Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki wybrać cel

cel masa rzeźba mięśnie wybór kobieta ratunku

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Shado
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto
  • Płeć:Kobieta

Napisano Ponad rok temu

Jaki wybrać cel

Hej  :bye:

jak w temacie

 

jestem raczej szczupłą osobą, a nie znalazłam żadnych filmików z fabryki z udziałem kobiet stąd mój dylemat. Nie wiem czy powinnam wybrać mase z powiększeniem mięśni, rzeźbę mięśni czy zwiększanie siły. Nie chciałabym wyglądać jak Pudzian, ani być zbyt wysuszona.

 

Jestem na początku tej ścieżki, więc każda pomoc się przyda, z góry dzięki  :love:

Załączone pliki


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać cel

Jeśli jesteś kobietą (a jesteś) to nie ma absolutnie żadnych szans abyś była umięśniona jak Pudzian, ani nawet tak jak przeciętny mężczyzna trenujący na siłowni jeżeli nie będziesz stosowała dopingu farmakologicznego (np. SAA albo PH).

Dzieje się tak z powodu tego, że jeśli nie będziesz stosowała dopingu, to mając od 4 do 20 razy mniej testosteronu niż mężczyzna masz od 4 do 20 razy mniejsze szanse na rozwój muskulatury niż mężczyzna.

Dodałbym jeszcze, że ćwicząc bez dopingu nawet mężczyźni nie zbudują przesadnie umięśnionej sylwetki, no chyba, że ktoś jest genetycznym wyjątkiem, ale to bardzo mały odsetek ludzi.

 

Poproś koleżankę lub kolegę o zrobienie Ci zdjęć na których będzie uwieczniona cała Twoja sylwetka bokiem i cała Twoja sylwetka tyłem.

Zdjęcia powinny być zrobione tak aby były na nich dobrze widoczne zwłaszcza Twoje nogi i pośladki.

 

Większość kobiet, które ćwiczą na siłowni zaczyna ćwiczyć ponieważ chce mieć bardziej krągłe pośladki i wymodelowane mięśnie nóg oraz ogólnie wysportowaną sylwetkę (plecy w kształcie lekkiego v, oraz lekko zarysowane mięśnie).

 

Postaw na ćwiczenia na wolnych obciążeniach - hantle, sztangi.

W mniejszym stopniu wyciągi i w jeszcze mniejszym maszyny.

Myślę, że powinnaś trenować pod kątem masy i nie musisz się obawiać o nadmierne umięśnienie.

Co do zdjęć, to zdjęcia całej sylwetki rób sobie w miesięcznych odstępach.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 2
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wybrać cel

Witam na forum. 
Myślę że przedmówca wyczerpał temat  !
możesz śmiało wybrać cel trening pod masę. 


  • 1
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: cel, masa, rzeźba, mięśnie, wybór, kobieta, ratunku

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024