Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta dla ekto początkujacego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

shyboogieman
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta dla ekto początkujacego.

Witam! Wiem wiem, że najpierw muszę przeszukać forum ale mam takie swoje pytania na które chciałbym dostać bezpośrednio odpowiedź od osób doświadczonych więc liczę na Was.

Czy dieta musi być super dokładna ? Czy mogę (po wyliczeniu wszystkiego mniej więcej) no jeść na śniadanie dużo jajek twarogów etc i np potem jeszcze 3 posiłki kurczak ryż warzywa ? Do tego jeszcze chyba jakieś owoce dorzucić i gitara? I czy w jakieś dodatkowe suplementy czy przedtreningówki etc warto się zagłebiać? Jest coś co warto brać ale nie trzeba i czy sama dieta wystarczy i nie trzeba niczym uzupełniać? Nie mówię tu o jakich gainerach czy jak to się tam nazywa :P. np jakieś białko dodatkowe ?

I właśnie pytam. Czy sama dieta jest okej bez żadnych dodatków i czy moja wymyślna dieta jest w porządku ? W przyszłym tygodniu wybieram się sprawdzić ile na wszystko musiałbym wydawać tygodniowo a że lubie kurczaka ryż i warzywa to nie musiałbym tak długo szukać i zastanawiać się nad konkretną dietą. Oczywiście wszystko policzę bym miał nadwyższkę kaloryczną. No i 5 posiłków? Rano właśnie dużo jajek twarogów. Potem np 12 obiad czyli kurczak, potem o 15 to samo , potem przed treningiem to samo i po kolacja co np ?

Dzięki panowi za odpowiedzi.

Kulturystą nie chce zostać podkreślę ale chciałbym wyglądać jak facet a nie chudzielec :P. Mam 177cm i 64kg. A przez całe zycie jakieś sporty mi towarzyszyły nawet siłownia przez chwilę. Ale dłużej prakour , piłka nożna i jaki streetworkout.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla ekto początkujacego.

Witam! Wiem wiem, że najpierw muszę przeszukać forum ale mam takie swoje pytania na które chciałbym dostać bezpośrednio odpowiedź od osób doświadczonych więc liczę na Was.

Czy dieta musi być super dokładna ? Czy mogę (po wyliczeniu wszystkiego mniej więcej) no jeść na śniadanie dużo jajek twarogów etc i np potem jeszcze 3 posiłki kurczak ryż warzywa ? Do tego jeszcze chyba jakieś owoce dorzucić i gitara? I czy w jakieś dodatkowe suplementy czy przedtreningówki etc warto się zagłebiać? Jest coś co warto brać ale nie trzeba i czy sama dieta wystarczy i nie trzeba niczym uzupełniać? Nie mówię tu o jakich gainerach czy jak to się tam nazywa :P. np jakieś białko dodatkowe ?

I właśnie pytam. Czy sama dieta jest okej bez żadnych dodatków i czy moja wymyślna dieta jest w porządku ? W przyszłym tygodniu wybieram się sprawdzić ile na wszystko musiałbym wydawać tygodniowo a że lubie kurczaka ryż i warzywa to nie musiałbym tak długo szukać i zastanawiać się nad konkretną dietą. Oczywiście wszystko policzę bym miał nadwyższkę kaloryczną. No i 5 posiłków? Rano właśnie dużo jajek twarogów. Potem np 12 obiad czyli kurczak, potem o 15 to samo , potem przed treningiem to samo i po kolacja co np ?

Dzięki panowi za odpowiedzi.

Kulturystą nie chce zostać podkreślę ale chciałbym wyglądać jak facet a nie chudzielec :P. Mam 177cm i 64kg. A przez całe zycie jakieś sporty mi towarzyszyły nawet siłownia przez chwilę. Ale dłużej prakour , piłka nożna i jaki streetworkout.

 

Cześć!

