Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co mam robić? Początkujący


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

DamianPPPP
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co mam robić? Początkujący
Cześć,
Kilka miesięcy temu postanowiłem, że ruszę tyłek sprzed komputera, porobię coś dla siebie.
Poza tym, lato coraz bliżej więc chciałem poprawić trochę swoje samopoczucie, samoocenę, dodać pewności siebie.
Mam szewską klatkę piersiową (pectus excavatum), na pewno będę się wstydził na plaży czy nad jeziorem, dlatego chciałem coś poćwiczyć, pogorszyć nie pogorszę a jak moja klata może wyglądać lepiej choć w najmniejszym stopniu to warto.
Dlatego kupiłem karnet na siłownię, od razu na 4 miesiące by się nie poddać. Zostały jeszcze dwa. Zauważyłem różnicę, może nie dużą ale jednak.
Jednak mam wrażenie, że szybko tracę siły. Staram się chodzić 3 razy w tygodniu, dzień wygląda tak, że przed szkołą, koło 6;20 rano jem tą kanapkę czy dwie (rano nigdy nie chce mi się jeść i trudno coś wcisnąć), w szkole co pewnie jest dużym błędem nie jem nic, raz na jakiś czas tylko jakąś drożdżówkę. Wracam ze szkoły i koło 16 jem obiad. O 17 idę na siłownię. Najpierw bieżnia 10min, a potem idę na maszyny. Sztang, hantli nie tykam, na początek zacząłem własnie od tych pierwszych podstawowych maszyn, w sumie jest ich nie wiele, 2 maszyny na nogi, 2 maszyny na brzuch, jedna na biceps, jedna na klatę i jedna na barki. Przez te dwa miesiące czas spędzałem tylko na tych maszynach, każdy trening to samo (nie wiem czy to dobrze ale nie robiłem tak, że tego dnia skupiałem się tyko na nogach, a tego na czym innym). Ostatnio zrobiłem 2 tyg przerwy (trochę dla odpoczynku a trochę wymuszone bólem brzucha). No i teraz (choć przed przerwą też) zauważyłem, że szybko tracę siłę. W zasadzie, nie wiem już co robić, zrobię 2 serie po 20 powtórzeń i ręce mi odpadają. Na tej maszynie od klaty ciężar ustawiam zwykle na 39kg, bic 20 i szybko właśnie tracę siły, nie daje rady robić dalej a krótki odpoczynek niewiele pomaga. Na siłowni spędzam ok 50min bo dalej nie daje rady. 
Przepraszam za tę chaotyczną budowę zdań.
Może napiszę coś o sobie.
17 lat, 59kg, 170cm.
Jak wspomniałem, głównie zależy mi na klatce, brzuchu by wada nie rzucała się tak w oczy.
Na wf ćwiczę normalnie, na pewno zauważam różnicę, nie męczę się tak szybko jak za czasów gdy nie chodziłem na siłownię.
Proszę o jakieś porady, co robić by nie męczyć się tak szybko, co jeść i ile (5 posiłków wydaje się dla mnie niemożliwe) jakie ćwiczenia wykonywać, czy robić coś w domu, poza siłownią.
Cel : katować klatę, zrobić jak najwięcej do końca karnetu.
Nie zażywam suplementów, aczkolwiek mam w domu białko, mama kupiła dla siebie a nie używa, bo ostatnio nie biega.
 

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam robić? Początkujący
Witaj
To tak, super że mimo wady wrodzonej chcesz coś dla siebie zrobić. Na pewno da się polepszyć Twój stan zdrowia tylko z głową:)
No i tak. Siła może spadać ponieważ.. marnie jesz.. Jak nie potrafisz jeść z rana to nie katuj się i nie wciskaj na siłę. Do tego nie jesz pełnowartościowo i stąd pewnie spadki sił. Brakuje mi tu zdrowych i lepszych źródeł białek, węglowodanów i tłuszczy. Do tego źle że zaczynasz od maszyn. To też może powodować spadki sił. Na sztangach hantlach - przy ćwiczeniach wielostawowych masz szansę aktywować nawet wszystkie mięśnie całego ciała.. Zaczynając od maszyn możesz nawet pogłębić swoje problemy..
Pierwsze co wczytaj się w podstawy diety, oblicz zapotrzebowanie na kalorie ale u Ciebie trzeba będzie zrobić masę zapewnie więc dieta na plus. Do tego trening siłowy FBW ale więcej sztang i hantli niż maszyn :)
"Katować do końca karnetu" jeśli pochodzisz do tego sportu z niechęcią to wiedz że dalej z tego nie będzie. Musisz polubić ten sport i wszystko z nim związane bo jeśli masz zamiar się "katować" nie dasz rady :D
Jak nie chcesz chodzić na siłownię myślę że zacząć od ćwiczeń w domu też będzie dobrze

Co do szewskiej klatki polecam tu wykonać większy nacisk na zwiększenie ruchomości w barkach. Wzmocnienie kręgosłupa pleców też ważna sprawa. No i rozciąganie aparatu więzadłowego który być może jest u Ciebie napięty poprzez zniekształcenie.. Bardzo duże masz to zniekształcenie?

Użytkownik aniajlover edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


DamianPPPP
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam robić? Początkujący

Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź, 

Czy duże, ciężko stwierdzić na pewno widoczne, raczej średnie niż duże, 3,2 w skali hallera (jakoś tak).


Użytkownik DamianPPPP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024