Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bolący bark


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Cleaner
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Bolący bark
Witam.
Nazywam się Mateusz, mam 15 lat.
Od chyba 2 tygodni zacząłem brać się za siebie (jeszcze kiedyś brałem się za siebie, ale było to tak: tydzień poćwiczę, potem zapomnę i klapa)
Na razie robię brzuszki, pompki.
Brzuszki średnio 30/40 po 2 / 3 serie.
Pompki, na razie maksymalnie udało mi się zrobić 40, ale padłem na pysk przy tej czterdziestce.

Stosuję się do tej rozpiski [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wczoraj była ta pierwsza część (5 serii).
Na początku wszystko było dobrze, ale przy trzeciej, bądź czwartej zacząłem czuć lekki ból w barku. Na początku powiedziałem sobie, że to chwilowe.
Po minucie przystąpiłem do 5 serii, zrobiłem te czterdzieści pompek.
Po 30/60 minutach zacząłem czuć bardzo silny ból w barku.

Wiecie czym może być to spowodowane? Może za mocne obciążenie i organizm do takiego wysiłku nie jest przyzwyczajony?

Chciałbym dzisiaj przystąpić już do "Dzień 2".


Czekam na szybką odpowiedź z Waszej strony.
Pozdrawiam,
Mateusz.


PS. Jeżeli zrobiłem czterdzieści pompek to mam przeskoczyć do 41-45, czy dokończyć te 31-35 i następnie 41-45?
  • 0

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolący bark
Lewy bark?? Dzisiaj Cie boli?? Barki sa uzywane praktycznie we wszystkich cwiczeniach, wiec trzeba o nie zadbac. Jak Cie nadal boli to uzyj jakiejs masci, mozesz tez robic cwiczenia na rotatory barkow (zalozylem temat o bolu barkow, poszukaj na forum). A te pompeczki i tak Ci nic nie dadza, wiec nie przejmuj sie jak bedziesz musial je odpuscic.
  • 0

Cleaner
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolący bark
Tak lewy, dzisiaj mnie boli..
Jak grałem dzisiaj w koszykówkę na WF'ie to potem ledwo ręką ruszałem ...
  • 0

Cleaner
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolący bark
Hmm.. czemu piszesz, że pompki nic nie dadzą? :blink:

Użytkownik Cleaner edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolący bark
Bo gdyby pompki dawały jakieś dobre efekty nikt nie męczył by się na siłowni. Jak Underos napisał-mięśnie naramienne uczestniczą we wszystkich ćwiczeniach, w których następuje ruch ramienia (łokieć-bark). To, że boli Cie po takim "treningu" swiadczy o zastanych mięśniach, lub poprostu złej rozgrzewce. Możesz posmarować jakąs maścią typu Fastum czy Ketonal, albo z grubej rury jakąs rozgrzewającą, z ogólnie dostępnych polecam bengaya
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

Wojak87
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolący bark

Ja nabawiłem się zapalenia ścięgna na początku września. Z własnej głupoty bo chorowałem 2 tygodnie i po powrocie wybrałem się na bardzo wymagający trening siłowy bez wstępnego lekkiego treningu. Już w trakcie czułem rwanie w okolicy barkowej ale myślałem że po prostu skończy się na zakwasach. W nocy dostałem jednak silnych i promieniujących bóli barku postanowiłem zaczekać do rana ale było coraz gorzej więc wziołem ketonal i pojechałem na sor. Lekarz stwierdził tendinopatie mięśnia nadgrzebieniowego i podgrzebieniowego dostałem leki i skierowanie na rechabilitację. Sprawa była nie ciekawa a ja nie mogłem sobie pozwolić na opuszczenie rozgrywek. Postanowiłem skorzystać z osteopatii o której sporo się nsłuchałem Już po pierwszej wizycie u osteopaty odczułem zmniejszenie bólu a po3 tygodniach przestałem korzystać ze środków przeciwbólowych. Obserwując osteopatę w "akcji" mogę szczerze polecić tą metodę. Szybkie efekty i widać że Ci ludzie mają bardzo dużą wiedzę. Przynajmniej ja miałem szczęście trafić na takiego osteopatę.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolący bark

Nie odświeżamy nieaktywnych wątków!


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024