Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łupiez pstry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

timm
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Łupiez pstry

Witam Na forum jestem juz obecny od bardzo długiego czasu chociaz raczej jako czytacz a nie aktywny uczesnik. Teraz jednak zarejestrowałem się poniewaz mam problem z pewną dolegliwością , ktora jest bardzo kłopotliwa. Mianowicie z łupieżem pstrym. Nabawiłem się go chyba w siłowni ( podejrzewam). i za nic nie moge go wyleczyć. Bujam się z tym od kilku miesięcy już i zaczynają mi się robić białe plamy. 

czy są jakieś preparaty? 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Łupiez pstry

timm możesz popytać w aptece czy są jakieś płukanki bądź silne odżywki przeciwłupieżowe. Ja jednak udałbym się do dermatologa, skoro problem trwa już kilka miesięcy to chyba lepiej skonsultować się ze specjalistą.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Łupiez pstry
Najlepiej udaj się do lekarza najlepiej dermatologa ponieważ upierz to choroba skóry podejrzewam ze w tym wypadku bez preperatow
Zawierających odpowiedni antybiotyk się nie obejdzie
  • 0

kerson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łupiez pstry

seria kosmetyków pityver ( specjalnie dostosowane do leczenia łupieżu pstrego) odpowiednia higiena pościeli. trzeba się przemęczyć te 2 miesiące i co 2-3 dni zmieniać bo grzyby potrafią przżywac na pościeli i potem cię ponownie zarażaja. nie zaszkodzi sobie równeiż kupić wspomagająco clotrimazol. wiesz ze na pewno jest to lupiez pstry? pytales sie o to lekarza czy po prostu obejrzales sobie obrazki w google?


  • 0

timm
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łupiez pstry

bylem u lekarza rodzinnego, do dermatologa w moim mieście nie idzie ię na fundusz dostać bo orientowałem się i kolejki są długie. jak nic nie pomoze to pewnie dopytam się jeszcze prywatnie. clotrimazol mam bo rodzinny mi doradzil ale to nie dziala chociaz kupuje tubke praktycznie raz na 3 dni. miales moze llupiez pstry ? w ile sie to da wyleczyc?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Łupiez pstry

Jak dla mnie nie ma co zwlekać z wizytą u specjalisty, sam widzisz że prędzej czy później będziesz musiał skorzystać z jego porady/pomocy. Lepiej nie odpuszczać i nie przekładać tylko zdusić problem w zarodku.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


kerson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łupiez pstry

jeśli zastosujesz sie do tego co tutaj napisałem to w miesiąc najdłużej. ja jeszcz ebrałem kosmetyki do konca. ogólnie dziadostwo jest zarażliwe tak wi ec jesli mieszkasz z kimś to jednak dobrze byłoby jakbyś wyleczył się wczesniej tak aby innych nie zarażać.


  • 0

eqec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łupiez pstry

Dostępne są w aptece czy tylko przez net?


  • 0

kerson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łupiez pstry

Tak. Jak nie bedzie w aptece to na pewno przez internet. A i nie kupuj tylko szamponu. BO łupież pstry jest nie tylko na włosach czy na obrzeżu włosów ale również na ciele. tak wiec powinieneś używac emulsji na ciało i jeszcze wcierki. trochę zabawy przyznam się ze przy tym jest ale wczesniej troche innych rzeczy przetestowalem i nic tak nie dzialalo. a i  jesli chodzi o biale plamy to mi zostaly. potrafi to zostawiac trwale przebarwienia ale zauwazylem ze z czasem bledna


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Łupiez pstry

Może wypróbuj też płukanki z łopianu, pokrzywy lub rumianku. Często są polecane do zewnętrznego stosowania jako preparaty poprawiające stan włosów oraz sąsiadujących okolic.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Liddika
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łupiez pstry

Wielu osobom pomaga jeszcze Nizoral. Mi też niby pomagał, ale po kilku miesiącach łupież wrócił, więc nie wiem czy to jest taki skuteczny preparat. Po Pityverze własnie nie miałam takich nawrotów, ale idź do innego lekarza, może coś Ci jeszcze doradzi


  • 0

Unteene
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łupiez pstry

Mi Nizoral pomagał tylko lna jakiś czas, a później skóra się przyzwyczajała. Też bardzo lubię te dermokosmetyki Pityver, bo można kupić cały zestaw a nie sam szampon,co w leczeniu łupieżu pstrego jest wskazane, żeby smarować też plecy i ramiona


  • 0

Mosik
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL :D
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sporty siłowe
    historia

Napisano Ponad rok temu

Re: Łupiez pstry

Ja sie zarazilem na sunie takze uwazajcie... Nizoral jest na zwykly łupież a nie na pstry bo pstry na głowie nie wystepuje raczej. Ja chce sobie teraz zamowic taki płyn czy jak to nazwać do smarowania ramion z tej stronki [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale nie wiem czy zadziała jak cos to dam znac.. bo nie wiem jak szamponem mam plecy umyc


  • 0

Don't stop me now!


Roel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łupiez pstry

Mosik, ja też kupowałam ten szampon z tej strony dla mojego taty. Polecam, bo wysyłka jest bardzo szybka (2-3 dni).

:)


  • 0

Beauty Tower
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łupiez pstry

Mała rada

 

Kosmetyki na łupiez pstry powinno się stosować na całe ciało. Nie tylko na okolice, którą dotknął łupiez pstry. Łupięż pstry to nie tylko domena głowyi karku ale może w zasadzie wystapić na całym ciele.

 

Tak wiec dla dobrego działania dobrze jest kupić sobie nie tylko szampon ale również i żel do ciała. 


  • 0

Cwiczenia


pityver
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łupiez pstry

Zwalczenie łupieżu pstrego to nie lada wyzwanie. Zawsze warto pamiętać, by pozbyć się tej dolegliwości należy pamiętać również o odpowiednim utrzymywaniu higieny, częstej zmianie pościeli, noszeniu przewiewnej odzieży - te proste czynności na pewno wspomogą waszą kurację. Odpowiednim wspomagaczem są także nasze kosmetyki - Pityver. Kosmetyki z naturalnymi składnikami pomagają zwalczać przyczyny łupieżu pstrego a nie tylko jego widoczne rezultaty. W skład zestawu wchodzi szampon z selenem, emulsja z pirytionianem cynku oraz płyn, który w swoim składzie posiada takie składniki jak cynk. miedź, sól Epsom, ekstrakt z pestek grejpfruta oraz ekstrakt z chmielu. Kosmetyki walczą z tą przykrą dolegliwością, jednocześnie pobudzając komórki do regeneracji i wpływają korzystnie na odnowę naskórka. W celu skutecznego działania rekomendujemy stosowanie całego zestawu.


  • 0

konikpolny
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łupiez pstry

Na nieowłosioną skórę głowy spróbuj Dermaveel. Krem bez sterydów przeznaczony do skór łuszczycowych, atopowych etc. 


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024