Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dietą redukcyjną

Dieta Redukcja Otyłość

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

DraksFCB
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Problem z dietą redukcyjną

Witam!

 

 

Waga:108 kg

Wzrost:180 cm

Wiek: 17 lat

 

Chciałbym wyrzeźbić swoje ciało, stosowałem wiele diet na redukcje w których zazwyczaj dominowało białko a było bardzo mało węglowodanów i tłuszczy, po jednej z diet schudłem do 95 kg ale szybko przytyłem po odstawieniu jej do 103 kg, a teraz mam wagę najwyższą odkąd zacząłem proces odchudzania (ważyłem 120 kg).

 

Na siłownię chodzę regularnie 3 razy w tygodniu, plan mam dobry robię cardio itd, ale właśnie problem jest z dietą. W tym miejscu pytanie, czy mógłby ktoś mi chociaż dać jakąś przykładową dietę, którą mógłbym stosować przez jakieś 2 miesiące i zobaczyć co z tego będzie ? 



Z góry dziękuję !

 


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z dietą redukcyjną
Witaj
Z dieta poczytaj u nas na forum posty podwieszone, masz tam wszystkie potrzebne informacje :-) jednak z własnej inicjatywy nie polecam ograniczać Tłuszczy.. Bo to bardzo źle dla organizmu. Poczytaj o paleo, low carb
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z dietą redukcyjną
Witam! A jaka mialas kaloryke? Najczestszy blad poczatkujacych dziewczyn to wlasnie za nisko postawione kcal na redukcji a wystarczy odjac ok 200 kcal I bez mozna chudnac bez meczarni, w dodatku mozna pozwolic sobie czasem na jakis maly cheacik tylko zaplanowany ile itp :) Nie twierdze ze tak jest z toba ale, powiem na zapas moze ktos inny skorzysta :)
Niektore dziewczyny jadza, nie patrza co jedza, ile jedza, a jedza powiedzmy 3500 kcal po czym przychodzi dzien gdzie mowia "trzeba cos z tym zrobic" no I wklepia w google... tam wyskocza przykladowe diety... teraz popularna dieta 1000 kcal gorszej bzdury nie widzialem! I jak tu dziewczyna z 3500 do 1000 od razu? Po pierwsze u dziewczyn gospodarka hormonalna jest, wrazliwa itp a po drugie samopoczucie, metabolizm itp... rozpisz sobie diete za pomoca tematow podpietych :) nie musi byc paleo... po prostu zeby miala I bialka i tluszcze I wegle.. weglowodany tez pelnia wiele waznych funkcji! Ostatnio AkopiSylwia nagrali ciekawe filmiki ze szkolento w obronie weglowodanow mozna sobie zobaczyc :) koniec gadania... podsumowujac nie popadaj w panike tylko na spokojnie uloz diete, dodaj cardio, zrob plan wklej na strone ocenimy I bedziesz dzialac :)
  • 0

DraksFCB
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z dietą redukcyjną

Witam! A jaka mialas kaloryke? Najczestszy blad poczatkujacych dziewczyn to wlasnie za nisko postawione kcal na redukcji a wystarczy odjac ok 200 kcal I bez mozna chudnac bez meczarni, w dodatku mozna pozwolic sobie czasem na jakis maly cheacik tylko zaplanowany ile itp :) Nie twierdze ze tak jest z toba ale, powiem na zapas moze ktos inny skorzysta :)
Niektore dziewczyny jadza, nie patrza co jedza, ile jedza, a jedza powiedzmy 3500 kcal po czym przychodzi dzien gdzie mowia "trzeba cos z tym zrobic" no I wklepia w google... tam wyskocza przykladowe diety... teraz popularna dieta 1000 kcal gorszej bzdury nie widzialem! I jak tu dziewczyna z 3500 do 1000 od razu? Po pierwsze u dziewczyn gospodarka hormonalna jest, wrazliwa itp a po drugie samopoczucie, metabolizm itp... rozpisz sobie diete za pomoca tematow podpietych :) nie musi byc paleo... po prostu zeby miala I bialka i tluszcze I wegle.. weglowodany tez pelnia wiele waznych funkcji! Ostatnio AkopiSylwia nagrali ciekawe filmiki ze szkolento w obronie weglowodanow mozna sobie zobaczyc :) koniec gadania... podsumowujac nie popadaj w panike tylko na spokojnie uloz diete, dodaj cardio, zrob plan wklej na strone ocenimy I bedziesz dzialac :)

