Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc dla Młodego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Cyberschocik
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomoc dla Młodego

Cześć wszystkim  :dude:

 

Szukałem od dawna takiego forum, aby mi doradzono, chyba dobrze trafiłem  :innocent:  Mam 16 lat, około 175 cm wzrostu, prawie 68,5 kg wagi. Dawniej uczęszczałem na siłownię tak po prostu aby sobie podźwigać czy coś, nie myślałem nad tym poważnie, ale teraz chyba czas najbliższy na zmiany. Głównie ćwiczyłem na atlasie i podnosiłem sztang, odżywiam się tak jak przeciętny nastolatek, tam jakiś batonik, energetyk, praktycznie jem wszystko, i dużo przede wszystkim, ale według mnie nie "grubnę". Gram w piłkę nożną, wiążę z tym przyszłość, więc jak to idzie nie daję rady na starszych kolegów - mają za dużo siły i po prostu wywracam się po zderzeniu "bar w bar" i chciałbym to zmienić, trzymać formę, przybrać masę i wyrzeźbić mięsnie, lecz nie do przesady - kondycha przy tym musi być. Mam dostęp do siłowni około 2 razy w tygodniu, reszta ćwiczeń zostaje w domu. Rok temu złamałem obojczyk dwa razy w tym samym miejscu (trzeba być w czepku urodzonym). Macie może jakieś wskazówki na co uważać, jakie ćwiczenia robić, co jeść etc? A może warto wykupić plan treningowy i dietę na stronie Fabryki siły (myślę, że to nie jest reklama). Poniżej załączam zdjęcie z tyłu, oraz z przodu mojej sylwetki.

 

Pozdrawiam,

Patryk

Załączone pliki


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla Młodego
Pewnie Ci się tylko wydaje, że dużo jesz. Skoro nie rośniesz to za mało. Swojego czasu również byłem chudzielcem (zresztą teraz z powrotem ale to nie istotne XD ), też mi się wydawało że dużo jem, ale tylko wydawało. Tutaj proszę link do tego jak ułożyć dietę na masę http://forum-kultury...est-dla-ciebie/ i drugi http://forum-kultury...na-masę/ Jeśli Ci się nie chce układać samemu treningu i diety jasne, że warto, tyle że na prawdę poświęcisz trochę czasu a wszystko co i jak zrobić znajdziesz w podwieszonych.
  • 2

dodo7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla Młodego
Ja jakbym miał możliwość stosowania dietę (kupionych przez Internet) to bym sie nawet nie zastanawiał. Zawsze można spróbować pierwszy miesiąc.
  • 0

Dawidoo15
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla Młodego

Ja proponuje zacząć od jakichś ćwiczeń w domu. Do tego najlepiej sprawdzi się sprzęt od k-sport. Mają ogromny wybór produktów dzięki którym rozpoczniesz swoją przygodę z siłownią. Polecam sprawdzić [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla Młodego

Cześć! Jeśli planujesz przyszłość z piłką to naprawdę poważnie musisz podejść do tematu, twoja dieta zbilansowana i zawierać dobre produkty, chociaż w twoim przypadku nie do konca... to też zależy ile godzin spędzasz na boisku.. ale teraz wakacje to zgaduję że minimum 5 do tego trening siłowy, więc ciężko byłoby zbudować masę mięśniową na samych pelnowartosciowych produktach, tutaj tez mozesz koktajlami uzupelniac kcal, ja bym ci polecał fbw i tam ćwiczenia dynamicznie, wzmocniłoby to twoje mięśnie i poprawiło kondycję, do tego musisz dużo pracować nad koordynacją, piłki bosu, gimnastyczne, itd przydadzą się, różne ćwiczenia na niestabilnym podłożu, to pomoże ci utrzymać się na nogach w konfrontacji bark w bark, jako trening możesz też się z kolegą przepychać w walce o piłke, bo nie zawsze jest na treningu na to czas, a co samemu to wyjdzie na pewno na plus. Poczytaj sobie podwieszone jak układać plany treningowe i wstaw do oceny, co do diety to samo tylko w dziale dieta tez sa podwieszone tam bedziesz mial wytyczne jak zrobic diete, ogolnie mysle ze 3 posilki takie pelnowartosciowe a pomiedzy treningami to jakies banany, odzywka bialkowa tez moze byc, dozwolone sa wtedy jakies zelki, czekolada, do diety mozesz dodac tez jakies wit i mineraly bo przy tak duzej aktywnosci to sie beda wyplukiwac, i pamietaj o rozgrzewce i rozciaganiu chocbys mial w dniu grac 5 razy po godzinie to przed kazdym rozgrzewka po kazdym rozciaganie, pod wieczor mozesz zrobic sobie jakies rolowanie miesni, czytanie ksiazek mentalnych, bo gra w pilke to nie tylko gra ale rowniez myslenie i odpowiednie podejscie do meczu itd
z ciekawosci spytam w jakies lidze grasz? juniorzy czy nizsze klasy seniorskie? jaka pozycja?


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024