Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie robienie nóg.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

poqito7
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nie robienie nóg.

Cześć, mam 17 lat, 164 wzrostu ( XD ) i jestem typowym endo. Biodra i uda to dominujące partie ciała u mnie, i tutaj nasuwa sie moje pytanie, czy jezeli nie chce żeby te nogi były większe, to mam ich nie robić? Jeżdze sporo na rowerze, gram w piłke więc te nogi jakąś tam prace wykonują, ale nurtuje mnie to czy jak będę je robił to będą jeszcze większe?


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie robienie nóg.

Najpierw zobacz jakie powinieneś mieć idealne proporcje:

 

3468hhy.jpg

 

a potem zobacz na poniższym obrazku jak należy je mierzyć:

 

2qweudv.jpg

 

 

Na pierwszym obrazku jest tabela z tzw. idealnymi proporcjami obwodów mięśni, natomiast na drugim jest pokazane w którym miejscu należy mierzyć.

Np. biceps mierzy się po uniesieniu ramienia i napięciu go, klatkę mierzy się na wysokości sutków ale na wydechu i bez napinania, nadgarstek mierzy się w miejscu w którym się on zgina, ale nie wtedy kiedy jest zgięty tylko kiedy jest wyprostowany, łydkę mierzy się w najszerszym miejscu wtedy kiedy noga w kolanie jest wyprostowana.i stoimy na ziemii na dwóch nogach.


  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie robienie nóg.

Proporcje podane wyżej są mega trafne ! 
Osobiście podchodze do tematu n atej zasadzie, że bieg, rower to można sobie robić 
w sensie nie da się podpiąć pod trening SIŁOWY nóg chociaż przy tych czynnościach męczą się...
Jeżeli nawet nie chcesz robić z ciężarami to zawsze klasyczne przysiady, pistolety mile widziane, wskoki na skrzynie ect.. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024