Skocz do zawartości


Zdjęcie

dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

ryba1983
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie
Ponieważ jestem nowy na tym forum i to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie.Chciałbym prosić Was o pomoc w sprawie dotyczącej utraty tkanki tłuszczowej
oraz diecie wysokobiałkowej którą chcę zastosować.W związku z tym nasuwa mi się wiele pytań, na które mam nadzieje otrzymam odpowiedzi na tym forum -
a więc zacznę od samego początku....

Siedem miesięcy temu ważyłem 107kg wtedy właśnie postanowiłem że rzucę palenie oraz wyeliminuję alkohol z mojego życia.Powodem był kompletny brak formy mojego organizmu - przejście kilkunastu metrów wiązało się z ostrą zadyszką.Oczywiście wiedziałem że to zobowiązanie
wiąże się z przybraniem na wadze - w szczególności gdy ma się tendencję do tycia.Ponieważ ja i tak w tamtym okresie ważyłem sporo i nie chciałem dopuścić do kolejnego
nadmiaru tkanki tłuszczowej dorzuciłem do tego wszystkiego restrykcyjną dietę.Polegała ona na tym że przyjmowałem posiłki dwa razy dziennie w minimalnych porcjach.Taki "reżim" pozwolił mi uniknąć efekt jo-jo i przez kolejnych pięć miesięcy udało mi się dodatkowo
zrzucić wagę do 100 kg.
Około półtora miesiąca temu postanowiłem również że przydało by się trochę więcej ruchu i zacząłem uprawiać jogging.Do dnia dzisiajszego udało mi się zgubić
kolejne 5 kg.Teraz ważę 95kg, a moim marzeniem jest waga 80kg.Staram biegać się co dziennie około 40-60 minut oczywiście z kilkoma odpoczynkami.Ponieważ wiem że moja dotychczasowa dieta była zła i dalej niema sensu jej stosować, zacząłem szukać w internecie różnych diet, jednak największą jaka zrobiła na mnie wrażenie jest dieta wysokobiałkowa zapewne dobrze
znana przez Was.Polega ona na wyeliminowaniu do zera węglowodanów i cukrów, oraz spożywaniu jak największej ilości białka w jak najczystczej postaci.
Postanowiłem taką właśnie dietę wprowadzić w mój plan żywieniowy, zakupiłem już niezbędne białko 80% oraz aminokwasy BCAA które będą w tym pomocne.
Do Was zwracam się o prośbę w ułożeniu dla mnie planu żywieniowego który pozwoli uzyskać mi wymarzoną wagę.
Mam 178 cm, ważę 95kg.Z wyliczeń wynika że potrzebuję 190g białka dziennie z czego około 80g uzyskam z przyjmowania białka WPC, resztę będe musiał uzyskać z posiłków.
Bardzo proszę o ułożenie jakiegoś sensownego planu na cały tydzień jeśli to możliwe z produktów które są dostępne w sklepach.Mam dodatkowo kilka ważnych pytań:
- czy aby na pewno ta dieta pozwoli mi na uzyskanie takiej wagi i czy nie przytyję? (Nie chcę żeby moja dotychczasowa męczarnia nie poszła na darmo).
-czy konieczne w tej diecie jest przyjmowanie około 2g/1kg ciała czy inaczej nie zadziała?(chodzi mi o to że do tej pory pewnie mój żołądek skurczył się
do rozmiarów orzeszka i nie jestem pewny czy dam rady zmieścić tyle pożywienia dziennie).
Na koniec chciałbym przeprosić za to że tak się rozpisałem, chciałem po prostu żeby było wszystko jasne, jeśli nie podałem jakiejś ważnej informacji proszę pytać.
Na razie to tyle pytań i próśb będę na prawdę wdzięczny za wszystkie informacje.

Pozdrawiam
Jacek

Użytkownik ryba1983 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie
Przyjeło się, że maksymalnie 1/3 białka może pochodzic z proszku, oraz te 2g/kg to minimum, które musi być dostarczone. Tyje się od nadmiaru węglowodanów i tłuszczy, nie od białka. Najlepiej biegać przed śniadaniem. Spożywając mało węglowodanów, które są źródłem energii, będziesz miał nieco mniej sił, oraz samopoczucie może być gorsze, ale to nie ejst ważne, ważne, że energia pozyskiwana z węgli będzie teraz pochodziła z tłuszczu. Możesz też zastosować jakiś spalacz, najlepiej doradzi Ci użytkowanik best body. Warto też chodzić na basen i saune przynajmniej raz w tygodniu.
Dieta wysokobiałkowa chodzi Ci o Dukana, czy po prostu dużo białka mało węgli?
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

