Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alternatywne ćwiczenia na nogi nie obciążające kolan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Ratanok
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Alternatywne ćwiczenia na nogi nie obciążające kolan

Witam. Ćwiczę od poniedziałku do piątku. W poniedziałki, środy i piątki ćwiczenia bez sprzętu z 30 sekundami ćwiczenia i 10 sekund przerwy. Natomiast we wtorki i czwartki ćwiczę z hantlami. Oba treningi zawierają ćwiczenia na całe ciało. Na nogi robię przysiady a z hantlami wykroki. Niestety ostatnio zauważyłem, że podczas tych ćwiczeń pojawia się lekki dyskomfort w kolanach. Bólem bym tego nie nazwał (jeszcze) ale nie chciałbym by przerodziło się to w coś poważniejszego. Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś alternatywy dla ćwiczeńna nogi, które obecnie wykonuję a które nie obciążają mocno lub najlepiej wcale kolan? W ostateczności zastanawiam się nad zaprzestaniem na kilka dni tych dwóch ćwiczeń ale wolałbym równomiernie ćwiczyć całe ciało. Proszę o pomoc.


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywne ćwiczenia na nogi nie obciążające kolan

Jak technika  rozgrzewka?

Ogólnie nie da się zbudować dobrych ud unikając pracy kolan. Skup się na technice i na początku możesz wykonywać ćwiczenia bez obciążenia by przyzwyczaić stawy do wysiłku (przysiady klasyczne, przysiady bułgarskie, różnego rodzaju wykroki...). Nie wiem jak w tej chwili wygląda u Ciebie dokładnie problem z tymi kolanami, w razie potrzeby daj im trochę odpocząć.


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywne ćwiczenia na nogi nie obciążające kolan
Jeśli nie masz przeciwskazan zdrowotnych a czujesz dyskomfort w kolanach jest to na bank powod związany z nieprawidłowa technika..
Spróbuj na razie robić Przysiady z obciążeniem własnego ciała bez obciążenia tak by nauczyć się techniki bez obciążenia
Dopiero gdy w 100% opanujesz technikę możesz dodać obciazaenie
  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywne ćwiczenia na nogi nie obciążające kolan

No dokładnie pewnie technika leży :/ Musisz sobie pierw poćwiczyć bez ciężarów, wyczuć mięśnie i popracować nad techniką.. W internecie jest wiele filmików instruktażowych, które pozwolą Ci nauczyć się jak wykonywać ćwiczenia. Dopiero jak już będziesz wiedzieć, że potrafisz wykonać to czy tamto ćwiczenie wrzucasz powoli i stopniowo ciężary. A na razie to ćwicz sobie przysiady, wykroki, zakroki, wykroki w bok, unoszenie nóg w leżeniu itp.


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Ratanok
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywne ćwiczenia na nogi nie obciążające kolan

Dziękuję za rady :) . Na ten tydzień odstawiłem wykroki z obciążeniami i tylko robię przysiady. Już czuję poprawę. Mam jeszcze jedno pytanie ale tyczy się innej tematyki niż w temacie. Tylko nie chcę tworzyć kolejnych wątków ale jeśli to niezgodne z regulaminem to proszę o informację to skasuję tego posta i utworzę nowy wątek :D. Mianowicie mam rozterki jeśli chodzi o mój obecny system treningowy. Obecnie wygląda on tak: poniedziałek, środa, piątek - trening bez sprzętu 4 serie, 6 ćwiczeń, każde po 30 sekund, pomiędzy ćwiczeniami 10 sekund przerwy. Ćwiczenia to kolejno : przysiady, crunches (niestety nie mogę znaleźć polskiej nazwy ale polega to na tym, że leży się na plecach, ręce założone za głowę i podciąga się ugięte nogi oraz klatkę piersiową by łokcie zetknęły się z kolanami), pompki, running plank (pozycja pompki, podciąganie na przemian nóg do klatki piersiowej), burpee (pompka, wstanie, podskok i od nowa) oraz back extension (leżenie na brzuchu, ręce wyciągnięte przed siebie i w nich ręcznik lub coś w tym stylu i przyciągania go z rozłożonymi rękami pod lekko podniesioną klatkę piersiową), natomiast - wtorek i czwartek trening z hantlami na całe ciało. Pierwsza moja obawa to czy dobrze robię, że wykonuję te dwa zestawy ćwiczeń? Te bez hantli robię w celu zrzucenia tłuszczu ale boję się, że za tym pójdą też mięśnie i sutkiem będzie spadek siły i mniej wydajny trening z hantlami. Poza tym czy trochę się nie dubluję jeśli jednego dnia przykładowo robię pompki, które są ćwiczeniem siłowym a drugiego wysilam ramiona z hantlami? I wreszcie przerwy. Zastanawiam się nad zmianą systemu by oba te treningi robić jednego dnia i wtedy miałbym dni treningowe w poniedziałki, środy i piątki a pozostałe dni przerwa. Ale wtedy trening bez hantli robił bym nieco lżejszy. Czy dzięki temu osiągnę lepsze efekty czy raczej spadnie efektywność? Chodzi mi też o to, że boję się, że w dłuższej perspektywie trudno będzie mi utrzymać regularność w systemie gdy ćwiczę codziennie od poniedziałku do piątku. Obecnie nie mam z tym problemu ale zbliżają się święta więc trochę prac będę miał w domu i w związku z tym mniej czasu po pracy. Mieszkam na wsi więc wraz z coraz cieplejszą pogodą będą się zaczynały różne pracy w polu i ogrodzie więc to też zmniejszy mój wolny czas. A łatwiej jednak będzie mi się zmotywować gdy jednego dnia odpocznę. Co powinienem zrobić? Bardzo proszę o pomoc.


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywne ćwiczenia na nogi nie obciążające kolan
Mozesz jeśli czujesz ze dublujesz ćwiczenia to byś mógł zrobić trening
Góra dół
Jednego dnia robisz ćwiczenia na górne partie Ciała drugiego dnia na dolne partie
I tak na zmianę
Brzuch możesz dać do parti ,, Dol "
Trening mógłby wyglądać tak
Trening A
Góra
Trening B
Dol + Brzuch
I tak dzień przerwy między trening
Np
Poniedziałek A
Środa B
Piątek A
Niedziela B

Tydzień 2
Wtorek A
Czwartek B i td...
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024