Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie suplementy brać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

1234MAKO1234
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jakie suplementy brać?

Od 2 miesięcy zacząłem regularnie ćwiczyć na masę co drugi dzień. Mam ściśle ustalony plan treningu i dietę. Na razie trenuję tylko w domu i głównie z wagą własnego ciała ale za niedługo planuje dodać do treningu więcej ciężarów. Mam całkiem dobre efekty bo w 2 miesiące udało mi się przytyć prawie 5 kg. Chciałbym zacząć brać suplementy żeby efekty były jeszcze lepsze tylko że nie wiem jakie suplementy będą dla mnie najlepsze. Zaznaczam jeszcze raz że trenuje na masę. Poradźcie mi jakie suplementy mam brać żeby szybciej rozwijać moje mięśnia i zwiększyć wytrzymałość na treningach. Wiem że suplementy to tylko dodatek do diety ale chciałbym je już zacząć stosować więc proszę o radę jakie mam wybrać.

Mam 16 lat. Nie mam zamiaru brać żadnych sterydów. Z góry dzięki.


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suplementy brać?

Na początek przygotuj się na to, że praca nad sylwetką przypomina bardziej maraton niż sprint i tu nic nie dzieje się szybko, zwłaszcza budowanie masy mięśniowej.

Jeśli w 2 miesiące udało Ci się zwiększyć masę o 5 kg, to jest to rewelacyjny wynik.

W zasadzie przygotuj się na to, że:

 

W ciągu pierwszych dwóch lat treningów jesteś w stanie budować od 6 do 12 kg masy rocznie - potem (po upływie dwóch lat) tempo przyrostu spada mniej więcej o połowę.

Jeśli już koniecznie chcesz coś teraz stosować, to możesz sobie kupić suplement o nazwie Olimp Chela-Mag B6 i ewentualnie suplement zawierający kwasy tłuszczowe omega 3, np. Olimp Gold Omega 3.

Zarówno pierwszy jak i drugi suplement bierzesz w dawce 1 kapsułki dziennie, po posiłku.

To w zasadzie wszystko czego Ci w tej chwili potrzeba.

 

Dopiero po pół roku systematycznych treningów z ciężarami, tzn. głównie z hantlami i sztangami zalecałbym zakupić sobie monohydrat kreatyny.

 

Reszta rzeczy, których potrzebujesz znajduje się w zwykłym pożywieniu, czyli w jedzeniu.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suplementy brać?

Na początek przygotuj się na to, że praca nad sylwetką przypomina bardziej maraton niż sprint i tu nic nie dzieje się szybko, zwłaszcza budowanie masy mięśniowej.

Jeśli w 2 miesiące udało Ci się zwiększyć masę o 5 kg, to jest to rewelacyjny wynik.

W zasadzie przygotuj się na to, że:

 

W ciągu pierwszych dwóch lat treningów jesteś w stanie budować od 6 do 12 kg masy rocznie - potem (po upływie dwóch lat) tempo przyrostu spada mniej więcej o połowę.

Jeśli już koniecznie chcesz coś teraz stosować, to możesz sobie kupić suplement o nazwie Olimp Chela-Mag B6 i ewentualnie suplement zawierający kwasy tłuszczowe omega 3, np. Olimp Gold Omega 3.

Zarówno pierwszy jak i drugi suplement bierzesz w dawce 1 kapsułki dziennie, po posiłku.

To w zasadzie wszystko czego Ci w tej chwili potrzeba.

 

Dopiero po pół roku systematycznych treningów z ciężarami, tzn. głównie z hantlami i sztangami zalecałbym zakupić sobie monohydrat kreatyny.

 

Reszta rzeczy, których potrzebujesz znajduje się w zwykłym pożywieniu, czyli w jedzeniu.

 

Z pewnością nie ma czego ujmować, ale dodam że kompleks witamin również znajdzie zastosowanie na samym początku Twojej drogi :) Mimo zbilansowanej diety każdy z nas ma mniejsze bądź większe niedobory, które w prosty i wygodny sposób uzupełnisz takimi preparatami.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suplementy brać?

Tu oczywiście się zgodzę - kompleks witamin i minerałów można również zastosować, z tym, że nie muszą to być od razu witaminy i minerały w końskich dawkach jak np. w preparacie Universal Nutrition Animal Pak, tylko lepiej wybrać takie jak np. Olimp VITA-MIN Plus, bo dla osoby trenującej amatorsko, rekreacyjnie nie są potrzebne nie wiadomo jak duże dawki.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024