Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy chudy może być napakowany?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

upaa2021
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy chudy może być napakowany?

Czy ktoś z figurą ektomorfika może przy dużych staraniach stać się napakowany?
Dlaczego tak jest prawie każdy gdy miał 20 lat to był bardzo chudy i teraz gdy mają po 30 lat to już jest bardzo dużo grubasów z tych osób co do jednej klasy chodzili i ja nadal jestem chudy i dlaczego były też takie osoby co od zawsze były grube już gdy mieli to 12 lat i teraz gdy mają 30 lat to widać że jak zrobią kilka kroków to zaraz sapią i się łapią za serce i tak wyglądają jakby zwykły spacer zużywał tyle energii co sport wyczynowy. Ja dopiero po 10 godzinach intensywnej pracy w polu taki byłem zmęczony ale oni już są tacy z samego rana to czy to znaczy że im niedużo życia zostało i dlaczego nie chcą się odchudzać.
Jakie to jest uczucie być grubym?
Czy gdy ktoś jest gruby to czy podnoszenie dużych ciężarów to dla kogoś tyle co nic. Ja bardzo szybko się męczę gdy coś ciężkiego podnoszę ale biegać mógłbym bez problemu przez wiele godzin.
Czy gdy ktoś jest bardzo chudy w wieku 30 lat to czy ma szansę kiedyś zgrubnąć?


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy chudy może być napakowany?

Zamiast zakładać takie tematy ułóż sobie dietę z odpowiednią nadwyżką kaloryczną i odpowiednią ilością białka, zacznij 3x w tygodniu (co drugi dzień) odpowiednio ciężko trenować wszystkie grupy mięśniowe, ogranicz jakąkolwiek aktywność inną niż trening siłowy z użyciem wolnych ciężarów (hantle, sztangi), np. jeśli możesz, to nie pracuj w polu, ogranicz bieganie do minimum, zacznij się wysypiać minimum 8 h na dobę kładąc się spać przed 23, a efekty Twoich działań na pewno z czasem pojawią się.

Zależy co masz na myśli mówiąc "napakowany" - wg. naukowców u początkujących potrzeba ok. 12 - 18 sesji treningu siłowego (12 - 18 treningów), żeby obwód ramienia wzrósł o 1 cm, tak więc jak widać budowanie masy mięśniowej, to nie jest sprint tylko MARATON (w tym sensie, że jest procesem bardzo długotrwałym).

 

Co do wspomnianych przez Ciebie grubasów, to nadwaga/otyłość u dzieci i nastolatków prawie zawsze jest winą dorosłych i zależy od tego co ktoś je i ile ktoś je (niezdrowe żarcie bogate w rafinowane cukry czy też tłuszcze trans powoduje szybkie tycie i wiele innych problemów zdrowotnych zaczynając od miażdżycy, a kończąc na cukrzycy, chorobach serca, etc).

Dlaczego te osoby w wieku dorosłym mają taki problem z kondycją ? Bo w dzieciństwie i wieku młodzieńczym wyrobili sobie w swoim domu rodzinnym złe nawyki żywieniowe odnośnie tego co jedli i pili oraz ile jedli i pili, a także nawyk związany z siedzącym trybem życia.

Część z nich w wieku dorosłym pewnie dlatego jest gruba, bo być może w wyniku nieprawidłowego odżywiania nabawili się cukrzycy typu 2, albo innych zaburzeń metabolicznych.

Poza tym - skoro im jest z tym dobrze i nie chcą tego zmieniać, to już nie jest Twój problem tylko ich, bo gdyby było im z tym źle, że są grubi, to robili by z pewnością coś aby takimi nie być.

A wracając do Twojego ostatniego pytania - męskość faceta, to nie jest tylko i wyłącznie umięśniona sylwetka, tylko męskość = pewność siebie.

Miałem w czasach szkoły średniej kolegę mającego jakieś 65 kg wagi przy wzroście 175 cm, a był bardzo pewny siebie, przebojowy, bez kompleksów na temat swojej szczupłej budowy ciała.

Po prostu nie uzależniał on tego czy czuje się męski i pewny siebie od tego ile ma w łapie - Tobie też radzę zrobić podobnie.

A jeśli już tak bardzo się upierasz przy tym aby przypakować, to idź do lekarza rodzinnego, powiedz, że bardzo chciałbyś zwiększyć masę mięśniową ale masz z tym problem i poproś o skierowanie do lekarza endokrynologa, następnie endokrynologa poproś o zbadanie tzw. pełnego panelu tarczycowego, a także podstawowych badań zdrowia metabolicznego (cukier, hemoglobina glikowana, plus inne rzeczy które zleci endokrynolog), a także badania hormonów płciowych, czyli testosteronu całkowitego, testosteronu wolnego, testosteronu aktywnego biologicznie, SHBG, estradiolu, prolaktyny, kortyzolu, FSH, LH.

Po zrobieniu badań wracasz z wynikami do endokrynologa i oczywiście omawiasz z nim wyniki - to Ci da odpowiedź na pytanie czy Twoja trudność w zwiększeniu masy mięśniowej wynika z zaburzeń hormonalnych (jeśli wyjdzie coś nie tak w hormonach) czy też może wynika z tego, że niewłaściwie się odżywiasz (np. masz zbyt mało kilokalorii w diecie) i niewłaściwie trenujesz co pozwoli w razie potrzeby wdrożyć odpowiednie leczenie pod okiem lekarza specjalisty.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

upaa2021
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy chudy może być napakowany?

Czy takie badania są płatne żeby nie wydawać majątku na kilka centymetrów mięśni. Czy da się to zrobić tanim sposobem?


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy chudy może być napakowany?

Jeśli masz normalne ubezpieczenie w NFZ i dostaniesz na te badania skierowanie od endokrynologa, to albo będą bezpłatne, albo będą tanie.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024