Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klatka w domu + pare pytań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

User246
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Klatka w domu + pare pytań

Cześć, siemka!
Z góry przepraszam za zapewne niewłaściwą nazwę tematu, ale moja inwencja jest niestety na niskim poziomie :) Moje pytanie w głównej mierze odnosi się do robienia klatki w domu, opartej na samych pompkach. Od razu zaznaczę, że zdaję sobie sprawę, że bez siłowni to za wiele nie zdziałam, ale nie chodzi mi o jakąś kulturystyczną sylwetkę, rozbudowaną klatkę nie wiadomo jak, ale o delikatne jej wypuklenie. Po prostu, najzwyklej w świecie jak założę T-shirt żeby nie opinał się on na brzuchu tylko zahaczał o linię klatki. Raczej nie mam nadwagi, mierzę 189 cm wzrostu, ważę 87 kg, mam 21 lat. Tak jak już wspominałem zależy mi na pompkach w domu, ponieważ za siłownią nie przepadam, bez urazy :)  A więc, czy moja koncepcja ma prawo realizacji czy raczej to walka z wiatrakami? Czy mógłbym uzupełnić moją dietę jakimś suplementem? Czy pompki na klate wystarczy robic na jakość, nie na ilość? Po prostu od roku zabierałem się kilka razy do systematycznego robienia pompek i za każdym razem jak dochodzę do 50 to mam blokadę: przerwy, regeneracje nic nie dają. 50 i męski narząd rozrodczy. Dodam jeszcze, że mam lekko zapadniętą klatkę.

 

Pozdrawiam!

 

Załączone pliki


  • 1

Meisterrr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka w domu + pare pytań

Możesz robić, z własna masą ciała też się da, tylko trzeba na to poświęcić więcej czasu ;) 


  • 0

Robsonnwz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia,wędkarstwo,
  • Staż [miesiące]:8 lat
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:115
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:60
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:nie robię tego
  • Waga [kg]:88

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka w domu + pare pytań
Witaj kiedyś robiłem pompki na trzy sposoby.
1.Zwykłe normalne pompki 3x15
2.Nogi na łóżko dłonie na podłogę 3x15
3.Dłonie blisko siebie 3x10( tu też będzie pracował triceps)
Rób przerwy seria od seri około 2-3 min.
Nie rób tego codziennie wtedy bendą lepsze efekty (klata musi się zregenerować :)
Myślę że poniedziałek-wtorek-środa będzie git.
Robiąc pompki włączasz więcej parti mięśni niż tylko klata ogólnie pompki są dobre na wszystko pozdro :)
  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka w domu + pare pytań
Z czasem jak juz masa Twojego ciała Ci nie wystarczy możesz robić pompka z dodatkowym obciążeniem np włożyć coś do plecaka np nasypac piasku tez jest jakieś wyjście
  • 0

Daskin93
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka w domu + pare pytań

Siema.
Pompki wystarczą żeby zbudować fajną klatę ale nie ograniczałbym się tylko do niej. Zamontuj sobie drążek i dodaj podciąganie, to głównie mięśnie najszersze pleców są odpowiedzialne za charakterystyczną sylwetkę V. W ten sposób zrobisz fajny trening całego ciała. Rób też planki, sylwetki gimnastyczne, które skorygują Twoją sylwetkę . 
Tak jak kolega napiał - rób pompki w różnych wariantach, ułożeniach dłoni . Możesz kupić gumę oporową, którą przełożysz sobie za plecy żeby pompki utrudnić.
Co do supli - pewnie, że możesz z tym, że ma to sens wtedy, kiedy masz w miarę ogarniętą dietę.


  • 0

Dawidoo15
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka w domu + pare pytań

Jeśli chodzi o ćwiczenia w domu, to polecam sprzęt od firmy k-sport. Sam posiadam w domu małą siłownię. Sprzęt od nich jest wysokiej jakości i można tak samo ćwiczyć jak na profesjonalnej siłowni. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024