Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaką dietę wybrać ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Jojek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jaką dietę wybrać ?

Witam, mam problem ponieważ chcę spalić tłuszcz lecz nie wiem jak się przybrać do diety.

Mam 16 lat

Ważę 80,6kg

Wzrost-178cm

BMI-25,4

 

Głównie chodzi mi o to ile białka, tłuszczu i węgli muszę dostarczać do ciała żeby efekty spalania były widoczne ? 

Na siłownię chodzę minimum 3 razy w tygodniu, robię aeroby i trening obiegowy, najgorsza jest tylko ta dieta.

Z góry dziękuję za pomoc :) 


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką dietę wybrać ?

Witaj

Jeśli Twój cel to palenie fatu to wygrywa tutaj dieta z ujemnym bilansem kalorycznym :) Możesz spróbować nawet redukować na zerowym bilansie kalorycznym(Twoim dziennym zapotrzebowaniu) ale to musisz sam zobaczyć jak to będzie szło. Więc tak teraz dieta, tutaj są podzielone zdania, jeden Ci zaproponuje dietę wysoko-węglowodanową, a ja z kolei chwalę sobie diety z niską podażą węglowodanów.. Także to już Ty musisz stwierdzić co chcesz wybrać. Trening 3x w tygodniu ok ten siłowy, do tego cardio/interwały też by się przydały.


  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Jojek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką dietę wybrać ?

Witaj

Jeśli Twój cel to palenie fatu to wygrywa tutaj dieta z ujemnym bilansem kalorycznym :) Możesz spróbować nawet redukować na zerowym bilansie kalorycznym(Twoim dziennym zapotrzebowaniu) ale to musisz sam zobaczyć jak to będzie szło. Więc tak teraz dieta, tutaj są podzielone zdania, jeden Ci zaproponuje dietę wysoko-węglowodanową, a ja z kolei chwalę sobie diety z niską podażą węglowodanów.. Także to już Ty musisz stwierdzić co chcesz wybrać. Trening 3x w tygodniu ok ten siłowy, do tego cardio/interwały też by się przydały.

A jeśli chodzi o makroskładnik, ile muszę ich dziennie jeść ? chodzi mi o białko i tłuszcze.

Dziś na przykład zjadłem śniadanie które składało się z 3 jajek, 4 kromek chleba pszennego z margaryną, policzyłem ile to ma wszystkich makroskładników to wyszło mi:

Kalorie-495
Białko-27,4
Tłuszcz-17,3
Węglowodany-56
Myślisz że to dobre śniadanie ? czy muszę czegoś odjąć ? 

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką dietę wybrać ?
Hm no ja np preferuje na śniadanie jaja fajna sprawa ale raczej ze śniadania odrzuciłabym węglowodany. Albo po prostu zmniejszyła ich ilość. No i zamieniłabym tą margarynę na masło. No i jak smażysz na olejach roślinnych to lepiej na zwierzęcych. No i tak. Co do diety to by ustalić sobie poziom makro to musisz znać swoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Bez tego ani rusz. Jak juz to obliczyć podstaw
2g białka
Węglowodany;
Jak wysoko węglowodanowa to minimum 3g
Jak nisko węglowodanowa to zaczynasz od 150g na dobę a w rezultacie dochodzisz do 100g/dzień lub mniej
Tłuszcz
Jak wysoko węglowodanowa to 1-1,5g
Jak nisko węglowodanowa powyżej 2g
Uf
  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Jojek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką dietę wybrać ?

Hm no ja np preferuje na śniadanie jaja fajna sprawa ale raczej ze śniadania odrzuciłabym węglowodany. Albo po prostu zmniejszyła ich ilość. No i zamieniłabym tą margarynę na masło. No i jak smażysz na olejach roślinnych to lepiej na zwierzęcych. No i tak. Co do diety to by ustalić sobie poziom makro to musisz znać swoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Bez tego ani rusz. Jak juz to obliczyć podstaw
2g białka
Węglowodany;
Jak wysoko węglowodanowa to minimum 3g
Jak nisko węglowodanowa to zaczynasz od 150g na dobę a w rezultacie dochodzisz do 100g/dzień lub mniej
Tłuszcz
Jak wysoko węglowodanowa to 1-1,5g
Jak nisko węglowodanowa powyżej 2g
Uf

Bardzo dziękuję za pomoc, dla upewnienia się, te wartości podane wyżej to są na 1kg masy ciała, tak ? :) 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką dietę wybrać ?

Bardzo dziękuję za pomoc, dla upewnienia się, te wartości podane wyżej to są na 1kg masy ciała, tak ? :)

 

Tak, wszystkie przeliczniki odnoszą się wartości 1kg masy ciała.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024