Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiosłowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Tyniu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Lokalizacja:Kujawsko-Pomorskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia , Piłka nożna
  • Staż [miesiące]:Wrzesień 2017
  • Wzrost [cm]:188
  • Przysiad [kg]:115 x1
  • Wyciskanie [kg]:83 x1
  • Martwy ciąg [kg]:125 x1
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Wiosłowanie

Witam mam dylemat mianowicie podciągam się nachwytem i nie wiem który rodzaj wiosłowania wybrać pod czy nachwyt. Narazie wykonuje podchwyt ale patrzyłem na atlasie cwiczen i mniej wiecej podobne partie mięśni pracują w podciąganiu i wiosłowaniu podchwytem , czy zmienić na nachwyt czy jest dobrze i zostawić


  • 0

Pomogłem ? Liczę , że się odwdzięczysz i dasz " Strzałę " :friends:


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosłowanie

Zarówno podciąganie na drążku podchwytem jak i wiosłowanie podchwytem niesie za sobą większe ryzyko naderwania bicepsa, co nie znaczy, że nie warto stosować podchwytu, bo ja osobiście podciągałem się kiedyś przez blisko 5 miesięcy podchwytem i to mając 79 kg wagi przy wzroście 173 cm, a mimo to nie doznałem kontuzji bicepsa.

W przypadku podciągania na drążku podchwytem nie należy całkowicie prostować ramion w trakcie fazy ekscentrycznej ruchu - to jeden ze sposobów zmniejszenia ryzyka kontuzji bicepsa.

 

Warto różnicować rodzaj chwytu, osobiście do wiosłowania preferuję albo nachwyt, albo chwyt młotkowy.

Natomiast do podciągania na drążku wolę podchwyt, a do przyciągania drążka wyciągu górnego do karku wybieram nachwyt.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 2
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Tyniu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Lokalizacja:Kujawsko-Pomorskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia , Piłka nożna
  • Staż [miesiące]:Wrzesień 2017
  • Wzrost [cm]:188
  • Przysiad [kg]:115 x1
  • Wyciskanie [kg]:83 x1
  • Martwy ciąg [kg]:125 x1
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosłowanie

Zarówno podciąganie na drążku podchwytem jak i wiosłowanie podchwytem niesie za sobą większe ryzyko naderwania bicepsa, co nie znaczy, że nie warto stosować podchwytu, bo ja osobiście podciągałem się kiedyś przez blisko 5 miesięcy podchwytem i to mając 79 kg wagi przy wzroście 173 cm, a mimo to nie doznałem kontuzji bicepsa.

W przypadku podciągania na drążku podchwytem nie należy całkowicie prostować ramion w trakcie fazy ekscentrycznej ruchu - to jeden ze sposobów zmniejszenia ryzyka kontuzji bicepsa.

 

Warto różnicować rodzaj chwytu, osobiście do wiosłowania preferuję albo nachwyt, albo chwyt młotkowy.

Natomiast do podciągania na drążku wolę podchwyt, a do przyciągania drążka wyciągu górnego do karku wybieram nachwyt.

Czyli jezeli dobrze przeczytałem robie dobrze poniewaz mam zroznicowany chwyt w podciaganiu nachwyt a w wiosłowaniu podchwyt


  • 0

Pomogłem ? Liczę , że się odwdzięczysz i dasz " Strzałę " :friends:


faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosłowanie
Ogólnie różnicowanie różnicowaniem. W podciąganiu nachwytem na pewno prościej zaangażować mięśnie obłe i podgrzebieniowe (szerokość góry pleców) w podchwycie bardziej pracują najszersze. Z wiosłowaniem tak samo wszystko zależy od pozycji i uchwytu jak się wykonuje ćwiczenie. Głęboki pochył równoległy do ziemi i wosło do klaty (nie przyciąganie) a też uderzysz w szerokość, tylko to trudne. Ogólnie na obecną chwilę zostaw jak jest, za jakiś czas zmienisz ćwiczena.
  • 1

Dawidoo15
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiosłowanie

Fajny sprzęt do wiosłowania maja w k-sport. Posiadam w domu siłownie i też chciałem wykonywać tego typu ćwiczenia. Odwiedziłem ich stronę i naprawdę jestem zadowolony z jakości sprzętu. Sprawdź [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024