Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak trenować nogi, aby się nie rozrosły?


5 odpowiedzi w tym temacie

tza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak trenować nogi, aby się nie rozrosły?

Witam serdecznie,

 

Zdaję sobie sprawę z tego jak bardzo ważny jest trening nóg, zwłaszcza przy budowaniu masy mięśniowej. Zauważam jednak u siebie dość dużą dysproporcję – nogi mam znacznie większe i bardziej umięśnione niż pozostałe partie. Po półrocznej przygodzie z treningiem na siłowni i z masą własnego ciała wyrosłem praktycznie ze wszystkich spodni J. Do treningu nóg przykładałem się tak samo, jak do treningu pozostałych partii (Trening nóg to były głównie przysiady ze sztangą). Moim celem na najbliższe miesiące to trening typowo kalisteniczny oraz to, aby nie budować już większej masy mięśniowej w przypadku nóg. Zależy mi wręcz na tym, aby nieco zrzucić z tych nóg i urosnąć bardziej w górnych partiach. Tylko pytanie jak tego dokonać? Jaki robić trening nóg? Może w ogóle z niego zrezygnować (chyba nie?)? Nie chodzi tu już nawet o to, że ciężej mi wykonywać niektóre figury w SW, ale o samą estetykę i wygląd. Większość osób, które oglądam na YT lub spotykam na placach do SW, mają zdecydowanie lepiej zbudowane górne partie niż nogi, które są wręcz jak patyki. Jak oni to robią?

 

Dzięki z góry za wszelkie rady.


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenować nogi, aby się nie rozrosły?

Nie nie no jak będziesz z nóg rezygnował :D 
Odstaw sztangę na rzecz pistoletów, wskoków, przysiadów bez sztangi uderzając w liczbe 200 - 300 na treningu. 
Żurawie. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenować nogi, aby się nie rozrosły?

I myślisz, że wtedy nogi nie będą przesadnie rosnąć, ale jednocześnie będzie odpowiednia hipertrofia, aby ogólnie się rozrastać, mniej więcej proporcjonalnie?


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenować nogi, aby się nie rozrosły?

Napisałeś tu masło maślane !

Chodzi Ci o to czy przy takim treningu będzie odpowiedni wyrzut testosteronu który da stymulacje dla reszty ciała ? - Tak :)


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenować nogi, aby się nie rozrosły?

Ok. Mam jeszcze pytanie, bo sporo jeżdże rowerem (4-5 razy w tygodniu po ok. 10 km – dojeżdżam na plac z drążkami). Taki dojazd traktuję bardziej jako rozgrzewkę, ale to też w sumie praca samych nóg. Czy to powinno mieć jakiś wpływ na trening nóg?


  • 0

fmx650
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 2
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak trenować nogi, aby się nie rozrosły?

Jezdze rowerem 365 dni w Roku, dziennie minimum 15km, ale bywa I duzo duzo wiecej, czasami jak sie pokreci wiecej to przy przysiadach jest odczuwalny brak mocy, ale takie dojazdy jak piszesz to delikatna rozgrzewka dla szkit.  Od takiej jazdy sie nie rozrosna


  • 0



Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024