ryba1983
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie
Dzięki za szybką odpowiedź.Aha czyli 2g/kg to minimum jakie jest potrzebne żebym zaczął chudnąć - kurcze może być ciężko dostarczyć tyle białka.Ale jak trzeba to będę musiał się przymuszać do jedzenia pewnie na początku będzie ciężko ale po kilku dniach może organizm się przyzwyczai.Mam tylko nadzieje że nie przytyję taką ilością ale jeśli od białka się nie tyje to powinno być dobrze :thumbsup: Tak dokładnie chodzi mi o dietę Dukana żeby wyeliminować całkiem tłuszcz i węglowodany.Możesz mi jeszcze powiedzieć czy normalnie mogę cały czas być aktywny bo przeczytałem właśnie w tej diecie żeby w początkowej fazie przez kilka pierwszych dni zaprzestać wysiłku fizycznego- nie pisze tylko dlaczego?
Co do pływania to tak postanowiłem że będę raz w tygodniu jeździł popływać nad jeziorko, akurat znajomy jeździ na dechę więc będę zabierał się z nim.Do tego w następnym tygodniu planuję zakup jakiegoś rowera...
Kurcze możesz mi powiedzieć dlaczego najlepiej biegać przed śniadaniem?Bo nie za bardzo mam takie możliwości i biegam przeważnie dopiero około 16-17.
Czy chodzi tutaj bardziej o to żeby na pusty żołądek?
Co do spalaczy słyszałem że termogeniki są ostatnio bardzo popularne....
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie
załózmy że musisz dostarczyć 200g białka
65-białko w proszku
50-twaróg
35/40-5jajek
20-100g kurczaka
25-puszka tuńczyka
I masz uzupełnione

Bieganie na czczo, czyli "wypalenie" resztek zapasów energii z naszego organizmu, głównie z tłuszczu. Jesli chodzi o Dukana to wydaje mi sie, że brak węgli bardzo osłabi organizm
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

ryba1983
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie
Nie wygląda to źle myślałem że będzie gorzej,no tak zapewne mój organizm przeżyje szok przez pierwsze kilka dni gdy nie dostanie tłuszczy i węglowodanów
ale jeżeli taka dieta jest w stu procentach pewna to jakoś przeżyję te kilka dni dopóki organizm nie dojdzie do siebie.Bo gdybym stosował tą dietę razem z węglami to chyba nie miała by większego sensu w moim przypadku, gdy mam skłonność do tycia?Mam jeszcze takie pytanie, co może być zamiennikiem bogatym w białko zamiast chleba w którym jest dużo węgli?Są jakieś suchary lub specjalne pieczywo dosyć łatwo dostępne?
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie

Nie wygląda to źle myślałem że będzie gorzej,no tak zapewne mój organizm przeżyje szok przez pierwsze kilka dni gdy nie dostanie tłuszczy i węglowodanów
ale jeżeli taka dieta jest w stu procentach pewna to jakoś przeżyję te kilka dni dopóki organizm nie dojdzie do siebie.Bo gdybym stosował tą dietę razem z węglami to chyba nie miała by większego sensu w moim przypadku, gdy mam skłonność do tycia?Mam jeszcze takie pytanie, co może być zamiennikiem bogatym w białko zamiast chleba w którym jest dużo węgli?Są jakieś suchary lub specjalne pieczywo dosyć łatwo dostępne?

Narazie nie musisz powstrzymywać się całkowicie od węgli, spożywaj małe ilości i obserwuj jak to działa. Ogranicz chleb do minimum, a jeżeli go jesz to tylko ciemny, 1-2 kromki dziennie nie zaszkodzą, zwłaszcza jak nam jedzenie rośnie w ustach i musimy czymś przegryzać. Na redukcji dużo owoców i warzyw, one co prawda też mają węgle, ale w małych ilościach. Na śniadanie, jako najważniejszy posiłek zjedz troche płatków+jajka
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

ryba1983
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie

Narazie nie musisz powstrzymywać się całkowicie od węgli, spożywaj małe ilości i obserwuj jak to działa. Ogranicz chleb do minimum, a jeżeli go jesz to tylko ciemny, 1-2 kromki dziennie nie zaszkodzą, zwłaszcza jak nam jedzenie rośnie w ustach i musimy czymś przegryzać. Na redukcji dużo owoców i warzyw, one co prawda też mają węgle, ale w małych ilościach. Na śniadanie, jako najważniejszy posiłek zjedz troche płatków+jajka


