Skocz do zawartości


Zdjęcie

POMOC - Jestem całkiem świeża


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Paulina432
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Kobieta
  • Staż [miesiące]:Świeżak
  • Wzrost [cm]:167
  • Waga [kg]:50

Napisano Ponad rok temu

POMOC - Jestem całkiem świeża

Witam, otóż jestem całkowicie świeża w tym temacie i niestety mało rozumiem czytając te wszystko tematy.. 
Chciałabym zacząć chodzić na siłownie i po prostu wyrobić sobie ładną figurę. Kiedyś trenowałam lekkoatletykę, głównie biegałam, ale od 4 lat nic kompletnie nie robię i widzę jak moje ciało wygląda teraz a jak wyglądało kiedyś.. Powstał mi celulit na pośladkach i chciałabym się go bardzo pozbyć i przy okazji ujędrnić moje pośladki. Ogólnie uważam, że wyglądam za chudo i chciałabym troszkę masy zrobić. Aktualnie ważę 49/50KG przy wzroście 167CM i mam 19lat. Niestety nie wiem jaka waga byłaby poprawna, nie wiem czy powinnam zastosować jakąś diete, w jakich godzinach jeść posiłki, ile ich jeść, co jeść, jakie ćwiczenia stosować itp.. - nic kompletnie nie wiem. Moje posiłki często wyglądają tak że są to albo kebaby, albo jakieś mrożonki ze sklepów. Przeważnie tych posiłków na dzień jest dwa, pije głównie same słodkie napoje i jest to około 1/1,5 Litra na dzień.. 
Moje pytania głównie brzmią:
1. Jakie ćwiczenia powinnam zastosować na siłowni? 
2. Co powinnam jeść i co ograniczyć? (najlepiej przykład coś typu: ryż, kurczak) 
3. Co ile powinnam jeść?
4. Czy mogę normalnie jeść słodycze, ale w mniejszym stopniu?
5. Czego nie robić po siłowni / ćwiczeniach żeby po prostu one nie poszły na marne
6. W jakie dni powinnam trenować i co ile regeneracja?
7. Czy powinnam brać jakieś odżywki typu białko? 
8. Czy picie słodkich napoi też powinnam ograniczyć?
9. Czy z czymś się powinnam liczyć zaczynając ćwiczyć?
10. Na co powinnam uważać? 

Głównie chciałabym mieć figurę w stylu Pameli (FIT LOVERS) 
Jeżeli macie jakieś tipy od siebie to piszcie śmiało, wszystko się przyda i proszę o pomoc! :) 
I jak prosiłabym aby tłumaczyć dla osoby naprawdę "głupiej", która nie ma zielonego pojęcia na temat ćwiczeń, diety itp.. 

 


Użytkownik Paulina432 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: POMOC - Jestem całkiem świeża

Witaj :)

Super, że do nas wpadłaś. Na pewno postaramy się pomóc :)

Więc tak.. to prawda, na Internecie jest multum informacji - szkoda tylko, że ludzie się gubią w tym.. Postaram się tu wszystko opisać.

Celulitu na pewno pozbędziesz się w jakimś stopniu trenując, można włączyć tu także jogging, rowerek czy cokolwiek - dobry pomysł.

Trudno mi ocenić czy waga prawidłowa czy nieprawidłowa.. wiesz..można ważyć 50kg i mieć efekt jojo, tłuszczyk na boczkach etc. lub można ważyć 50kg i mieć umięśnioną sylwetkę, rozumiesz? ;) więc bez zdjęć ciężko to ocenić.

Dietę na pewno jakaś musisz zastosować, są tu dwie drogi a jej wybranie zależy głównie od finansów:

pierwsza; wykupujesz dietę

druga; sama ogarniasz podstawy diety i układasz posiłki

Te napoje na pewno musisz wyeliminować już na tym etapie swojej drogi, do tego słodycze i inne takie. Powinnaś trzymać się zdrowych źródeł makroskładników tj. białka(kurczak, ryby, jaja, nabiał), węglowodanów(ziemniaki, ryż, kasza) oraz tłuszczy(oliwa, masło-prawdziwe, olej kokosowy).

 

Co do pytań większość swoich odpowiedzi znajdziesz tu

http://forum-kultury...058-dla-kobiet/


Użytkownik aniajlover edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Baby_Lion
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:WSZYSCY ZROBIMY TO BRAH ^^
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :35
  • Klatka piersiowa [cm]:103
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:52
  • Przysiad [kg]:40
  • Wyciskanie [kg]:40
  • Martwy ciąg [kg]:0
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: POMOC - Jestem całkiem świeża

Hej!

Na pewno musisz zacząć odżywiać się zdrowo podstawa to picie wody dużych ilości napoje słodkie i słodycze to sam cukier. Jeżeli masz problem z odstawieniem np.coli albo pepsi na ratunek przychodzi coca-cola zero według mnie jest to dobre rozwiązanie


  • 1



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024