Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból pleców


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

maxqsound
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ból pleców

Witam wszystkich od jakiegoś czasu mam problem z bólem pleców mniej więcej w odcinku lędźwiowym i piersiowym. Kiedy przez jakiś czas jestem dłużej pochylony do przodu z sporym kątem i kiedy chcę się wyprostować to odczuwam ten ból, co do odcinka piersiowego o boli kiedy kładę się spać i leżę na plecach to odczuwam buł przez jakieś 5min może krócej i ustaje. Może mi ktoś mniej więcej opisać jak wygląda sytuacja,


  • 0

58podejscie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 46
82
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika
    Siłownia
    Kolarstwo
    Biomechanika inżynierska
  • Staż [miesiące]:8 lat

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców

Najlepiej by było gdybyś wrzucił swoje zdjęcie od boku byle nie w bluzie a koszulce.

Podaj wiek i wzrost.


  • 0

 " Jesteś na tyle dobry , na ile  dobry jest Twój najsłabszy punkt ."

" Bycie mistrzem nie polega na dokopaniu przeciwnikowi w walce, lecz zachowaniu zaraz po niej! "


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców

Powodów może być mnóstwo - począwszy od zwykłej wady postawy, która utrwaliła się na skutek błędnej techniki treningowej lub nawyków, przez zaburzenia anatomiczno-strukturalne (przesunięte dyski międzykręgowe, zrotowane wyrostki kolczyste), a skończywszy na dysbalansach mięśniowych czy ugrzęźnięciach struktur nerwowych.

 

Polecam zrobić dokładne badanie - RTG i wizyta u fizjoterapeuty aby szybko pozbyć się problemu. Na forum i tak nikt Cię nie wyleczy ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


maxqsound
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców

Najlepiej by było gdybyś wrzucił swoje zdjęcie od boku byle nie w bluzie a koszulce.

Podaj wiek i wzrost.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

maxqsound
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców
20 lat 176 wzrostu.
  • 0

58podejscie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 46
82
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika
    Siłownia
    Kolarstwo
    Biomechanika inżynierska
  • Staż [miesiące]:8 lat

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców

Nie chce cię wprowadzić w błąd, najlepiej by było abyś udał się do lekarza sportowego on wszystko ci powie wytłumaczy i pomoże.


  • 0

 " Jesteś na tyle dobry , na ile  dobry jest Twój najsłabszy punkt ."

" Bycie mistrzem nie polega na dokopaniu przeciwnikowi w walce, lecz zachowaniu zaraz po niej! "


prymulec
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców

Może na akupunkturę. Nie jest to inwazyjne jeśli chodzi o organizm, nie bierzesz żadnych leków, nie ryzykujesz, nie przeszkadza to trenować. Mnie pomagało na bóle kolan akurat i łokcie. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Spróbuj, kto wie.


  • 0

maxqsound
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców

Może na akupunkturę. Nie jest to inwazyjne jeśli chodzi o organizm, nie bierzesz żadnych leków, nie ryzykujesz, nie przeszkadza to trenować. Mnie pomagało na bóle kolan akurat i łokcie. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Spróbuj, kto wie.

 

Nie chce cię wprowadzić w błąd, najlepiej by było abyś udał się do lekarza sportowego on wszystko ci powie wytłumaczy i pomoże.

Byłem u neurologa zalecił trochę zejść z ciężaru ćwiczeń osiowo obciążających kręgosłup i dał tabletki przeciwbólowe i leczenie ruchem to znaczy ćwiczenia na wzmocnienie krzyża, no zobaczymy jak to będzie.

Dzięki za odpowiedź. 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból pleców

Neurolodzy w większości przypadków podchodzą tak samo do tematu - prosta rehabilitacja i proszki ;). Odwiedź dobrego fizjoterapeutę bądź wcześniej wspomnianego lekarza medycyny sportowej, bo ich można nazwać specjalistami w obrębie chorób narządu ruchu.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024