Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dodatkowe interwały poza dniami treningowymi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

mrc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dodatkowe interwały poza dniami treningowymi

Witajcie,

mam pytanie, obecnie startuje z cyklem na Stormie i generalnie chce też popracować nad brzuchem, jednak jest na nim jeszcze trochę tkanki tłuszczowej a chcę ją spalić.

 

Po treningu siłowym ( 3x w tyg ) wykonuje 25 min interwałów na orbitreku.

Czy warto dołożyć dodatkowo w tygodniu wtorek i środa same interwały ( 25 min )? A sobota i niedziela regeneracja?

 

Trening mam push and pull 3x w tygodniu ( pon, śr, pt )

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

 


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatkowe interwały poza dniami treningowymi
Możesz dać 1 dzień typowo interwalowy np jesli tenujesz PN Środa Piątek to interwaly zrobiłbym w sobotę..
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatkowe interwały poza dniami treningowymi

Generalnie najlepszy czas na robienie interwałów jest w dni wolne od siłowni, a robienie po siłowni, to niezbyt dobra opcja.

 

Jeśli robisz 3x w tygodniu trening siłowy, to interwały rób nie częściej niż 2x w tygodniu - najlepiej interwały rób w dni bez treningu siłowego.

 

Dlaczego ? Po pierwsze dlatego, że zarówno trening siłowy jak i trening interwałowy stanowią spore obciążenie dla serca oraz dla układu nerwowego, a po drugie ja osobiście po przerzuceniu kilkunastu ton ciężarów w czasie jednego treningu siłowego nie miał bym już sił na zrobienie SOLIDNEGO treningu interwałowego, co najwyżej na jakieś aeroby o średniej intensywności.

 

Pamiętaj też o jednej bardzo ważnej rzeczy - więcej (treningu w tygodniu) wcale nie znaczy lepiej.

Jeśli ktoś ma zbyt często aktywność fizyczną, to organizm przestawia się na tryb oszczędzania energii, metabolizm zwalnia i organizm zaczyna spalać mniej tłuszczu.

Przy trzech treningach siłowych w tygodniu optymalnie jest dać od 2 do 3 sesji interwałów w dni wolne od treningu siłowego, a jeden lub dwa dni należy pozostawić na całkowity odpoczynek (dozwolone jedynie niezbyt długie i niezbyt forsowne spacery).


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

mrc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatkowe interwały poza dniami treningowymi

Dzięki za odpowiedzi. Zdecydowałem, że po treningach siłowych nie będę wykonywał interwałów z uwagi na dodatkowe obciążenie organizmu. Takie treningi będę robił 2x w tygodniu we wtorek i czwartek. Mam nadzieję że tyle razy w tygodniu wystarczy by podkręcić metabolizm i spalić tkankę tłuszczową.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024