O.K jeśli myślisz że tak będzie lepiej to spróbuję przez pierwszy tydzień ograniczyć się do spożywania jak największej ilości białka plus warzywa i owoce do tego raz dziennie 1-2 kromki jakiegoś ciemnego chleba (jedyne czego się boję to żebym nie przytył mieszając węgle z dużą ilością białka).
Najwyżej jeśli w ciągu pierwszych 5 dni waga nie pójdzie drastycznie w dół lub jeśli nie daj Boże zacznie iść w górę wtedy zastosuję same proteiny.
Jakie płatki miałeś na myśli owsiane czy kukurydziane?Czy one na pewno są wskazane przy tej diecie podobno mają mnóstwo węglowodanów i sodu?
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie
Owsiane, śniadanie to posiłek, który daje moc na cały dzień, więc musi zawierać węgle tłuszcze i białko. Ten chleb to w ostateczności, bo wiem jak cięzko czasem zjeść tuńczyka, czy twaróg na sucho. Pamiętaj aby ważyć sie po przebudzeniu, a nie, że raz rano raz wieczorem, bo wtedy moga być nawet 3kg różnicy.
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

ryba1983
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie
O.K w takim razie zaczynam dietę od poniedziałku.Powiedzcie mi proszę jeszcze jak to jest z tym wysiłkiem fizycznym, lepiej na początku być ostrożnym i przeczekać te kilka dni?Pytam bo już znalazłem kilka takich opinii (na temat wysokobiałkowej diety - że wysiłek nie jest zalecany) i nie wiem co o tym sądzić, tym bardziej że szybko się męczę nawet przy krótkich odcinkach biegając robię kilka odpoczynków - więc jak by nie było to jest jakiś wysiłek fizyczny dla mojego ciała.

Użytkownik ryba1983 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie

O.K w takim razie zaczynam dietę od poniedziałku.Powiedzcie mi proszę jeszcze jak to jest z tym wysiłkiem fizycznym, lepiej na początku być ostrożnym i przeczekać te kilka dni?Pytam bo już znalazłem kilka takich opinii (na temat wysokobiałkowej diety - że wysiłek nie jest zalecany) i nie wiem co o tym sądzić, tym bardziej że szybko się męczę nawet przy krótkich odcinkach biegając robię kilka odpoczynków - więc jak by nie było to jest jakiś wysiłek fizyczny dla mojego ciała.

Nie stosowałem, więc nie powiem.
Możesz spróbować zacząć diete na 2 sposoby
1. Wysiłek fizyczny i stopniowe ograniczanie węglowodanów. Np. pierwsze 5 dni 2g/kg, potem następne 5 dni 1.5g/kg itd...
2. Sama dieta z ogranieczeniem węgli do minimum, i powolne przyzwyczajanie organizmu do wysiłku bez węgli, odczekasz sobie 2 dni nie ćwicząc, zobaczysz jak sie będziesz czuł i potem 20min, 30min, aż dojdzie do godzinki aerobów.

Powiem Ci, że na mnie brak węgla mnie zabija, nie dość, że ciężko z łózka wstać, to w drodze na uczelnie głowa w dół i przymulony cały dzień, troche bardziej agresywny, ogólnie łatwiej mnie zdenerwować, a treningi na siłowni czy na boisku to porażka. Czasem wpakuje przed siłownią 130g węgli, a jak wrzuce do żołądka jakieś 20 to w połowie treningu odpadam
  • 1
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

ryba1983
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie
No cóż pozostało mi wypróbować i przekonać się na własnej skórze jak to będzie... Oby tylko była skuteczna ta dieta a z resztą przeszkód jakoś się zmierze ;p W każdym bądź razie dzięki WIELKIE Belial za pomoc :thumbsup: Za kilka dni dam znać co z tego wyszło jak temat nie będzie zamknięty :)
Pozdrawiam

Jacek
  • 0

wujo
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:188
  • Biceps [cm] :41
  • Klatka piersiowa [cm]:120
  • Pas [cm]:105
  • Udo [cm]:0
  • Przysiad [kg]:80
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:120
  • Waga [kg]:110

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie
Co do posiłków to 5 x mały posiłek w regularnym przedziale godzinowym np. pierwszy od 7 do 8 drugi od 10 do 11 .... metabolizm się rozkręci. Z dużą zawartością białka to uważałbym bo można dostać skazy białkowej (zależy jaki organizm). Ogranicz węgle, cukry proste, tłuszcz. Białko "puszkowe" to tylko uzupełnienie diety. Pij dużo wody niegazowanej 2-3 litry. Napoje, soki, itp. FUJ. Ważyłem 140 kg a teraz 110 kg i dalej tendencja spadkowa :)więc skutkuje. Osobiście wywaliłem makarony chleb pszenny cukier. Jedz produkty do zawartości 5% fatu. Miesko: poledwiczka, wołowinka chuda, piers z kurczaka- zero smażonych schabowych itp. Trening areobowy wykonuj w zależności jaką masz budowę ciała ekto, mezo, endomorfik.