 

Na wstępie poproszę Cię o nieco więcej harmonii w swoich wypowiedziach bo prawdę powiedziawszy, trudno wyłapać sens tego o co pytasz i czego chcesz się dowiedzieć :) Poniżej krótka pomoc:

 

1. Swoja metryczka (masa, wzrost, wiek, staż treningowy, uprawiana aktywność fizyczna, obecna praca).

2. Obecna dieta (podział posiłków z podaniem składników w poszczególnych daniach, do tego orientacyjna kaloryka)

3. Obecny trening 

4. Pytania na które chcesz uzyskać odpowiedź 

 

Pomyśl też o innych użytkownikach forum, nikt nie będzie specjalnie głowił się w Twoich wypowiedziach jeżeli sam nie zadbasz o to by było wszystko ok :).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


bieniek
  • Moderator
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 9
25
Neutralna
  • Lokalizacja:Trolowe Wzgórze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:186
  • Przysiad [kg]:140 low bar
  • Wyciskanie [kg]:102.5
  • Martwy ciąg [kg]:150 klasycznie
  • Waga [kg]:87

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla ekto początkujacego.

Odpowiadając na Twoje pytanie prosto z mostu

 

Tak, możesz jeśli dziennie 3 posiłki z tych samych produktów.

Tak, jedz dużo jaj twarogu i zapijaj mlekiem

Tak, chcesz utyć, to masz mieć nadwyżkę.

Nie, nie potrzeba w zbilansowanej diecie odżywek.

 

Wykonać


  • 0
"Part of knowing where you're at
is where you're not"
Mark Bell

shyboogieman
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla ekto początkujacego.

Faktycznie. Zbyt dużo chaosu. Wybacz. Wybaczcie.

 

1. Metryczka: 64kg, 177 cm wzrostu, 26 lat.

 

Staż treningowy: w zasadzie to brak. Kiedyś chodziłem na siłownie i robiłem przez pól roku FBW. Ale bez diety... (teraz mogę zainwestować w dietę takżę stąd ten wątek ale więcej o tym później). Pojawiała się bardzo często kalistenika, streetworkout. Uprawiałem też parkour jakieś 4-5 lat. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale jest związane z pracą nad swoim ciałem.

 

Praca: pracuję jako kelner, dużo biegam w tej pracy :P

 

2.  Diety brak. Jem po prostu śniadanie typu dwa jajka, kiełbaski, bekon jakiś pomidor. Obiad kurczak, warzywa, ryż/makaron i sos. Kolacja jakieś kanapki. Także brak diety w zasadzie. Mam teraz możliwość by ją mieć więc wszystkie pytania w 4 punkcie.

 

3. Na ten moment po prostu co dwa dni pompki wąskie, szerokie i przy ścianie w staniu na rękach. Kilka ćwiczeń na brzuch. Coś na tricepsy. Przysiady. Mama mała sztangę więc robie sobie wiosłowanie i wyciskanie w staniu i coś na bicepsy. Ale nie ma tu wielkich ciężarów.

 

No i tu dodam, że dziś zamówiłem ławeczkę z cieżarami i hantle więc chce zacząć FBW: przysiady, wyciskanie na ławce, wyciskanie w staniu , wiosłowanie, martwy ciąg, rozpiętki. Do tego dorzucę coś na triceps i biceps z hantlami i barki. I planuje kupić rzecz na której będę mógł się podciągać.

 

4. Pytania:

 

a. 1) Dieta: znalazłem w necie, że dieta dla ekto to : 50% wegli, 30% białko, 20% tłuszczy. I, że 2g białka/kg ciała. Do tego jakiś kalkulator w necie i wyszło mi , że zapotrzebowanie kcal 3000 plus nadwyżka do tego więc jakieś 3500kcal? Czy to wszystko się zgadza i wg tego mogę mniej więcej ułożyć sobie dietę? I ile to musi być posiłków? Jak posiłek przed treningiem ma wyglądac, co na noc. Co na śniadanie. Co ile godzin?

 

a. 2) Chciałbym wiedzieć za jakie produkty się zabrać. Jakie są najbardziej godne uwagi. Póki co zaczałem wg tych wyliczeń u góry liczyć sobie białko więc wyszło mi tam, że potrzebuje około 140g więc z kurczaka i jajek to będę miał. I resztę produktów dobrać jako węglę czyli sam ryż/makaron i następnie tłuszczę?

 

b. Czy jakieś suplementy są godne uwagi czy sama dieta wystarczy? 

 

W zasadzie to na ten moment tylko pytań mam. Jak pojawią się dodatkowe albo o czymś zapomniałem to napiszę.

 

Pozdrawiam


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024