Skocz do zawartości


Zdjęcie

Górne partie ciała - hantle?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

szneka
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Górne partie ciała - hantle?

Witam, aktualnie zwisają mi wzdłuż ciała dwa tłuściutkie i mało jedrne flaczki, choć nadal je nazywam ręami, to daleko im do stanu sprzed 20lat, gdzie wyrobione wieloma dyscyplinami sportowymi stanowiły dość treściwe zawieszki dla oczu:) :) :)

Dla  zdrowia i estetyki chcę popracować nad moimi ramionami....???

A zatem potrzebuję kilku wskazówek jak się za to wziąć od początku, dysponująć hantlami bitumicznymi 2 razy 10kg??/

- od jakich ćwiczeń zacząć?

- ćwiczyć codziennie, czy co drugi dzien???

- ile powtórzeń???

-  jak dobierać obciązenie???

Proszę o podpórki, najlepiej w obrazkach badż filmikach:) :) :) :) :)

Pozdrawiam

szneka:)


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Górne partie ciała - hantle?

Witaj

Pierw w takim razie pasowałoby ocenić(na oko) w jakim ''stanie'' jest cała sylwetka. Można zacząć od lekkiej redukcji jeśli uważasz, że posiadasz dużo fatu, jeśli nie można dać kalorie lekko na plus i wybudować muscle w tych partiach na których Ci zależy.

Ciężar hm,. ćwiczyłeś kiedyś? Jeśli pamiętasz na jakich ciężarach kiedyś bazowałeś to możesz zacząć od tzw. rozruchu i ćwiczyć 50% z Twoich 100%. Jeśli nie to proponuje zacząć od jakiejś metody, która zakłada z góry dokładanie ciężaru regularnie.

Od jakich ćwiczeń zacząć i kiedy ćwiczyć? Najlepiej ćwiczyć całe ciało :) Metoda FBW nada się doskonale 

Co do powtórzeń hm.. to zależy, różne są metody i różne drogi. Można zawsze zajrzeć do nas na forum w dział 'Trening dla Początkujących' i znaleźć jakiś prosty przykładowy trening Full Body Workout. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


szneka
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Górne partie ciała - hantle?

Dzięki Aniu.

Sylwetkę mam atletyczną z 20kg nadwagą, zatem sobie wyobraź, albo lepiej nie:):):):)

Jestem belfrem, zatem aktualnie mam dużo, a nawet bardzo dużo czasu.

Zamierzam dzień zaczynać bądz konczyć od roweru, ale poki co bez szaleństwa, takie dobre 1,5h z przerwą na oglądanie samolotów:)

Nie znam angielskiego, a TY Slonko piszesz mi o full body workout, tak to ja nie zakumam....:)

Pisz proszę jak do blondi,

tłumacz jak dziecku.....,a wtedy może przyłożysz palec do mojego sukcesu:)

Pozdrawiam


  • 0

szneka
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Górne partie ciała - hantle?

AAAA w kwestii diety, to hmmm sama próbuje to jakoś kontrolować - wiesz przez moja nadwagę dopadły mnie wszystkie choroby cywilizacyjne, no może nieco przesadziłam, ale towarzyszy mi cukrzyca, nadciśienie, tarczyca.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Górne partie ciała - hantle?

Dzięki Aniu.

Sylwetkę mam atletyczną z 20kg nadwagą, zatem sobie wyobraź, albo lepiej nie:) :):) :)

Jestem belfrem, zatem aktualnie mam dużo, a nawet bardzo dużo czasu.

Zamierzam dzień zaczynać bądz konczyć od roweru, ale poki co bez szaleństwa, takie dobre 1,5h z przerwą na oglądanie samolotów:)

Nie znam angielskiego, a TY Slonko piszesz mi o full body workout, tak to ja nie zakumam.... :)

Pisz proszę jak do blondi,

tłumacz jak dziecku.....,a wtedy może przyłożysz palec do mojego sukcesu:)

Pozdrawiam

Hm no dobra postaram się jak do dziecka :P

Więc tak.. jeśli nadwaga pierw proponuje zejść z tych ponadgabarytów, więc proponuje Ci redukcję :)

Super, że masz dużo czasu, na ten etap trzeba baardzo dużo czasu przeznaczyć niestety albo i stety.. Ważne by była motywacja, silna wola i chęci do działania.. :)

Co do tego roweru i 1,5h.. to nie jest dobry pomysł. zaczynanie od takiej ilości czasu nie zda się jeśli chcemy coś robić XX miesięcy. Z początku trzeba zacząć od mniejszych jednostek czasu i mniejszej intensywności czy objętości treningowej. 

