Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odżywka dla 14 latka

Odżywka dla 14 latka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

adekwk
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Odżywka dla 14 latka

Cześć! Mam 14 lat i ćwiczę kalistenikę (ćwiczenia z własną masą ciała) od 6 miesięcy.Obecnie stosuję dietę wysoko białkową ale nie jestem wstanie dostarczyć tyle białka ile potrzebuję. Moje mięśnie staneły w miejscu choć treningi robię regularne i progresywne.Jajka też się już mocno przejadły po długim czasie. Teraz piszę z zapytaniem czy mógłbym w wieku 14 lat dołączyć do diety białka typu(OLIMP 100% Natural WPC i Izolat białka serwatkowego Ekstensor).

Są to białka bez cukru, barwnika czy słodzików. Czyste białko.Czy gdybym stosował je z rozwagą i umiarem dodając do tego obecną dietę mógłbym je spożywać. Jak tak to czy będzie z tego jakiś skutek uboczny? Proszę o odpowiedź kogoś w temacie. Z góry dziękuje. :holiday:


  • 0

adekwk
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka dla 14 latka

Proszę o odpowiedz


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka dla 14 latka

Proszę o odpowiedz

 

Cześć!

 

Słuchaj w tak młodym wieku naprawdę nie ma potrzeby pchać kasę w suplementację :). Możesz kupić kompleks witamin, ale to tyle. Skup się przede wszystkim na jedzeniu. Widzisz, stosujesz dietę wysokobiałkową, może tutaj tkwi problem Twojego braku efektów? Wrzuć swój obecny jadłospis, napisz coś o zapotrzebowaniu kalorycznym. Postaramy się jakoś pomóc.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka dla 14 latka
Jak wygląda ta Twoja dieta wysokobialkowa?
Podejrzewam ze problem ktwi raczej w treningu jeśli ćwiczysz z masą ciała bez dokładanią ciężaru to organizm się przyzwyczaja do tego rodzaju treningu i przestaje być podatny na wzrost by stale się rozwijać należy ,, zaskakiwać " mięśnie treningiem
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka dla 14 latka

Trening z własną masą ciała może zostać, problem prawdopodobnie leży we wspomnianej przez Haroldka monotonii. Dlatego warto przygotować sobie kilka różnych rozpisek, dzięki czemu mięsień będzie zaskoczony i dostanie odpowiedni bodziec do dalszego rozwoju.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka dla 14 latka

Trening z masą własnego ciała może jak najbardziej zostać, ale spróbuj robić trudniejsze wersje ćwiczeń, np. zamiast pompek na dwóch rękach i nogach rób pompki na jednej ręce i dwóch nogach, albo zamiast podciągania oburącz bez obciążenia kup sobie pas z łańcuchem, zawieś na nim talerz z obciążeniem i wykonuj z pomocą tego pasa podciąganie na drążku oburącz z dodatkowym obciążeniem.

To samo przy pompkach szwedzkich na poręczach.

Przysiady obunóż rób z dodatkowym obciążeniem trzymanym w rękach lub rób tzw. wykroki albo przysiady bułgarskie z obciążeniem trzymanym w rękach.

 

Piszesz, że stosujesz dietę wysokobiałkową - nie wiem, czy wiesz, ale dieta w której jest bardzo dużo białka, tzw. dieta Dukana jest dietą odchudzającą, a nie masową.

Nadmiar białka może...utrudniać budowę masy mięśniowej, zwłaszcza jeśli ze zwiększoną ilością białka nie idzie w parze zwiększona ilość węglowodanów i tłuszczów.

Podejrzewam, że w Twoim przypadku w tym tkwi problem - dostarczasz bardzo dużo białka, a nie dostarczasz wystarczająco dużo węglowodanów i tłuszczów.

 

Ile ważysz i przy jakim wzroście ?

Ile dostarczasz kcal dziennie ?


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

adekwk
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka dla 14 latka

60 kg  wzrost 175 cm


  • 0

adekwk
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka dla 14 latka

A i jeżeli chodzi o wachlarz ćwiczeń to jest dosyć duży pompki to (dipy, diamenty, normalne, szerokie, z podklaskiem , przy staniu na rękach pod ścianą.

Tak samo podciągnięcia ( szerokie, wąskie, normalne, podciągnięcia powoli lub trzymanie)

Na brzuch też wykonuję masę ćwiczeń ( l sit, trzymanie jedną nogę we front lever, brzuszki, sylwetka gimnastyczna, deska itp.)


  • 0

adekwk
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka dla 14 latka

Używam też dociążeń 8, 16 czasami.

A co do mojej diety na śniadanie, jajka lub naleśniki, obiad jakiś kurczak, pizza, sushi lub jakieś spagetti, na kolacje z 30 min po treningu znowu jajko.

przed treningiem staram się jeść węgle ( makaron, banan lub koktail z bananami i orzechami). do szkoły kanapka i dwie bułki gdzieś na 5 h lekcji


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka dla 14 latka

Zacznij od poukładania swoich spraw w odżywianiu bo coś czuję, że może gdzieś tam leży problem braku dalszych efektów. Niekiedy monotonia diety może spowodować zahamowanie dalszego postępu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024