Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chore serce, a rozwój fizyczny.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Hejzo
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Chemia,sztuki walki :D

Napisano Ponad rok temu

Chore serce, a rozwój fizyczny.

Witam, Gdy byłem mały stwierdzono u mnie "niedomykalność zastawki trójdzielnej", jednak nikt w mojej rodzinie za bardzo się tym nie przeją i w sumie to robiłem co chciałem/musiałem. Pomagałem ojcu pracując fizycznie , w gimnazjum przez 2 lata trenowałem muay thai , jednak  2 lata temu pojechałem z Mamą na wizytę kontrolną i pani kardiolog oznajmiła nam że moja wada się powiększyła, cytując "prawa komora powiększyła się do 6 mm (jeżeli dobrze pamiętam) ,a do tego zaczyna być uszkadzana zastawka mitralna. Kategorycznie zabroniła jakiegokolwiek wysiłku  :/ , mówiąc że zostały mi tylko powolne spacery, spokojna jazda na rowerze i lekkie pływanie . Lecz po skończeniu 18 musiałem zapisać się do kardiologa dla dorosłych ten oznajmił że musi wykonać ponownie wszystkie testy, a po ich wykonaniu spojrzał na mnie i powiedział że jak na razie mam żyć pełnią życia , robić co mi się podoba bo nie jest jeszcze źle, a inni ludzie  w gorszym stanie się nie przejmują . 

Więc na wakacjach postanowiłem pójść do pracy na 3 mies, przebudowa marketu, okazała się cięższa niż mi się wydawało lecz tylko przez pierwszy tydzień później jakoś się przyzwyczaiłem i nawet byłem zadowolony z tego jak moje ciało się rozwinęło i czułem się o wiele sprawniejszy, choć parę razy wydawało się mi że jest ze mną bardzo źle. Teraz kontynuuję naukę i chciałbym dalej rozwijać swoje ciało aby nie zmieniło się  w jedną wielką kluchę, lecz boję się ciężkich planów treningowych ponieważ nie wiem jak to wpłynie na moje serce. Nawet mój znajomy który od dobrych 7-8 lat trenuje, boi się ustawić mi plan treningowy ponieważ nie wie jakie mogą być tego skutki, a nie chce on brać na siebie odpowiedzialności .

 

Tak więc do meritum, czy mając taką wadę serca, można coś robić ze swoim ciałem i co nie będzie trwało pół roku aby zobaczyć efekty?   :) 

 
 
Ps. Jestem nowy, więc jeśli napisałem post w złym miejscu proszę o przeniesienie go lub usunięcie ;) .

Użytkownik Hejzo edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Chore serce, a rozwój fizyczny.
Możesz o ile lekarz Ci nie zabroni treningów siłowych przed podjęciem jakichkolwiek treningów powinieneś poradzic się odpowiedniego lekarza
  • 1

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chore serce, a rozwój fizyczny.

Wszelkie wątpliwości dotyczące tego jaki sport możesz uprawiać i czy w ogóle możesz uprawiać sport KONIECZNIE konsultuj z dobrym kardiologiem oraz z lekarzem medycyny sportowej.

 

Jeśli oni Ci pozwolą, to jak najbardziej możesz coś trenować jednak pamiętaj, że wygląd sylwetki w największym stopniu zależy od sposobu odżywiania.


  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Hejzo
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Chemia,sztuki walki :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Chore serce, a rozwój fizyczny.

Hmm a do kardiologa mam się udać już z gotowym planem ćwiczeniowym czy najpierw do lekarza a dopiero później myślenie o planie ?

 

Na samej diecie da się zbić z 10 Kg tłuszczu bez efektu jojo XD ? 


  • 0

58podejscie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 46
82
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika
    Siłownia
    Kolarstwo
    Biomechanika inżynierska
  • Staż [miesiące]:8 lat

Napisano Ponad rok temu

Re: Chore serce, a rozwój fizyczny.

Tak da się. Na samej diecie da się zejść bardzo nisko z bf.

Jeśli chcesz ćwiczyć odnów badania i skonsultuj z kardiologiem .


  • 1

 " Jesteś na tyle dobry , na ile  dobry jest Twój najsłabszy punkt ."

" Bycie mistrzem nie polega na dokopaniu przeciwnikowi w walce, lecz zachowaniu zaraz po niej! "


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Chore serce, a rozwój fizyczny.

Cóż wady serca nie są aż tak poważną dyskwalifikacją do wysiłku fizycznego. Niejednokrotnie to właśnie ruch stanowi główny element profilaktyki ich zapobiegania :) Przede wszystkim:

 

1) Powtórz badania

2) Skonsultuj wyniki z kardiologiem

3) Udaj się do MEDYCZNEGO trenera personalnego lub fizjoterapeuty specjalizującego się w problemach kardiologicznych i zdobądź odpowiedni plan

4) Możesz go skonsultować z lekarzem prowadzącym

5) NIE PRZESADZAJ!


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024