Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening nabranie siły , mięśni lepsze wyrzeźbienie sie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Daviddeeo
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening nabranie siły , mięśni lepsze wyrzeźbienie sie.

Witam 
mam 21 lat 83 kg wagi , 187-188 wzrostu. 

Jestem dosyć szczupłej budowy ,  mam nawet sporo siły jak na mnie . Ale chciałbym jej nabrać więcej i bardziej wyrzeźbić mięśnie . 
  

jakie ćwiczenia będą odpowiednie ? 
Pompki na pewno różne rodzaje to wiem .

Co do tego ? Sprzętu nie mam aktualnie ćwiczę  w domu ale myślę że gdy coś będzie bardzo potrzebne to ogarnę to . 

Liczę na kogoś kto się na tym zna i wypisze coś ala plan treningowy . 
Np pompki ile w serii oraz ile tych serii zrobić itp . 

 

 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening nabranie siły , mięśni lepsze wyrzeźbienie sie.

Skoro piszesz, że ważąc 83 kg przy wzroście 187 - 188 cm jesteś dosyć szczupłej budowy, to wnioskuję, że masz prawdopodobnie sylwetkę typu skinny-fat.

Najlepsze co możesz zrobić, to iść trenować na w pełni wyposażoną siłownię.

W kwestii planu treningowego, to jeśli nie masz wiedzy potrzebnej do ułożenia go samemu możesz skorzystać np. z tego:

 

https://www.fabrykas...rum_right_above

 

Kalistenika (ćwiczenia wyłącznie z masą własnego ciała i minimum sprzętu), to bardzo powolny sposób budowania masy mięśniowej.

Zważywszy na fakt, że budowanie masy mięśniowej i tak nie jest szybkim procesem, to robienie tego za pomocą sposobu, który daje powolne efekty nie jest najlepszym pomysłem.

Jeśli masz do przejechania 250 km w jedną stronę to możesz to zrobić zarówno sprawnym i zatankowanym do pełna samochodem jak i rowerem - i tym i tym dojedziesz, ale rowerem dojedziesz o wiele wolniej.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024