Skocz do zawartości


Zdjęcie

4 odpowiedzi w tym temacie

qba86
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ocena planu treningowego - na zimę z placu na siłownię :)

Z racji, że jest już zimno i nie chce mi się w taką pogodę ćwiczyć na zewnątrz, do wiosny przenoszę się na siłownię :) 

 

Trening zaczynam od tego poniedziałku i zaplanowałem go na 7 tygodni(akurat do  świąt). Posiadam już bardziej zaawansowany szkic planu treningowego, jutro ewentualnie wprowadzę korekty.

 

W związku z tym chciałbym prosić was o ocenę planu + byłbym wdzięczny za ewentualne uzasadnione korekty.

 

Ogólne założenia planu

  1. trening oczywiście kalisteniczny + jeden trening typowo siłowy, full body workout
  2. poniedziałek i piątek trening kalisteniczny
  3. środa - trening full body workout ale nie kalisteniczny. Tego dnia ćwiczę prawie z samymi wolnymi ciężarami. Angażuję mięśnie które ciężko jest zaangażować na siłowni plenerowej nie posiadając odpowiednich skills. Po drugie brakowało mi takiego jednego dnia w tygodniu na siłowni :)

Nie jestem pewien czy dobrze zaplanowałem progress. Prócz tego treningu planuję 1/2 wyjścia w tygodniu na basen - ktoś może powiedzieć za dużo ale planuję w wakacje zawody więc muszę to jakoś pogodzić. W sezonie musi dojść jeszcze rower i bieganie - nie wiem jak to pogodzę ale mam jeszcze czas na zastanowienie się :) W sumie bardziej martwi mi odpowiedni bilans kaloryczny.

 

Plan umieściłem na Google doc - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena planu treningowego - na zimę z placu na siłownię :)

Witam na forum.

jaki masz staż treningów tak z ciekawości zapytam się.

 

brakuje trochę w tym planie powtórzeń. Widzę też, że dzielisz na treningach podciągania i tzn. Push ? 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

qba86
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena planu treningowego - na zimę z placu na siłownię :)

Regularnie kalistenike ćwiczę od marca/kwietnia tego roku, natomiast z przerwami na zmianę z typowymi treningami na siłowni od 2/3 lat.

Na początku celowo zaplanowałem niewiele powtórzeń tak aby progress w 7 tygodniu nie doprowadził mnie do treningu trudnego do wykonania. Nie wiem czy dobrze myślę. Dodatkowo starałem się tak planować progress aby z tygodnia na tydzień dostarczać większego bodźca anabolicznego, ciało powinno na to odpowiednio zareagować. "Widzę też, że dzielisz na treningach podciągania i tzn. Push ? " - nie rozumiem do końca tego zdania


Użytkownik qba86 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena planu treningowego - na zimę z placu na siłownię :)

Jest prawda w tym co mówisz, ale też to nie jest tak , że w 7 tygodniu nagle treningu nie ukończysz ale 

 

skoro lepiej czujesz przy takiej metodzie nie będę narzucał :) 

Co do 2 kwestii. Ja jestem zwolennikiem na jednej sesji wykonywać za równo podciągania jak i pompki. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

qba86
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena planu treningowego - na zimę z placu na siłownię :)

Co do 2 kwestii. Ja jestem zwolennikiem na jednej sesji wykonywać za równo podciągania jak i pompki. 

 

szczerze, po poniedziałkowym zestawie czułem się tak jakby barki miały mi eksplodować :)


  • 0



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: plan treningowy, ocena, kalistenika, siłownia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024