Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trądzik, Trądzik posterydowy - jak zapobiegac i leczyc !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
266 odpowiedzi w tym temacie

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik, Trądzik posterydowy - jak zapobiegac i leczyc !

To w zasadzie podstawowa profilaktyka dla większości problemów, nie tylko skórnych. "Jesteś tym co jesz".


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Framas
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:186

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik, Trądzik posterydowy - jak zapobiegac i leczyc !

No racja, najlepiej to się zapytać dermatologa co i jak.. doradzi i pomoze wybrac odpowiednia terapie. Ja nie brałem sterydów tylko miałem trądizk młodzieńczy zawsze i skóra mi się świeciła a że nei chciałem leków to lekarz mi kazał poszukać jakiś kremów z naturalnych składników ale nie w drogerii tylko w aptece. I też moge powiedziec ze to sevolium jest całkiem spoko. Oczywiście dużo daje dieta i to czym się myjesz i w ogole. Mi zawsze wyskakuja krosty jak zapuszcze brodke i tak dalej i wtedy sie troche drapie no i roznosze to wszystko ale wiem ze nie kazdy ma taki problem.


  • 0

Marzymy o pokoju ale pokój jest ułudą... na każdym poziomie rządzą rywalizacja, współzawodnictwo i walka.


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik, Trądzik posterydowy - jak zapobiegac i leczyc !

Dobry dermatolog może pomóc, ale nie dajcie się namówić takiemu lekarzowi na dwie rzeczy:

 

- retinoid doustny (np. Izotek/Roaccutane)

- doustny antybiotyk do stosowania przez dłuższy czas

 

O skutkach ubocznych tego pierwszego przeczytacie jak wpiszecie w Google hasło:

 

Izotek/Roaccutane itp. - długookresowe skutki uboczne

 

Natomiast antybiotyk doustny likwiduje jedynie objawy, a nie likwiduje przyczyn, poza tym antybiotyk doustny oprócz bakterii wywołujących trądzik niszczy też dobre bakterie, które normalnie są w jelitach.

Jak ktoś ma problem z trądzikiem, to zalecam albo zastosować "Drożdże z bratkiem" z firmy Colfarm - do kupienia w każdej dobrej aptece, albo pokrzywa w tabletkach również z tej samej firmy.

Poza tym zalecam wywalenie z diety lub przynajmniej ograniczenie śmieciowego jedzenia zawierającego cukier, syrop glukozowy, syrop glukozowo - fruktozowy, fruktozę, tłuszcze trans (inne nazwy: tłuszcz cukierniczy, utwardzony/częściowo utwardzony tłuszcz roślinny, uwodorniony/częściowo uwodorniony tłuszcz roślinny, tłuszcz palmowy).

Składniki te występują w słodyczach, słodkich napojach, lodach, słodkim nabiale (serki homogenizowane, ryże na mleku, desery, jogurty owocowe), sokach/napojach/nektarach owocowych, a także w fast-foodach.

Poza tym zalecam wyeliminowanie z diety lub ograniczenie alkoholu.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

harehare
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik, Trądzik posterydowy - jak zapobiegac i leczyc !

"Nie ulega wątpliwości, że skuteczność leczenia zależy od doboru odpowiednich leków. To właśnie one pozwalają na zmniejszenie łojotoku, redukcję chorobotwórczych bakterii i w efekcie- na pozbycie się trądziku. Te najbardziej łagodne postacie choroby leczy się miejscowo, stosując np. kremy czy maści przeciwtrądzikowe. U osób dotkniętych najostrzejszą formą trądziku, konieczne jest podjęcie kompleksowych działań i połączenie terapii doustnej np. antybiotykiem "

 

 

Czyli inaczej mówiąc do lekarza marsz :P


Użytkownik Abetalipoproteinemia edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Tomi28
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik, Trądzik posterydowy - jak zapobiegac i leczyc !

Ja miałem taki problem, nie chciałem leków bo po co w siebie coś pchać, w końcu od siostry podebrałam sobie balsam cetaphil dermoprotektor, poczytałem na necie, że jest dobry na trądzik i na podrażnienia i faktycznie działa, i nie pachnie kwiatkami jak większość kosmetyków. 


  • 0

Beauty Tower
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik, Trądzik posterydowy - jak zapobiegac i leczyc !

Bardzo ważna jest również odpowiednai pielęgnacja twarzy
 

niewyciskanie pryszczy bo takie działania jeszcze bardziej nasilają trądzik na twarzy

niedotykanie twarzy rekami w ciągu dnia bo zawierają w sobie bardzo wiele bakterii i przenosimy zarazki na twarz

dokładne oczyszczanie twarzy codziennie

kosmetyki bez zapychaczy

 

Warto jest czasami wybrać sie nad dobry peeling do gabinetu kosmetycznego ( dobre efekty daje tutaj oxybrazja)


  • 0

Cwiczenia


zBIGniew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik, Trądzik posterydowy - jak zapobiegac i leczyc !

Myślę, że warto pomyśleć o zabiegach pomagających pozbyć się trądziku, a często też blizn po nim. Mam na myśli terapię lampami PUVA . Oczywiście najlepiej pod czujnym okiem dermatologa. Dokładne informacje znajdziecie w centrum dermatologicznym 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 1



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024