Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból w odcinku lędźwiowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ból w odcinku lędźwiowym

Witam! Mam 17 lat i od około 2 lat mam problemy z odcinkiem lędźwiowym, ból nie jest przesadnie mocny, nie boli punktowo, ból odczuwam w prawie całej dolnej części pleców, byłem u kilku fizjoterapeutów ale na razie bez skutków, zdjęcie wykazało kilka wypuklin... moje pytania to czy do kogo najlepiej się w tym przypadku zwrócić? czy macie może kogoś na poleceniu (okolice Łodzi) i czy można zrobić coś na własną rękę.. jakieś suplementy typu kolagen itd? czy to się sprawdzi? Obecnie zalecenia mam oszczędzanie się i to mocno... nie ćwiczę już siłowo dobrych kilka miesięcy, i wg zaleceń lekarza nie rozciągam się, nie roluję... jedyne co robię to ruch odgięcia do tyłu co około 30 min po 3-5 ruchów, z innych aktywności to chodzę na basen, spacery, lekki trucht, rower... był ktoś może w podobnej sytuacji to też miło jakby opowiedział 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w odcinku lędźwiowym

Witam! Mam 17 lat i od około 2 lat mam problemy z odcinkiem lędźwiowym, ból nie jest przesadnie mocny, nie boli punktowo, ból odczuwam w prawie całej dolnej części pleców, byłem u kilku fizjoterapeutów ale na razie bez skutków, zdjęcie wykazało kilka wypuklin... moje pytania to czy do kogo najlepiej się w tym przypadku zwrócić? czy macie może kogoś na poleceniu (okolice Łodzi) i czy można zrobić coś na własną rękę.. jakieś suplementy typu kolagen itd? czy to się sprawdzi? Obecnie zalecenia mam oszczędzanie się i to mocno... nie ćwiczę już siłowo dobrych kilka miesięcy, i wg zaleceń lekarza nie rozciągam się, nie roluję... jedyne co robię to ruch odgięcia do tyłu co około 30 min po 3-5 ruchów, z innych aktywności to chodzę na basen, spacery, lekki trucht, rower... był ktoś może w podobnej sytuacji to też miło jakby opowiedział 

 

Albo szukasz kolejnych fizjoterapeutów, którzy pracują stricte z wypuklinami albo konsultujesz się z chirurgiem do ich usunięcia. Praca na własną rękę może dać tutaj wiec szkód niż pożytku, dlatego nie radziłbym próbować samodzielnych ćwiczeń czy treningów. Kolagen nie da żadnych efektów, to zupełnie inny typ problemu.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w odcinku lędźwiowym

A masz jakieś doświadczenie jak z kręgosłupem po operacji? bo boję się że mogłoby być gorzej? i czy jest szansa wyleczenia takich wypuklin poprzez wizyty u fizjoterapeuty?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w odcinku lędźwiowym

Wszystko zależy od tego jaki stopień zmian degeneracyjnych obecnie obejmuje krążek:

 

przepuklina_kregoslupa.jpg

 

Chirurg z pewnością będzie chciał grzebać, natomiast fizjoterapeuta będzie do końca walczył by zreponować jądro miażdżyste (czyt. przywrócić je na swoje właściwe miejsce). Próba nie strzelba, osobiście nie miałem operacji, ale decydowałbym się na nią tylko w ostateczności.


  • 2

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w odcinku lędźwiowym

Gdy miałem zdjęcie to wyszła mi wypuklina, do teraz ból się nie nasilił czyli powinna być duża szansa wyleczenia, jeszcze mam jedno pytanie, bo chodziłem po fizjo masaże rozciągania, efekt był chwilowy, chiropraktyk nastawiał powiedział że wyleczy że fizykoterapia i masaże nie pomogą, a wiekszość fizjo właśnie to oferuje, proponowałbyś fizjo, osteopate czy do kogo się zwrócić, może neurologa aby coś więcej powiedział? jakos w najblizszym czasie mam wizyte również u ortopedy to będę mógł się czegoś doradzić, ból nie jest mocny, nawet jakby miał taki zostać to bym się chyba nie decydował na operacje bo nie wiadomo tez jak po...


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w odcinku lędźwiowym

Znajdź na Facebooku taki profil jak:

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

 

Jest to profil gościa, który ciężko pracował fizycznie, jednocześnie ciężko trenował na siłowni i po odniesieniu jakiegoś urazu kręgosłupa musiał przejść operację.

Po operacji na kręgosłup udało mu się wrócić do treningów siłowych i prawdopodobnie jest on trenerem personalnym, więc z własnego doświadczenia może Ci coś powiedzieć na ten czy inny temat.