Full Body Workout - trening całego ciała po polsku. Więc na jednym treningu robisz wszystkie partie mięśniowe, co do cardio na razie odpuść, sam trening siłowy powinien starczyć. Ewentualnie możesz dodać cardio ale np. pierw 2 minuty i stopniowo z tygodnia na tydzień zwiększać co 2 minuty.

Na pewno dużo wytrwałości w dążeniu do celu, możesz kupić fat burnera, pić kofeinę przed treningiem.


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Górne partie ciała - hantle?

AAAA w kwestii diety, to hmmm sama próbuje to jakoś kontrolować - wiesz przez moja nadwagę dopadły mnie wszystkie choroby cywilizacyjne, no może nieco przesadziłam, ale towarzyszy mi cukrzyca, nadciśienie, tarczyca.

Hm no to nie dobrze :/

Masz badania? W jakim stanie zdrowia jesteś? Węglowodany na noc jadasz(TSH)?

Jak w ogóle wygląda Twoje żarełko? Wpisz coś przykładowego.

Polecam skupić się na białku by szybciej zrzucić tłuszczyk, do tego mniej tłuszczu w diecie ale minimum 1g na kg mc czyli tyle ile ważysz :)

węglowodany na noc = zdrowe.

białko + tłuszcz na śniadanie

kalorii nie ścinaj zbytnio poprzez zdrowie, zacznij od Twojego zerowego poziomu czyli razem z aktywnością fizyczną


  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


szneka
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Górne partie ciała - hantle?

Widzisz Anno, to znów nie jest proste - gluten i białko mi szkodzą:(, ale mimo tego jajek sobie nie żaluję:):):)

Tłuszczu nie lubię tzn - smażonych mięs, badż wędlin z białymi oczami:):):):)

Rano zjadam płatki kukurydziane z migdałowym mlekiem sojowym, jednak się tym ni enajadam i dopycham skibką badź dwie z pomidorem albo coś tam...

Jem co trzy godziny(ze wzg na cukier), po trzech godzinach banan i czegoś szukam:)

ok 14-15 objad i tu już czynię błędy - bowiem łącze np ziemniaki i mięso - hmmm

Po 3 godz. zasadniczo kończe jedzonko, no i tu znów ni ejest sałatka dl aanorektyczek, tylko coś hmmm np - 2 skibki z czymś.....

To w kwestii jedzonka.

Co z tym ruchem - powiadasz redukcja!!!, a cóż to oznacza w przełożeniu na ruch??

Ustalmy - jeśli to nie za mało, to mogę czynić 2 treningi dziennie - mam do dyzpozycji kartę ok system, rower, orbitrek, hantle 2x10, kijki nordic walking, hula - hop w domu.

Nienawidzę biegać:)

Zatem kombinuj dziewczyno, zanim moje złote lata przeminą::):):):):):)


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Górne partie ciała - hantle?

Widzisz Anno, to znów nie jest proste - gluten i białko mi szkodzą :(, ale mimo tego jajek sobie nie żaluję :):) :)

Tłuszczu nie lubię tzn - smażonych mięs, badż wędlin z białymi oczami:) :):) :)

Rano zjadam płatki kukurydziane z migdałowym mlekiem sojowym, jednak się tym ni enajadam i dopycham skibką badź dwie z pomidorem albo coś tam...

Jem co trzy godziny(ze wzg na cukier), po trzech godzinach banan i czegoś szukam:)

ok 14-15 objad i tu już czynię błędy - bowiem łącze np ziemniaki i mięso - hmmm

Po 3 godz. zasadniczo kończe jedzonko, no i tu znów ni ejest sałatka dl aanorektyczek, tylko coś hmmm np - 2 skibki z czymś.....

To w kwestii jedzonka.

Co z tym ruchem - powiadasz redukcja!!!, a cóż to oznacza w przełożeniu na ruch??

