Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

yedi
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Najbardziej PROFESJONALNA siłownia w Poznaniu

Witam serdecznie wszystkich szanownych użytkowników forum i dziękuję za wykazanie zainteresowania moim tematem.

 

Do meritum.

 

Mam 19 lat od października będę studiował medycynę w Poznaniu i jako, że nie jestem z Poznania nie mam absolutnie żadnego rozeznania w świecie bodybuliding’u w Poznaniu. Nie wiem, jakie miejsca omijać dalekim łukiem, a które są warte uczęszczania.

 

Jestem ektomorfikiem, ważę 65 kg przy wzroście 183 cm, jestem początkującym od zera, mój cel na najbliższe 6 lat (tyle trwają studa ;)) przybrać 30kg — 40 kg masy. Nie chcę tego robić, żeby lepiej wyglądać, chcę być po prostu człowiekiem dbającym o zdrowie, atrakcyjność to dla mnie dalekorzędny produkt uboczny ćwiczeń. Nigdy też nie mam zamiaru stanąć na scenie i brać udziału w konkursach/mistrzostwach kulturystycznych. Moim priorytetem jest dbanie kondycję fizyczną z nastawieniem profesjonalnego kulturysty, ale nie uprawianie profesjonalnej kulturystyki, zawody etc.

 

Zależy mi na tym, żeby w tej siłowni, o którą pytam w tytule pracowali prawdziwi fachowcy, najlepiej ludzie mający wyższe wykształcenie w dziedzinach, które obejmą trening siłowy. Najchętniej certyfikowani trenerzy personalni, ale nie tacy po weekendowym kursie za 400 zł, do tego jeszcze internetowym, którzy może faktycznie mają trochę masy i rzeźby, głównie przez wspaniałą genetykę i będą przekonywać, że trzeba jeść to i to, robić to i to, tylko, dlatego, że u nich to zadziałało, bez brania pod uwagę, że każdy człowiek potrzebuje indywidualnego podejścia. Interesują mnie wyłącznie rzetelnie dobrane osoby, których rady będą profesjonalne. I też nie tacy ludzie, co sobie pomyślą, że: „O młody, głupi, niedoświadczony, sprzedajmy mu wszystkie suple z półek”, albo, co grosza ludzie, których gadka będzie polegała na tym, żeby namawiać do stosowania anabolików, bo bez tego przecież nic nie urośnie… Odrzucam wszystkie suplementy z wyjątkiem witamin i minerałów. Jestem świadomy, w jakim jestem wieku i co i w jakiej ilości mój organizm sam produkuje.

 

Byłoby super gdyby na tej siłowni, albo w tym samym budynku pracował lekarz sportowy. Chętnie zrobiłbym sobie badania lekarskie przed przystąpieniem do ćwiczeń (biomechanika, objętość płuc itp.) Dodatkowo dobrze by było, gdyby był tam również dietetyk, uściślając minimum mgr dietetyki.  

 

Kolejna sprawa to wyposażenie. Zależy mi na tym, żeby była to siłownia nowoczesna. Jako, że jestem początkującą osobą trenowanie z wolnymi ciężarami uważam za zbyt niebezpieczne. Nie mam zamiaru zginąć przy wyciskaniu na ławeczce, kiedy sztanga opadnie mi klatę, także obowiązkową maszyną, jaka musi być obecna to suwnica Smitha. Wiem, efekty są słabsze, ale jak już mówiłem siłownię traktuję, jako odskocznię od nauki i jestem cierpliwy, zdaję sobie sprawę, że nie będę widział wielkich efektów mojej pracy po kilku miesiącach.

 

Na koniec to fajnie by było, gdyby na tę siłownię uczęszczały osoby wyższych lotów niż typowe Mietki (nie obrażając nikogo). Po prostu nie chcę mieć w otoczeniu zwyczajnej patoli, także proszę o sugestie siłowni z tych „lepszych” dzielnic Poznania.

 

Często używałem słowa „profesjonalnie”. Specjalnie nie pisałem „najlepsza”, bo to dla każdego może być wyznacznikiem, co innego. Dla mnie najważniejszy jest profesjonalizm w każdym detalu siłowni i tylko takie siłownie mnie interesują. Nic innego.

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: siłownia, poznań, profesjonalna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024