Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z redukcją - proszę o radę / długie /


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

archibald 68
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

problem z redukcją - proszę o radę / długie /
Witam ;
na początek parę słów o sobie i o swojej historii „walki” / trochę długie ale myślę że daje pełen obraz – a będzie to ważne w kontekście problemu który opisuję na końcu / ;

facet – obecnie 44 lata ,

- do 40-tki prowadzący wybitnie siedzący tryb życia , lubiący żreć wszystko co się w miarę do tego nadaje , zalegający w wolnym czasie na kanapie , zapuszczony fizycznie / brak kondycji i siły / 178 cm wzrostu , 107,5 kg wagi , brzuszysko wylewające się z gaci , lustrzyca ;-) , notoryczne bóle krzyża , w końcu potężna zakrzepica dolnych kończyn - po dwóch latach leczenia – całkowicie na szczęście wyleczona.

- Dwa lata temu : mocne postanowienie poprawy celem ratowania tego co jeszcze można uratować ; przez 9 m-cy prowadzona redukcja masy poprzez stosowanie kompilacji diety ŻP i aerobów 4xtyg po 60 min w pulsie 120 – 140 na rowerze stacjonarnym. W ostatnim okresie – zapodana seria 16 sesji masażowych na uelastycznienie fałdy brzusznej , która niestety została pomimo wielu zabiegów zaradczych we wcześniejszym etapie.
Efekt : rozmiar garnituru 50 / najbardziej typowy dla faceta / ,waga 77,5kg bez ubytków zdrowotnych - regularne badania / , duże zwiększenie wydolności organizmu , silne i dobrze wyrzeźbione nogi. Płaski brzuch / w pozycji stojącej / , widoczny obwisły fałd skórny – w pozycji siedzącej – szit ! Brak góry , ale bez obwisów – klata 92cm , biceps 34cm

- Kolejne 3 m-ce /wakacyjne/ - odpoczynek – brak możliwości aerobów , ruch typu pływanie,spacery , czas poświęcony na zgłębienie wszelkiej dostępnej wiedzy nt zdrowego odżywiania , trzymana na ogół dieta ok.2500 kcal / PPM x 1,4/ raczej o profilu śródziemnomorskim , z niestety nieuniknionymi częstymi imprezami biesiadnymi zaburzającymi ją / dietę / ; Efekt nastąpiło odbicie masy do 86.0 kg. Sylwetka się równomiernie „ulała”.

- kolejne 2 m-ce ; wrzesień , październik 2011 ; 3 x tyg. siłownia pod nadzorem renomowanego trenera / okres wdrożeniowy – tylko maszyny – bez przeciążeń ale systemowo na każdą partię oprócz nóg, regularnie 1x tyg, mocny nacisk na brzuch 3xtyg , wprowadzone do diety białko SM 5.0 po treningu siłowym , Anticatabolix FA przed i po treningu siłowym, redukcja masy wedle sprawdzonego wcześniej schematu aerobowego , poszerzona o rozbudowaną redukcyjną dietę ok. 2000 kcal /zapodana redukcja w pierwszym etapie do 2200 kcal nie dała rezultatów // 5-6 posiłków ściśle sparametryzowanych – 2B+3W+1T/ . Efekt : 81 kg , wzmocniona , zaczynająca się rysować, góra , mocne nogi , bardzo fajna wydolność wytrzymałościowa , bardzo słaba siła . Nieco „ulany” odstający brzuch , ale twardy. Klata 95cm , biceps 35 cm

- Listopad , grudzień 2011 - zarzucone systematyczne aeroby – ale w miarę regularnie rower tradycyjny / piękna pogoda jak na tą porę roku/, koncentracja na wysiłku siłowym 4x tyg w godz.18-20; stopniowe przechodzenie na wolne ciężary , każda partia mięśniowa ćwiczona 2x tyg , brzuch gruntownie 4xtyg , dieta redukcyjna ok 2000kcal nadal /2B+3W+1T/.
Rozkład posiłków i przeważny skład :
9.00 : ciemne ziarniste pieczywo z symboliczną ilością Ramy , makrela wędzona lub wędlina/ raczej chuda/ + żółty ser - sumarycznie 25% zapotrzebowania dziennego
12.00: płatki owsiane błyskawiczne - sumarycznie 5% zapotrzebowania dziennego
15.00: ryba , kurczak lub inne mięsiwo + warzywa / gotowane lub zielone / + ryż lub makaron - sumarycznie 35% zapotrzebowania dziennego
18.00: w dni treningowe: makaron Symbio z białym serem - sumarycznie 20% zapotrzebowania dziennego
18.00: w dni spoczynkowe : dwa jajka + 2 kromki pieczywa ciemnego ziarnistego - sumarycznie 25% zapotrzebowania dziennego
TRENING
21.00: w dni treningowe : SM5.0 po treningu + banan - sumarycznie 15% zapotrzebowania dziennego
21.00: w dni spoczynkowe : łosoś wędzony - sumarycznie 10% zapotrzebowania dziennego
Efekt : utrzymywanie wagi 81 kg , brzuch nadal „ulany” lekko odstający. Coraz lepsze zarysowanie górnej partii ale niewielki wzrost wymiarów ; klata 96cm , biceps 36cm. Brak wzrostu siły.

