dieta 1800kcal, 3x w tyg siłownia wyciskanie + 30 min cardio i zobaczymy efekty.

 

Dzięki za pomoc


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Ok czyli analizę odpuszczam (waga łaz.) miarę w dłoń np z rana na czczo każdy pomiar.

witaminy, burner, dieta 1800kcal, 3x w tyg siłownia wyciskanie + 30 min cardio i zobaczymy efekty.

 

Dzięki za pomoc

 

Najlepszym wyznacznikiem postępów jest lustro i własne samopoczucie. Moim zdaniem nie ma bardziej rzetelnego sposobu do określenia efektów z pracy.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Bocian22
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty siłowe, filmy
  • Staż [miesiące]:1 (wcześniej były dwa lata i potem prawie rok "opierdalania")
  • Przysiad [kg]:90kg x6
  • Wyciskanie [kg]:70kg x6
  • Martwy ciąg [kg]:110kg x5
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Witam wszystkich forumowiczów stosuje kreatyne około treningowo przed i po (porcja ok. 5g jedna syta miarka)

Chcę dorzucić gainera z powodu braków w diecie. Jesteście w stanie polecić coś dobrego i ile tego kupić by starczyło na przynajmniej 2 miesiące? Przy okazji... Czy ZMA też można zarzucić podczas cyklu? Ogólnie słabo sypiam pracuje na 3 zmiany i generalnie staram sie kimać około 6-8h ale różnie to bywa, zdarza mi sie zarwać pół nocy i potem przesypiam pół dnia (9-10h snu), a rzadziej jak później sie położe to i 5h mi musi starczyć(w tygodniu kiedy pracuje). Warto to brać przy takim trybie życia czy nie? Dzięki z góry.


Użytkownik Bocian22 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Witam wszystkich forumowiczów stosuje kreatyne około treningowo przed i po (porcja ok. 5g jedna syta miarka)

Chcę dorzucić gainera z powodu braków w diecie. Jesteście w stanie polecić coś dobrego i ile tego kupić by starczyło na przynajmniej 2 miesiące? Przy okazji... Czy ZMA też można zarzucić podczas cyklu? Ogólnie słabo sypiam pracuje na 3 zmiany i generalnie staram sie kimać około 6-8h ale różnie to bywa, zdarza mi sie zarwać pół nocy i potem przesypiam pół dnia (9-10h snu), a rzadziej jak później sie położe to i 5h mi musi starczyć(w tygodniu kiedy pracuje). Warto to brać przy takim trybie życia czy nie? Dzięki z góry.

 

1. Jeżeli chodzi o gainera to polecam celować w preparaty gdzie stosunek białka i węgli jest równy 1:1, czyli mowa o tzw. bulkach. Przykładem takiego preparatu jest chociażby MassATTACK.

 

2) ZMA jak najbardziej będzie korzystne przy problemach ze snem i takim systemie zmianowym. Niemniej poleciłbym najpierw dopiąć dietę, bo to właśnie jej zaniedbanie może przekładać się na ograniczoną regenerację, spadek jakości snu i wynikające z tego następstwa.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


marcinxxl
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

panowie a co myślicie o tkaich suplach:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Dobre czy marketing i nic poza tym?


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024