Skocz do zawartości


Zdjęcie

Suplement poprawiający wydolność


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Tritan
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Suplement poprawiający wydolność

Mam pytanie jest jakiś suplement poprawiający wydolność tlenową organizmu dla grających w piłkę ? 


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplement poprawiający wydolność

Poszukaj w preworkoutach. Najprostszy kawa ;)


  • 1

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplement poprawiający wydolność

Poszukaj w preworkoutach. Najprostszy kawa ;)

Jednym z najłatwiej dostępnych "suplementów" będzie kawa o odpowiedniej mocy.

Dodatkowo warto stosować zrobiony na sokowirówce sok z surowych buraków czerwonych - również ma właściwości ergogeniczne.

Zamiast kawy polecić można by suplementacji kreatyną - o ile ktoś by był biegaczem długodystansowym, to kreatyna się mu nie przyda, ale w przypadku piłkarzy, którzy w czasie meczu niejednokrotnie wykonują sprinty z dużymi przyspieszeniami kreatyna może się sprawdzić.

Podobnie warto również się zainteresować L-Cytruliną oraz Beta-alaniną.

 

Zarówno kofeinę, kreatynę, cytrulinę jak i beta-alaninę zazwyczaj znajdziesz w postaci suplementów zwanych Pre-workout, czyli przedtreningówek.

Jeśli byś stosował przedtreningówkę, to nie powinieneś jej pod żadnym pozorem łączyć z piciem kawy, a co więcej przedtreningówkę należy stosować tylko okresowo, np. przez 30 - 60 dni i to też nie codziennie tylko wyłącznie w dni treningowe i to najlepiej tylko w te dni kiedy nasza motywacja do treningów jest słabsza.

Ogólnie jeśli chcesz mieć wiedzę o suplementacji sportowej w różnych dyscyplinach sportu polecam Ci zakupić sobie na Allegro książkę Frederica Delaviera pt. "Suplementy żywnościowe dla sportowców".

Jest to jedna z najlepszych książek tego typu na polskim rynku wydawniczym i przy okazji nie kosztuje majątku co może mieć znaczenie jeśli jesteś na utrzymaniu rodziców.

 

Nie zapominaj o odpowiedniej ilości i jakości snu - chodzić spać powinieneś między 22, a 23:30 i spać minimum 7 - 8 godzin, a w weekendy jeszcze dłużej.

 

Ile masz lat ?? Jeśli mniej niż 16 - 18, to żadnych przedtreningówek NIE STOSUJ.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024