Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zbyt duża pompa mięśniowa


2 odpowiedzi w tym temacie

SanctiMagistri
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zbyt duża pompa mięśniowa

Panowie, macie jakąś radę na zbyt dużą pompę mięśniową? Najbardziej doskwiera mi to przy podciąganiu. Zrobię 2 serie po 15 i czuję że siły mam tyle, że zaraz wylecę ponad drążek, zabieram się do 3 serii, a tu już tylko 12 bo łapy mam tak spompowane, że aż sztywne i jak nie zrobię większej przerwy między seriami to nie ma szans. Jak pójdę i porobię w tym czasie np. nogi to pompa po jakimś czasie oczywiście spada. Czy znacie jakiś pomysł jak ją zmniejszyć? Jakaś suplementacja np? Drażni mnie to, że nie mogę robić większej ilości powtórzeń bo zaraz głównie przedramiona i początek bicepsu robią mi się tak sztywne, że ledwo rękę zginam. Jak ćwiczę z obciążeniem w mniejszych zakresach powtórzeń to tego problemu nie mam. Wiem, że większość osób by się ucieszyła, ale masa nie jest moim głównym celem. Chciałbym robić też treningi w większych zakresach powtórzeń np. 3x15 i czuję, że siłowo daję radę, a po prostu pompa odcina mi totalnie łapy. Mam je tak spompowane, że np. jak chcę po podciąganiu zrobić pompki to samo położenie ręki na ziemi sprawia mi czasami nawet ból i mam uczucie ciągnięcia w nadgarstkach dopóki pompa trochę nie opadnie.


  • 0

BarBeast
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 26
79
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout
  • Staż [miesiące]:7 lat
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :39,5
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:58,5
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:75,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Zbyt duża pompa mięśniowa

Ja to bym się cieszył że mam nowy bodziec. Prawdopodobnie może masz wrążenie że masz siłę ale nie dostateczną na 15 powtórzeń. Być może przerwy są też za krótkie. Popracuj na większej intensywności przy mniejszej ilości powtórzeń albo zastosuj patent Jana Łuki.

 


  • 0
Mój DT #BedeBestia
http://www.fabrykasily.pl/topic/115291-dt-bedebestia-street-workout

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Zbyt duża pompa mięśniowa

Ja również polecę swój trening na siłę:

 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024