Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mięśnie na jednej partii pleców nie rosną


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

mrkawa21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Mięśnie na jednej partii pleców nie rosną
Witam jestem poczatkujaca osoba która chodzi na siłownię chodzę od sierpnia 2016 na siłownię chodzę regularnie i jedyne odżywki jakie biorke to białko. Po 2 miesiącach chodzenia przy przeglądaniu się w lustrze zauważyłem że mięsień najszerszy pleców po prawej stronie bardzo ładnie urósł niestety po lewej stronie nic nie urosło i jest straszna dysproporcja. Czy da się to jakoś naprawić cwiczeniami? Dodam że siłownia jest domowa mam hantelki Atlas ławeczkę czyli podstawy bardzo proszę o pomoc
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie na jednej partii pleców nie rosną

Dysproporcja może mieć kilka podstaw. Przykładowo, niewłaściwa technika treningowa poskutkowała rozwinięciem jedynie jednej strony. Niemniej wydaje mi się, że gdyby to ona była głównym powodem to żadna ze stron nie zostałaby rozbudowana ;). Problemem może być dysbalans mięśniowy, czyli ograniczenie przenoszenia pobudzenia na jedną ze stron ciała. Przyczyną takowego stanu rzeczy może być jakaś wada postawy (nie tylko w obrębie kręgosłupa!) bądź dysfunkcje strukturalne/mechaniczne, powodujące niemożność dokładnego rozwoju jednej ze stron ciała. 

 

Kolejny raz zaproponuję wizytę u fizjoterapeuty, który jest specjalistą w dziedzinie postawy oraz problemów w obrębie narządu ruchu ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024