Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

rafalo1805
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sport muzyka
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :35
  • Waga [kg]:77

Napisano Ponad rok temu

Nabranie muskulatury dla początkującego, dobranie odżywek i innych bajerów
Witam :) mam 17 lat waze 78kg wzrost 182cm przymierzam sie do silowni od paru miesiecy lecz brak mi informacji. chce po prostu przypakowac nie wiem czy masa mojego ciala w stosunku do wzrostu jest dobra ... co powinienem trenowac jakie odzywki brac chodzi mi glownie o wyrobienie rak i brzucha i motylka(plecy) i jezeli sa jakies dobre nie drogie odzywki czy jak to tam nazywacie to chcialbym sie nimi wspomoc chcialbym tez dowiedziec sie jakie ilosci kiedy i jak z nimi postepowac nie chce tez zeby w jakis negatywny sposob na mnie wplynely ;] jaki trening dla mnie jest dobry biorac pod uwage ze w kwesti silowni jestem zielony;)co prawda bicek mam dosc spory 35cm jednak miesni brzucha ani plecow brak. jezeli jakas dieta jest konieczna to jaka? jak dlugo bede musial pracowac aby zobaczyc rezultaty prosze o wypisanie wszystkich potrzebnych informacji bede bardzo wdzieczny :P
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie muskulatury dla początkującego, dobranie odżywek i innych bajerów
do jakich przyrzadow na silowni masz dostep? czy nie chodzisz na profesjonalna silownie ani zadna osiedlowa tylko masz do dyspozycji wlasne cialo?


dalej- odzywki... najpierw daj trening ogolnorozwojowy zeby miesien przyzwyczail sie do wysilku to podstawa,

co do brzucha mozesz sprobowac abs2 ale do tego musisz dolozyc diete oraz trening aerobowy.

ale najpierw odpisz na 1sze pytanie

TRENUJE BO LUBIE


rafalo1805
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sport muzyka
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :35
  • Waga [kg]:77

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie muskulatury dla początkującego, dobranie odżywek i innych bajerów

do jakich przyrzadow na silowni masz dostep? czy nie chodzisz na profesjonalna silownie ani zadna osiedlowa tylko masz do dyspozycji wlasne cialo?


dalej- odzywki... najpierw daj trening ogolnorozwojowy zeby miesien przyzwyczail sie do wysilku to podstawa,

co do brzucha mozesz sprobowac abs2 ale do tego musisz dolozyc diete oraz trening aerobowy.

ale najpierw odpisz na 1sze pytanie

mam dostep do wszystkich przyrzadow u mnie w szkole ;p lecz jedna godzina typodniowo to zdecydowanie za malo moim zdaniem :) mam plan wykupic karnet na silownie osiedlowa w ktorej wyposazenie nie jest bogate :P chcialbym na poczatku cwiczyc bez przyrzadow do poki nie zakupie karnetu wiec moze 2 miesiace hantle mam w domu ;) laweczke na strychu ;) wiec z tym tez moge cwiczyc na poczatku
  • 0

rafalo1805
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sport muzyka
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :35
  • Waga [kg]:77

Napisano Ponad rok temu

Re: Nabranie muskulatury dla początkującego, dobranie odżywek i innych bajerów

SIłownia to rodzaj aktywności ruchowej , w której to na efekty czeka się latami . Systematyczna praca pozwoli uzyskać rezultaty , ale na nie trzeba czekać i cięzko pracować

Na początek trening ogólnorozwojowy - ja polecam obwodowy - czyli 6 ćwiczeń na największe grupy mięsniowe wykonanych po sobie bez przerwy - po nich nastepuje 2-3 minuty odpoczynku i kolejne 6 ruchów - 3-4 takich obwodów 3 razy w tyg

to powinno przygotować mięśnie na dalsze cięższe treningi

przykład obwodu
-przysiady ze sztangą
-ściąganie drązka wyciągu za kark
-wyciskanie sztangi na ławce prostej
-wzniosy boczne ze sztangielkami
-uginanie ze sztanga
-pompki w podporze tylem

w obwodzie mozna mieszać ćwiczneia wielostawowe z izolowanymi - najlepiej na poczatku przygody skupić sie na ćwiczeniach na maszynach - pozwalają uniknąć kontuzji

jak dlugo taki trening i ile powtórzen ??
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024