Skocz do zawartości


Zdjęcie

Białko czy gainer.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

I3eMe0
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Białko czy gainer.
Witam. Mam 16 lat 180cm wzrostu i niestety tylko 65kg.Ostatnio ciągle mierze kalorie i wynika z tego ze codziennie za mało białka dostarczam, z weglami to różnie.Ostatnio kupiłem białko uns econo 900g i nie za bardzo wiem jak go stosować. Budowa ciała niestety ektomorfik. Chciałbym nabrać masy mięśniowej i no przytyć. Nie mam diety i zastanawiam się czy odrzucić słodycze bo nie wiem jak działają. Ostatnio rowniez przerwalem treningi z powodu bólu lędźwi i za 3 tygodnie zaczynam trening na drążku + pompki. Zdaje sobie sprawę, że bez diety dużo nie zwojuje ale zawsze coś.
Jak stosować, białko czy gainer (gainer wyjdzie za drogo chyba), czy trening na drążku przynosi efekty? Proszę o pomoc.
  • 0

Tydek2000
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 7
15
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Marzec 2k17
  • Wzrost [cm]:185
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko czy gainer.

Słodczye trzeba wyrzucić , nie ma sensu kupować białka lub gainera bez diety , są to tylko uzupełniacze diety 


  • 0

Emilio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Pomógł: 10
22
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko czy gainer.
Slodycze zdecydowanie odrzuc, co do roznicy koedzy gainerem a bialkiem- wybierz gainera jest tanszy i bardziej kaloryczny dzieki czemu pomoze ci w szybszym przyroscie masy
Pamietaj jednak ze podstwa jest dieta jesli bedzie ona na plus, twoja waga bedzie skakac do gory .
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko czy gainer.

UNS ECONO!!!! Największa szmira na obecnym rynku. Nie boję się tego powiedzieć, testowałem na samym sobie i nigdy więcej.

 

Ja poleciłbym zainwestować w bulk, gainer który ma w sobie o wiele więcej białka niż typowe odżywki węglowodanowe. Fakt faktem koszt niewiele większy od białka, ale na pewno lepszy jakościowo niż typowe gainery i masz większe bezpieczeństwo co do tego by nie zalać sylwetki :).

 

Niemniej jednak polecam skupić się na jedzeniu. Jak będziesz pilnował bilansu, który odpowiednio rozplanujesz, to nie będziesz musiał stosować żadnych supli podbijających kalorykę :) Polecam zajrzeć tutaj: Kompendium Wiedzy o Diecie


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


BeBig
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 7
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko czy gainer.

Słodycze na pewno wypadają, czysta miska to podstawa. Oblicz swoje zapotrzebowanie kcal i dodaj do niego powiedzmy 300 kcal i tyle dziennie jedz. Jeśli masa nie ruszy, zwiększ o np, 100 -200 kcal. Jak mimo to nie ruszy, to będziemy szukać dalej;) Białko dobrze by było dostarczać głownie z diety, niestety nie zawsze się udaje. Więc najlepszym rozwiązaniem by był izolat po treningu, nie mniej jednak zwykłe wpc w ramach uzupełnienia białka wystarczy. Gainer wyjdzie taniej jak białko (mam na myśli gainera typowo węglowodanowo-białkowego), ponieważ jest tam po prostu mało cennego białka a dużo węgli. Najlepszym rozwiązaniem byłby bulk (odżywka gdzie ilość białka = ilości węgli, czyli typowo np. Jumbo Hardcore), ale to już trochę droższe suple, nie mniej jednak, te 500 kcal porcja dostarcza... Zależy od Ciebie, od zasobności portfela, celu i zaangażowania:) ale pierwsze to, co spróbuj podbić kcal na misce.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024