Skocz do zawartości


Zdjęcie

Redukcja a masa mięśniowa

Redukcja Tkanka tłuszczowa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Siłacz1234
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Redukcja a masa mięśniowa
Cześć,
Mam 185, 83kg, 30lat i duży obwód brzucha. Ćwiczę na siłowni i buduje masę mięśniową. I tu pojawia sie moje pytanie. Co zrobić jeśli chodzi o dietę, dostarczać zbyt malej ilości kalorii żeby redukować tkankę tłuszczową czy dostarczać ponad dziennego zapotrzebowania (np. Pijąc dodatkowo gainery) i dodatkowo ćwiczyć kardio i interwały. Zależy mi na tym żeby zrzucić brzuch i budować mięśnie jednocześnie. Dzięki za pomoc!
  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja a masa mięśniowa
Czy masz jakieś doświadczenie w treningu siłowym?
Odrazu powiem ze odżywki typu Garnier tylko utrudniają jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej..
Możesz natomiast zastosować dobrej jakości białko by uzupełnic dietę o ten składnik odżywczy
  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja a masa mięśniowa

Witaj

Skoro sam piszesz, że masz duży obwód brzucha to z pewnością pierw trzeba zająć się redukowaniem masy ciała(oraz tłuszczu) a potem zająć się budową masy mięśniowej.. Moim zdaniem nie ma sensu robić ze swojego ciała opas i tyć w nieskończoność. Jeśli podczas masy coś zaczyna Ci przeszkadzać, po prostu to kończysz - zatrzymujesz na pewnym etapie, robisz cut, kilka tygodni(np.6) redukcja i znów robisz sobie parę tygodni masę.


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja a masa mięśniowa

Jednoczesne budowanie masy mięśniowej i redukcja tkanki tłuszczowej możliwe jest albo tylko u osób początkujących albo u osób, które wracają po dłuższej przerwie, albo u osób, które stosują specjalną dietę (jednak jest to bardzo wymagająca dieta).

 

Skoro sam piszesz, że masz dużo tłuszczu, to jedynie jakie odżywki powinieneś stosować, to odżywki białkowe, bo od gainera będziesz tylko grubszy, a chyba nie chcesz dalszego przyrostu w pasie.

Co do diety, to wylicz sobie całkowite zapotrzebowanie kaloryczne uwzględniające poziom Twojej aktywności, np. trening siłowy 4x w tygodniu i do tego 2x w tygodniu w dni wolne od siłowni trening aerobowy trwający od 20 do 60 minut (zaczynasz od 20 minut i co trening zwiększasz czas aerobów o minimum 1 - 2 minuty) - z czasem aeroby zamieniasz na robione 2x w tygodniu w dni wolne od treningu siłowego interwały.

Wracając do diety - aby zaszła rekompozycja musisz mieć ZEROWY lub lekko ujemny bilans kaloryczny (od całkowitego zapotrzebowania odjąć 10% i obserwować zmiany w poziomie tłuszczu centymetrem krawieckim oraz na wadze).

Jeśli masz mocno otłuszczony brzuch, to najpierw zredukuj tłuszcz aż do całkiem płaskiego brzucha, a dopiero potem wjeżdżaj na dodatni bilans i buduj masę mięśniową.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Redukcja, Tkanka tłuszczowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024