Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta i rzeźba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Matyssss
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta i rzeźba

Witam, nazywam sie Mateusz moją przygodę z odchudzaniem zacząłem 2 lata temu .Schudłem w tym czasie 25 kilogramów . Ważyłem 135 kg , nie stosowałem żadnej diety ograniczyłem jedzenie i zacząłem biegać . Przy wzroście 180 cm ważę 110kg .Jestem dość dobrze zbudowany ale jednak chce żeby te mięśnie były bardziej widoczne .Korzystając z wiedzy z internetu postanowiłem ułożyć sobie dietę na własną rękę. Chce schudnąć 7-10 kg i wyrzeźbić sylwetkę . Mam 25 lat

Dzienne zapotrzebowanie wyszło około 3400 kcal . Odjąłem od tego 600 kcal i ułożyłem diete na 2800 kcal .

- 2 gramy białka na kg masy ciała  to daje 220g białka i 800kcal

-1g tłuszczu na kg masy ciała to daje 110 g tłuszczu i 990kcal

- reszta węgle to daje 252 g i 1010kcal

Ilość kalorii podzieliłem na  posiłki :

-śniadanie 600 kcal

- 2 śniadanie 500 kcal

-obiad 800kcal

-podwieczorek 500 kcal

-kolacja 400 kcal

śniadanie i obiad z przewagą węglowodanów .

Ćwicze 3 -4 razy w tygodniu . trening w domu za pomocą hantli wyglada tak :

 5 obwodów . Każdy obwód składa sie z 2 ćwiczeń które wykonuje po 15 podniesień

- biceps z tricepsem

- pompki z plecami

-obręcz barkową z przysiadami

-barki z łydkami

-przedramiona z kapturami

Chciałbym żęby ktoś pomógł mi rozwiać wątpliwości co to mojego rzeźbienia nie chce zmarnować zdrowia dla wyglądu wiec zależy mi na opinii ludzi którzy sie na tym znają .

z góry dzięk


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta i rzeźba

Cześć Mateusz,

 

Na wstępie gratuluję zrzucenia 25 kg! To naprawdę świetny wyniki i cieszę się, że postanowiłeś coś zmienić.

 

Przy obecnej wadze najważniejsza będzie dieta. Przede wszystkim drastycznie obciąłeś kalorie! Deficyt 600 na start to zdecydowanie za dużo. Zacznij od 3200, zobaczysz że organizm odczuje brakującą energię dlatego warto powoli przystosowywać się. Pamiętaj, że w trakcie redukcji organizm ulega przemęczeniu przez co stopniowo musimy zwiększać zakres jego tolerancji. Jeżeli masz możliwość to spróbuj 6 posiłkowego menu, im częściej będziesz jadł tym szybciej rozbujasz metabolizm do pracy. Co do samych artykułów spożywczych, polecam sprawdzić ten temat: Kompendium Wiedzy o Diecie

 

Ważne byś wspomógł swoje zdrowe odżywianie w różny sposób. Włącz do kuchni dużą ilość przypraw, zacznij pić z rana szklankę naparu z pokrzywy, pij dużo wody w ciągu dnia i od czasu do czasu zielone herbaty. Wrzuć też do diety sypki błonnik, z pewnością fajnie poprawi przyswajalność wartości odżywczych z pożywienia i wyreguluje pracę przewodu pokarmowego.

 

Co do samego treningu...polecam zacząć od wdrożenia przez FBW. Uwierz, trzy miesiące tego planu z dietą na deficycie i zobaczysz pierwsze efekty. Potem możesz sobie zrobić split lub PPL.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024