Przy okazji odbierz prywatną wiadomość.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 2
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w odcinku lędźwiowym

Tak wiem, śledzę już jego profil od jakiegoś czasu, on miał przepuklinę i poddał się po operacji, po zabiegu mówiono mu że nigdy nie wróci do ćwiczeń, ale nie poddał się, ciężko pracował nauczył się poprawnie korzystać z kręgosłupa wzmocnił mięśnie i dziś operuje dużymi ciężarami, szacun dla gościa! Ja na razie spróbuję powalczyć aby uniknąć operacji

a jeszcze pytanie? czy operacja kręgosłupa... jeśli już się decydujemy.. to ma znaczenie czy to wypuklina czy przepuklina czy sekwestracja? 


  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w odcinku lędźwiowym

i czy da się to nastawić? chiropraktyk nastawiał mi kręgosłup i mówił że to wszystko powinno się zregenerować. Niestety nie wiem nic więcej, nie był zbytnio zainteresowany edukacją pacjenta, wykonać zadanie i tyle


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w odcinku lędźwiowym

1. Stopień patologii ma znaczenie bo od niego uzależnione jest rozmiar problemu :). Dlatego też sama interwencja chirurgiczna (jej rodzaj) jest ściśle powiązana z tym co nam w kręgosłupie gra.

 

2. Nastawienie czyli stopień reponowalności problemu określa fizjo/osteopata. Niejednokrotnie może być tak, że przywrócenie krążka na swoje miejsce daje wymierne efekty lecz wówczas ważna jest dalsza profilaktyka i wprowadzenie w życie wniosków wyciągniętych na podstawie dotychczasowych problemów ;).


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Monka15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 1
4
Neutralna
  • Płeć:Kobieta

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w odcinku lędźwiowym

Miałam takie bóle odcinka lędźwiowego i nie wiedziałam z czego... Myślałam, czy problemem jest felerna szóstka weidera, czy coś innego... Zanim poszłam do lekarza spróbowałam jogi i to było zbawienie. Ale oczywiście każdy jest inny, zanim zaczniesz coś na własną rękę skonsultuj to z dobrym fizjo.


  • 1
"Wstałam rano, wyciągnęłam z szafy ulubiony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], założyłam wysłużone [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i ruszyłam po sukces..."
 
„Musimy mieć wytrwałość i ponad wszystko wiarę w siebie. Musimy być pewne, że mamy do czegoś talent…” 
 
 
 
 

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w odcinku lędźwiowym

U mnie też joga pomagała tylko niestety efekt był chwilowy, a jak to było u ciebie tutaj? Ile czasu trwał ból, był może jakiś rezonans? Pytam z ciekawości, bo wiem że wiele ludzi często młodych ma problemy, niektórzy pokonują ból szybko a u niektórych ciągnie się i ciągnie. Z tym fizjo to wiem, niedługo się udam do kolejnego z rzędu :D tu też trzeba uważać, nie każdy jest kompetentny... często jest też tak że ma swoją teorie że to i to pomaga a jak wiadomo każdy organizm jest inny, jednemu pomoże to drugiemu tamto..


  • 0

Monka15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 1
4
Neutralna
  • Płeć:Kobieta

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w odcinku lędźwiowym

Ciężko powiedzieć. Jogę ćwiczyłam przez pół roku, a potem od razu zaczęłam ćwiczyć na siłowni. W ogóle mam wrażenie, że moje bóle ustają, gdy się ruszam  :strongbench:  Nie, nie byłam na rezonansie... (Może bym się teraz doczekała terminu haha  :] )

A ból pojawiał się i znikał przez jakieś 1,5 roku, bywały gorsze i lepsze dni. Też nie było tak, że codziennie przez okrągłe 1,5 roku mnie bolało. Nie wiem do dziś, co było przyczyną... Może to być kwestia postawy, bo od czasu do czasu bolało mnie też między łopatkami (trochę się garbię i krzywo siedzę).

 

Nie wiem, czy dobrze, że uporałam się z problemem w ten sposób, ale chyba nie mam się co martwić, bo bólu nie ma :) Nie wiem skąd jesteś, ale warto sprawdzić sobie na portalach o lekarzach, do kogo warto iść :)


  • 0
"Wstałam rano, wyciągnęłam z szafy ulubiony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], założyłam wysłużone [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i ruszyłam po sukces..."
 
„Musimy mieć wytrwałość i ponad wszystko wiarę w siebie. Musimy być pewne, że mamy do czegoś talent…” 
 
 
 
 

jonsy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w odcinku lędźwiowym

podłączę się do tematu bo mój kumpel też z Łodzi i miał podobny problem. latał po ortopedach, każdy co innego gadał.. poszedł w końcu na badanie rezonansem (jak coś to przy szpitalu w łagiewnikach jest - Wizja V) i okazało się że to zzsk. też mlody, 20-kilka lat.  teraz chodzi na fizjo, w zasadzie innej metody na pokonanie bólu nie ma (oprócz leków)


Użytkownik jonsy edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

ludzik
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w odcinku lędźwiowym

a kleszcz Cię nie ugryzł? ja tak miałem odkąd mnie ugryzł


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024