Użytkownik wujo edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

ryba1983
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie

Co do posiłków to 5 x mały posiłek w regularnym przedziale godzinowym np. pierwszy od 7 do 8 drugi od 10 do 11 .... metabolizm się rozkręci. Z dużą zawartością białka to uważałbym bo można dostać skazy białkowej (zależy jaki organizm). Ogranicz węgle, cukry proste, tłuszcz. Białko "puszkowe" to tylko uzupełnienie diety. Pij dużo wody niegazowanej 2-3 litry. Napoje, soki, itp. FUJ. Ważyłem 140 kg a teraz 110 kg i dalej tendencja spadkowa :)więc skutkuje. Osobiście wywaliłem makarony chleb pszenny cukier. Jedz produkty do zawartości 5% fatu. Miesko: poledwiczka, wołowinka chuda, piers z kurczaka- zero smażonych schabowych itp. Trening areobowy wykonuj w zależności jaką masz budowę ciała ekto, mezo, endomorfik.

Ładnie 30kg mniej moje gratulacje! Dokonałeś tego samą dietą, czy uprawiasz też aeroby lub siłownia? Ile czasu Ci to zajęło? Dzięki za wszystkie rady.

Użytkownik ryba1983 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

ryba1983
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie
Jeszcze mam ważne pytanie,ponieważ nie mam (bynajmniej na razie postaram się to zmienić) jak biegać z rana na czczo tylko w godzinach popołudniowych jak najlepiej będzie dostosować posiłki żeby utrata tkanki była jak największa (tzn. jeść przed samym bieganiem czy odczekać z 2-3 godziny po jedzeniu i dopiero zacząć?) Tak samo po treningu od razu po zjeść posiłek czy powstrzymać się jakiś czas?Bo kurcze za dużo ostatnio się naczytałem i jedni piszą żeby nie jeść, drudzy jeszcze co innego......

Użytkownik ryba1983 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie
To biegaj wieczorem, jak sporo osób to robi, można łądną koleżanke wypatrzyć i sie dołączyć, kto wie, może kiedyś więcej aerobów z nią sie uda:) akieś 60-90min po posiłu, żeby nie dostać kolki podczas biegania, następny posiłek może być zaraz po treningu
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

ryba1983
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie

To biegaj wieczorem, jak sporo osób to robi, można łądną koleżanke wypatrzyć i sie dołączyć, kto wie, może kiedyś więcej aerobów z nią sie uda:) akieś 60-90min po posiłu, żeby nie dostać kolki podczas biegania, następny posiłek może być zaraz po treningu


No to mnie zmotywowałeś ;D , tak właśnie zrobię :thumbsup:
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie
Co do biegania...nie zapominaj o rozgrzewce!
mniejsza szansa kontuzji
mniejsza szansa na powstanie zakwasów(przed i po biegru rozciągać mięśnie)
najważniejsze by dobrze rozgrzać stawy, zwłaszcza skokowy i mięśnie nóg z naciskiem na dwugłowe(tył uda) i pośladkowe
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

ryba1983
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie
Co do biegania to staram się rozgrzewać te 5 minut przed,co do zakwasów to odkąd zacząłem (już jakiś czas temu stosować BCAA Extra+glutamina +lkarnityna) zakwasów prawie że nie odczuwam a najlepsze jest to że już pół godziny po joggingu organizm dochodzi do siebie błyskawicznie i nie czuję się w ogóle wyczerpany z sił.
A jak jest z mlekiem dodawać je do białka ( wiadomo że lepiej smakuje niż z wodą) ale słyszałem też taką opinię że od częstego stosowania można przybyć na masie,prawda to?Sorry że ciągle jakieś nowe pytanie zadaje ale to moja pierwsza dieta, a jak już coś robię to lubię to robić z głową żeby miało jakiś sens...
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie
Mleko jest ciężkostrawne i nieco utrudnia wchłanianie skłądników do organizmu, zawiera laktoze, której częśc organizmów nie trawi w ogóle. Jeżeli piłeś dużo mleka, zwłaszcza w dzieciństwie to Twój organizm nie powinien mieć problemów z laktozą. Białko lepiej rozpuścić w wodzie 300-500ml, zależy ile białka wsypujesz
  • 1
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

ryba1983
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta wysokobiałkowa + jogging = spalanie
Białko biorę dopiero od dzisiaj , nie mam żadnej miarki a chciałbym brać 3x dziennie po 30g (do jednej porcji wsypuję 3 duże łyżki stołowe - mam nadzieje że dobrze? Właściwie to ile jedna łyżka stołowa ma? :thumbsup: bo sypię na oko), mógłbyś mi podać link tutaj lub na pw do jakiejś dobrej tabeli kalorycznej wszystkich produktów z uwzględnieniem B,T,W tylko żeby była w miarę dokładna - jeśli taką znasz to będę wdzięczny.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024