Ustalmy - jeśli to nie za mało, to mogę czynić 2 treningi dziennie - mam do dyzpozycji kartę ok system, rower, orbitrek, hantle 2x10, kijki nordic walking, hula - hop w domu.

Nienawidzę biegać :)

Zatem kombinuj dziewczyno, zanim moje złote lata przeminą: :):) :):) :):)

Ja też glutenu nie toleruje więc w 100% Cię rozumiem :)

Jednak białko nie może szkodzić.. Białko jest nam potrzebne, jedynie po czym możesz miewać problemy to właśnie produkty sojowe, białka roślinne, które nie trawią się w naszych jelitach.. i to być może powoduje problem. 

Tłuszcz hm fakt trzeba się na niego przestawić ale z pewnością dasz radę wypełnić zapotrzebowanie.. nie musi to być wcale kawał tłustego mięsa czy kanapki ze smalcem. Mogą to być orzechy czy pestki.. kanapki smaruj 82% masłem i już jest ok :)

Oj Twoje żarełko nie wygląda dobrze :/ znikome ilości wszystkiego. Proponuje znaleźć  ulubione produkty i je jeść. Dzień możesz zacząć od np. jajek.. potem jakaś przekąska, obiad najlepiej kawał mięsa plus węglowodany jakieś zielone listki. Na kolacje polecę Ci ryby, także mięso - do wyboru do koloru! Tylko, by Tobie pasowało, bo to Ty masz się czuć dobrze i nie mieć żadnych problemów trawiennych.. Więc policz zapotrzebowanie na kalorie, dwa treningi dziennie to za dużo. 3 dni siłowego + dwa treningi cardio przy zerowym bilansie=czyli tyle kalorii co masz jeść wraz z aktywnością fizyczną.

Z treningów polecam Ci powybierać jakieś ze strony p. Neila Rey super kobitka prowadzi stronkę net z ciekawymi zestawami.. Co do cardio może być nordic walking, może być zwykły spacer :)


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


szneka
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Górne partie ciała - hantle?

Hmmm,a kiedy moge włączyć obciążenie ???


  • 0

szneka
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Górne partie ciała - hantle?

Hmmm,a kiedy moge włączyć obciążenie ???

A co za tym idzie, rzeźbić swoje ciało??


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Górne partie ciała - hantle?

obciążenie za jakiś czas, pierw lepiej by było przygotować swoje ciało do wysiłku. więc jak powiem za przeproszeniem ruszysz tyłeczek to i tak będzie duuży bodziec dla organizmu by spalać kilogramy :)

włączyć obciążenie myślę też wtedy, gdy będziesz sama uważać, że jesteś gotowa na dźwiganie = moim zdaniem to kwestia paru miesięcy.

Rzeźba to nic innego jak ''szlifowanie'' sylwetki.. ale to trzeba mieć odpowiedni staż na siłowni by się za to zabrać, do tego trzeba posiadać odpowiednią bazę czyli mięśnie, mało tłuszczu.. ;)


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


szneka
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Górne partie ciała - hantle?

Co fakt, to fakt - poki co brdzo dziękuję:)):):


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Górne partie ciała - hantle?
Jakby co pisz tu na pewno znajdę chwile by wytłumaczyć cokolwiek.. :)
Pamiętaj powoli do celu i będzie ok, nie spiesz się ;)
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


alf3on
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Górne partie ciała - hantle?

Czy można tutaj uzyskać takie indywidualne porady jako kolega dostał w zakresie pracy nad swoją sylwetką ?


  • 0

motywacja do działania [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Górne partie ciała - hantle?

Czy można tutaj uzyskać takie indywidualne porady jako kolega dostał w zakresie pracy nad swoją sylwetką ?

Oczywiście, że można :) Po to tu jesteśmy :)

Można otworzyć własny wątek, można do kogoś napisać priv, z chęcią każdy pomoże jestem tego pewna :)

Można napisać do Administracji.. Tamci już ułożą dietę, rozpiszą trening


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


alf3on
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Górne partie ciała - hantle?

i to wszystko za free :D?


  • 0

motywacja do działania [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Górne partie ciała - hantle?

nie wiem jak to woli :D

są jeszcze ludzie, którzy za free pomogą.. są tacy co będą się jeszcze domagać :) 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024