-Grudzień 2011 – choróbsko , wigilia , sylwester – dupa – chcąc nie chcąc przerwa treningowa , dieta trzymana , waga też.

- Od stycznia 2012 do 15 marca 2012 – zmiana siłowni /bo na starej było zimno/ – trening 3x tyg z przewagą wolnych ciężarów , zmiana godzin ćwiczeń z wieczornych na poranne /10-12/ , korekta składu posiłków/ poniżej/ , obniżenie diety na ok 1800 kcal / korekta na 1,5B+ 2,5W+0,5T/ , brak aerobów. CEL : redukcja do 75 kg , pozbycie się oponki z twardego brzucha , wzmocnienie i zarysowanie góry.
Rozkład posiłków i przeważny skład :
9.00 : ciemne ziarniste pieczywo z symboliczną ilością Ramy , makrela wędzona lub wędlina/ raczej chuda/ + żółty ser - sumarycznie 25% zapotrzebowania dziennego
TRENING
12.00: w dni treningowe : SM5.0 po treningu + czasami banan - sumarycznie 10-15% zapotrzebowania dziennego
12.00: w dni spoczynkowe : płatki owsiane błyskawiczne - sumarycznie 5% zapotrzebowania dziennego
15.00: ryba , kurczak lub inne mięsiwo + warzywa / gotowane lub zielone / + ryż lub makaron - sumarycznie 35% zapotrzebowania dziennego
18.00: dwa jajka lub łosoś , lub serek wiejski + 2 kromki pieczywa ciemnego ziarnistego - sumarycznie 20% zapotrzebowania dziennego
21.00: jakieś jabłko , coś drobnego „ do przegryzienia” - żeby nie ssało w nocy - sumarycznie 5% zapotrzebowania dziennego
Efekt :
waga nadal 81 kg , brzuch nadal „ulany” lekko odstający. Wyraźne rysowanie górnej partii , przyrost wymiarów ; klata 102cm , biceps 39cm. Brak wzrostu siły – rozumiem – ponieważ jestem na niskiej diecie.
Założony cel : nieosiągnięty

- od 15 marca do dziś ; do powyższego cyklu dołączyłem aeroby wg znanego schematu. Poza tym nic nie zmieniłem ; Waga idzie w dół !

I teraz pytanie : CO ROBIĘ ŹLE ? - bo zgłupiałem ….......... Za cholerę nie mogę zredukować ulanego brzucha bez aerobów , pomimo ciężkich i regularnych ćwiczeń siłowych i pomimo bardzo rygorystycznej diety..... Czyżby tylko AEROBY powodowały u mnie redukcję masy ? Szkoda mi mięsa które już się zawiązało i pięknie rośnie.
A może mam złą przemianę materii ??? Co będzie jak przestanę ćwiczyć ? Aby utrzymać wagę będę chyba musiał trzymać dietę 1500 kcal …....

Niech ktoś mądry i doświadczony wskaże błąd w moim działaniu – będę wdzięczny.

Archibald 68
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: problem z redukcją - proszę o radę / długie /
Witam prawie jak wypracowanie . Odpowiem Po pracy bo nie mam czasu teraz czytać całości ,pzdr



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: problem z redukcją - proszę o radę / długie /
Moja propozycja :
W razie czego pytaj jeżeli coś będzie Cię irytowało.

9.00 : Owsianka + pomarańcz + Jaja
TRENING
12.00: w dni treningowe : SM5.0 po treningu + banan
13.00: Chuda wołowina + makaron z przenicy durum + warzywa surowe + oli
16.00: Filet gotowany + ryż brązowy + warzywa blanszowane + pestki słonecznika
19:00 Łosoś na parze z warzywami surowymi
22.00: Twaróg chudy + olej lniany

Co do ćwiczeń :

Na początek zrób regeneracje dwa tyg. Później leć 3-4x trening trzymając się zasad treningu na masę lecz z przerwami nie dłuższymi niż 60sek.
Po każdej sesji treningowej 2 ćwiczenia z obciążeniami na brzuch po 4 serie .
4-5x w tyg naczczo po przebudzeniu cardio na początek 25min .



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024