Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból

brzuch ból

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

georg78
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ból

witam. Nie trenuję kulturystyki ale wiem, że tu są eksperci, którzy odpowiedzą na moje pytanie. Robię treningi z cyklu spartan, ciężkie i interwałowe oraz trenuję kickboxing. Jakiś czas temu trenowałem brzuch z wałkiem dość ostro bo doszło do tego wiele innych ćwiczeń brzucha. czy to możliwe że po takich ćwiczeniach może boleć mnie bodbrzusze? Mam tak już z miesiac nawet przy kichnieciu jest chwilowy silny ból. Będę wdzięczny za odpowiedzi czy muszę lecieć do lekarza czy po prostu narazie odpuścić sobie brzuchy;)


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból
Witaj Kolego :)
No hm tu może być wiele przyczyn takiego bólu.. I nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci prawidłowo na to pytanie. Ból może być wynikiem przeciążenia, DOMS'ów, zakwasów aż po uszkodzenia mięśni czy nawet przepuchlina. Nie wiem jakie masz tam ćwiczenia, zakresy rep i set's.. Możesz dać linka, wkleić plan to zobaczymy co tam w nim siedzi.. Być może jest wiele ćwiczeń angażujących dolne partie mięśniowe..
Ćwiczysz codziennie czy z przerwami?
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


georg78
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból

Witaj Kolego  :)
No hm tu może być wiele przyczyn takiego bólu.. I nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci prawidłowo na to pytanie. Ból może być wynikiem przeciążenia, DOMS'ów, zakwasów aż po uszkodzenia mięśni czy nawet przepuchlina. Nie wiem jakie masz tam ćwiczenia, zakresy rep i set's.. Możesz dać linka, wkleić plan to zobaczymy co tam w nim siedzi.. Być może jest wiele ćwiczeń angażujących dolne partie mięśniowe..
Ćwiczysz codziennie czy z przerwami?

Witaj, mam wrażenie że stało sie to po ćwiczeniach obwodowych. Interesuje mnie też, czy u kogoś występowały kiedyś podobne objawy. jak czytałem w internecie to głównie narzekały kobiety z innych, typowo kobiecych, powodów;)

 

Plan treningu

Poniedziałek

obwodowy:

2min/0,5odpoczynku

1,5min/20sek

ćwiczenia - brzuch, klatka, ręce, nogi ---interwał

+ na koniec obwód na workach treningowych 

20sek maksymalnego zaangażowania/ 20sek odpoczynku (12 worków)

 

Na koniec 100 brzuchów  50 pompek, ćwiczenia rozciągające

Łączny czas treningu 1,5h

 

środa

bieganie z ćwiczeniami rozciagającymi 30min

trening kickbokserski

1,5h

piątek  

bieganie z ćwiczeniami rozciągającymi  30min

boks

 

wtorek, czwartek, sobota- treningi interwałowe spartan/ treningi kardio (na zmianę) po ok 20-30min bez odpoczynku

 

Ogólnie to są ćwiczenia odmienne od siłowych, które nie obciążają szczególnie jednej partii mięśni, ale tamtego razu naprawdę ostro dałem sobie wycisk na brzuch. Nie wiem, możliwe że mogłem sobie coś naderwać na kółku, chyba dziś pojadę po skierowanie skoro piszesz o przepuklinie. Dzięki serdeczne za odp

 

 

Witaj Kolego  :)
No hm tu może być wiele przyczyn takiego bólu.. I nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci prawidłowo na to pytanie. Ból może być wynikiem przeciążenia, DOMS'ów, zakwasów aż po uszkodzenia mięśni czy nawet przepuchlina. Nie wiem jakie masz tam ćwiczenia, zakresy rep i set's.. Możesz dać linka, wkleić plan to zobaczymy co tam w nim siedzi.. Być może jest wiele ćwiczeń angażujących dolne partie mięśniowe..
Ćwiczysz codziennie czy z przerwami?

Witaj, mam wrażenie że stało sie to po ćwiczeniach obwodowych. Interesuje mnie też, czy u kogoś występowały kiedyś podobne objawy. jak czytałem w internecie to głównie narzekały kobiety z innych, typowo kobiecych, powodów;)

 

Plan treningu

Poniedziałek

obwodowy:

2min/0,5odpoczynku

1,5min/20sek

ćwiczenia - brzuch, klatka, ręce, nogi ---interwał

+ na koniec obwód na workach treningowych 

20sek maksymalnego zaangażowania/ 20sek odpoczynku (12 worków)

 

Na koniec 100 brzuchów  50 pompek, ćwiczenia rozciągające

Łączny czas treningu 1,5h

 

środa

bieganie z ćwiczeniami rozciagającymi 30min

trening kickbokserski

1,5h

piątek  

bieganie z ćwiczeniami rozciągającymi  30min

boks

 

wtorek, czwartek, sobota- treningi interwałowe spartan/ treningi kardio (na zmianę) po ok 20-30min bez odpoczynku

 

Ogólnie to są ćwiczenia odmienne od siłowych, które nie obciążają szczególnie jednej partii mięśni, ale tamtego razu naprawdę ostro dałem sobie wycisk na brzuch. Nie wiem, możliwe że mogłem sobie coś naderwać na kółku, chyba dziś pojadę po skierowanie skoro piszesz o przepuklinie. Dzięki serdeczne za odp

 

 


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból
Odpocznij parę dni od treningu, jak nie przejdzie leć do lekarza. Dosłownie może być to wszystko, ból dosłownie promieniuje np bolała mnie przepona jak miałem zapalenie wyrostka robaczkowego, jak oberwałem w jajka bolał mnie dół brzucha, jak miałem wrzody żołądka piekło mnie w mostku itd Uszkodzenia kręgosłupa w ogóle już konkret promieniują. Zrób pare dni przerwy od treningu, jak nie przejdzie do lekarza, też nie piszę by Cię straszyć bo to serio może być jakaś pierdoła np rak jądra (żart) XD
  • 1


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024