Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odżywka białkowa na noc i po przebudzeniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

stopczyk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Odżywka białkowa na noc i po przebudzeniu

witam,

Jestem tu świezy na forum więc z góry przepraszam jesli nie w tym miejscu temat. Mam pytanie - czy jest odzywka białkowa, która można stosowac i rano po przebudzeniu i przed snem?

 

Jesli możecie podajcie jakies odżywki białkowe dobre w smaku, kiedyś miałem firmy qnt - super smak, rozpuszczalność itd coś na podobę?

 

pozdrawiam,


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka białkowa na noc i po przebudzeniu

Po przebudzeniu możesz stosować tak naprawdę każdy rodzaj odżywki białkowej.  Najlepiej wykorzystać jako dodatek do omletów, owsianek czy szejków . Tutaj zastosowałbym zwykły koncentrat albo matriks proteinowy :). Na noc natomiast proponuje kazeinę, ze względu na długi czas wchłaniania co pozwoli utrzymać długotrwałe uczucie sytości. 

 

Niemniej jednak odżywka białkowa powinna być jedynie niewielkim wsparciem dla diety. Suplementy proteinowy należy stosować jako wygodny sposób na uzupełnienie brakującej liczby makrosów, a nie jedno z ich głównych źródeł.

 

Od razu polecam zakupić jakieś droższe białko aby uniknąć rozczarowania smakiem, a także działaniem mogącym powodować problemy skórne lub żołądkowe ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Emilio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Pomógł: 10
22
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka białkowa na noc i po przebudzeniu
Pamietaj aby odzywke bialkowa traktowac jako dodatek do diety a nie jej zamiennik.
Nie opieraj posilkow tylko na niej bo nie jest wskazane, aby przekraczala ona 20% twojego dziennego zapotrzebowania na ten makroskladnik.
Jesli pytasz o smaczne i dobre bialka, polecam firme Scitec Nutrition
Naprawde mega smaki i super rozpuszczalnosc.
  • 0

daniel66
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rutki
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sport

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka białkowa na noc i po przebudzeniu

Ja polecam Białka KFD mają różne smaki, przeróżne co kto lubi. Rozpuszczalność bardzo dobra.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka białkowa na noc i po przebudzeniu

Osobiście jeszcze nie kosztowałem, ale też słyszałem dobre opinie na ich temat. No i paleta smaków, jest naprawdę imponująca.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


BeBig
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 7
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka białkowa na noc i po przebudzeniu

Kazeina na noc, z rana Wpc albo jakiś koncentrat. Po treningu izolat. Cała tajemnica;) co do komentarzy wcześniej  to ze Scitec'a korzystam z 100% Casein Complex, mniej wody daję, wychodzi gęsta konsystencja i mam budyń na kolację ;) a tak a propo to z rana nie ma sensu brać białka, najlepiej strzelić sobie jajeczniczkę :) smaczniej, lepiej i zdrowiej;)

 

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...-2350g-2,p.html


  • 0

fmx650
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 2
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka białkowa na noc i po przebudzeniu

Nie znam sie na odzywkach, ale tak na logike to czy nie mozna po prostu kupic jednego bialka - izolatu I stosowac o kazdej porze dnia z tym ze np na noc dowalic tluszczy I bedzie sie dluzej wchlaniac itd itp  zamiast kupowac kilka rodzajow bialka na kazda pore dnia ? 

 

Poprawcie mnie jesli zle mysle.


Użytkownik fmx650 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka białkowa na noc i po przebudzeniu

Kazeina jest stricte na noc i do tłumienia nadmiernego apetytu. To taki prawdziwy zamiennik posiłku bo długotrwałe trawienie skutkuje długim wypełnieniem żołądka.

 

Izolaty są najlepsze podczas redukcji bo posiadając szybkie wchłanianie i małą zawartość węglowodanów, a czasami nawet ich brak, nie będą nadawać się do spożycia na kolację. Szejk z izolatu nie będzie tak sycący jak z wspomnianej kazeiny. Z koeli koncentraty można stosować podczas budowania masy bo mają dodatki slodzące i tłuszczowe, co dodatkowo podbija bilans. Nie ukrywajmy jednak, że do stricte dobrego budowania najlepiej wykorzystać bulk.

 

Sam natomiast najczęściej wybieram matriksy białkowe. Uniwersalne zastosowanie ze względu na kilka frakcji bialkowych ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024