 

Nada się gotowy plan dietetyczny, ten z 90 kg ? http://forum-kultury...redukcja-90-kg/

 

Za rybami nie przepadam, więc zamieniłbym je na serek wiejski albo indyka


Użytkownik DraksFCB edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z dietą redukcyjną
Hmmm plan jest dobry, ale ja radzilbym ci obliczyc na kalkolatorze zapotrzebowania pod twoja wage, aktywnosc I wtedy odjac ok 200-300 na poczatek :) w tamtej diecie jezt tez duzo supli, moim zdaniem mozesz dac bcaa, a takto witaminy I mineraly PODSTAWA tym bardziej ze juz tyle czasu redukcje robisz... I mozesz dorzucic jakies omega 3 skoro ryb nie jadasz
  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z dietą redukcyjną
Co tydzien-dwa mozesz robic odstepstwo od diety, ale pod jednym warunkiem! Gdy jestes w stanie wrocic do, rzeczywistosci... np mozesz zrobic sobie tak ze jesz wszystko cona w diecie ale wiecej przez caly dzien... badz tez wkrecic np 1 posilek z jakims nieczystym jedzeniem... ale przy twojej wadze raczej bym tego nie polecal...
  • 0

DraksFCB
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z dietą redukcyjną

Co tydzien-dwa mozesz robic odstepstwo od diety, ale pod jednym warunkiem! Gdy jestes w stanie wrocic do, rzeczywistosci... np mozesz zrobic sobie tak ze jesz wszystko cona w diecie ale wiecej przez caly dzien... badz tez wkrecic np 1 posilek z jakims nieczystym jedzeniem... ale przy twojej wadze raczej bym tego nie polecal...

 

Hmm, na początku myślę tak sobie, że zmienię nawyki żywieniowe (np będę jadł więcej posiłków mniejszych w 3-4 godzinnych odstępach czasu), a potem wejdę w dietę, bo kiedyś wejście takie "z buta" w dietę miało efekty ale potem był efekt jojo


  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z dietą redukcyjną
Jesli czujesz taka potrzebe to jaknie najbardziej! Przed sam taki zabieg organizm powinien zareagowac spadkiem kg, jesli poczujesz juz moc stopniowo obnizaj kcal... nie musisz odejmowac duzo 200-300 kcal wystarczy na poczatek :)
  • 0

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z dietą redukcyjną
Efekt jojo czesto maja osoby starsze gdzie w pewnym momencie, zaczynaja sie odchudzac schudna a pozniej poprzez brak, wiedzy znowu wracaja do starego trybu bycia i, tak w kolko
  • 0

Ivo
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z dietą redukcyjną

Uważam, że pomaga dieta redukcyjna. A kiedy osiągnie się wymarzony efekt to pomoże ograniczenie posiłków i nie wracanie do starych nawyków. Ważne, by znać zasady dostyczące diety redukcyjnej. Ja dużo się dowiedziałem z[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . I mi wystarczyło. Każdy jest inny, ale najważniejsze jest silna motywacja.  


  • 0

Roel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z dietą redukcyjną

Hej, nie ograniczaj tłuszczy !!! To częsty błąd początkujących - posiłki białkowo - tłuszczowe są bardziej sycące, nie wywołujące wyrzutu insuliny, przez co dłużej nie odczuwamy głodu. 


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024